Određeni dan u mjesecu

...ali trebao bih bla-bla samo za prvi petak u mjesecu. Kako?

Hvala

…ali trebao bih bla-bla samo za prvi petak u mjesecu. Kako?

Hvala

Pošto je petak 5 dan u tjednu a ima 7 dana u tjednu ne može dva puta unutar 6 dana bit on :D

Pošto je petak 5 dan u tjednu a ima 7 dana u tjednu ne može dva puta unutar 6 dana bit on :smiley:

#3D-Zlikavac: A sta ako se desi u mesecu da ti je:

1 - subota
2 - nedelja
3 - ponedeljak
4 - utorak
5 - sreda

Prvi petak u mesecu bi bio tek 7 a tvoja skripta radi za ‘d’<6? Dobra ti je logika samo si se malo preracunao :wink:

Tvoje resenje je ok ali sa “date(‘d’) < 8” jer u prvih 7 dana PETAK “MORA” biti samo jednom dok u tvom slucaju postoje dve varijante kada skripta ne radi i to kada je prvi u mesecu subota ili nedelja… tada u prvih 5 dana uopste neces imati petak, zar ne? Ispravi me ako gresim posto se sa ovim nisam ranije igrao…

Sa date(‘d’) < 6 dobijas interval unutar 5 dana a ne unutar 6 kako si rekao… znaci ide date(‘d’) < 8 ili date(‘d’) <= 7

Hehe, a čini se da sam se preračuno :$.

Tak je to kad odgovoriš u minuti na pitanje xd

[quote=“paor”]<span class="syntaxdefault">$d</span><span class="syntaxkeyword">=</span><span class="syntaxdefault">date</span><span class="syntaxkeyword">(</span><span class="syntaxstring">"D"</span><span class="syntaxkeyword">);<br />if&nbsp;(</span><span class="syntaxdefault">$d</span><span class="syntaxkeyword">==</span><span class="syntaxstring">"Fri"</span><span class="syntaxkeyword">)<br />&nbsp;&nbsp;echo&nbsp;</span><span class="syntaxstring">"bla-bla"</span><span class="syntaxkeyword">;&nbsp;</span><span class="syntaxdefault"></span>

…ali trebao bih bla-bla samo za prvi petak u mjesecu. Kako?

Hvala[/quote]

provaj nesto ovako

ovako s else if mozes nastavit niz

što staviti umjesto "treća srijeda u mjesecu"

problem mi je zapravo 24. dan u mjesecu kad srijeda može i ne mora biti treća po redu

hvala

što staviti umjesto “treća srijeda u mjesecu”

problem mi je zapravo 24. dan u mjesecu kad srijeda može i ne mora biti treća po redu

hvala

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja