Odvratan dan nestala FB stranica sa 15k svidjanja

Ljudi, verovali ili ne , ja jutros ustanem i kad pogledam , nema mi je FB stranica sa 15K svidjanja koju radim vec zadnjih 1.5 godinu. Pisala facebook podrsci jos uvek nema da mi odgovore, trazila stranicu sa nekoliko razlicitih profila, nema je na facebooku, znaci ne znam sta da kazem.

Raja sa Biroa imala 150.000 i isto nestala ima 10-ak dana.

Vjerovatno postoje razlozi :grin:

3 Likeova

Ma strasno, sav trud koji sam ulozila je bacen u vodu, ocajna sam i mislim da mi tu stranicu vise nikada nece ni vratiti. Nikakvo obavestenje nisam dobila, samo je jednostavno nema stranica.

Ali me cudi da nisam dobila bas nikakvo obavestenje od facebooka, bas nista.

a jbg , 10 dolara domen i 10 dolara hosting , pa guras svoj domen, a ne facebuuku u dupe jos dolara , svee te social mreze face , insta, twiter.blooger ,tumblir,pinteres , treba sa su podrska i potpora SAJTU I DOMENI jer danas jesu sutra nisu,

3 Likeova

Jest i dok ti guras taj domen i sajt i patis se, ja imam 4 miliona pregleda u prosjeku mjesecno… samo s fb-a.

Nije problem zavisiti od nekoga sve dok se to fino isplati. Mozda sutra necu imati nista od toga, ali sam se u npr zadnjih 5 mjeseci zaradio koliko neko zaradi za 3-4 god… s tim da sam ja radio 5 sati mjesecno

8 Likeova

Ma nije problem to, problem je sto ja ne znam dal mi je FB ugasio stranicu ili mi je neko ukrao, jer nikakvo obavestenje nisam dobila.

pogledaj na email… ako te neko uklonio sa admina dobila bi notifikaciju

1 Like

aha sada cu da pogledam , hvala ti

Postoji i business account na fb-u, ako se ne varam

da postoji, ali ja vise nemam stranicu, nece vise da je vrate, zasto su je izbrisali ne znam, ovo sto su napisali ovde mi ne znaci nista.

a kakva je bila stranica, a sta je bilo objavljivano?

Da nisi slucajno imala objavu o QAnon, eno onaj Mark Zuckerberg najavio brisanje svih stranica povezanih s njima. To mi je prvo palo na pamet, mada mogu i bez razloga da brisu, i meni pocele dolazit nekakve kazne na stranicu gdje nista ne dijelim vise od mjesec dana

Stranica je bila news, a delila sam vesti sa nekoliko news portala na nju. Ali moram da napomenem da sam pazila da pisem samo istinite vesti, dakle nikada nisam delila tzv. lazne vesti. Ipak, desavalo mi se nekoliko puta, da bezveze podelim neki video sa neke druge stranice i da me faktograf oznaci kao kreatora laznih vesti iako ja nisam bila kreator tih laznih vesti, tako da mi je ta stranica imala , mislim dve ili tri oznake od faktografa. Ali to je bilo jos pre nekoliko meseci, posle toga sam prestala da delim videe sa drugih stranica, ali evo sada me ugasili, a ne znam zbog cega.

1 Like

Mozda sam imala taj jedan video koji je faktorgraf pre par meseci oznacio kao lazan, ali ga nisam ja kreirala i cim su me oznacili uklonili smo ga sa stranice, ali eto ugasili me. I ovo je vec druga stranica koju su mi ugasili za manje od mesec dana. Prva stranica mi je bila busines i njoj su ukinuli objavljivanje, a naveli su da se predstavljam lazno, sta god im to znacilo.

A možes li im poslati mail da ih zamolis da pregledaju ponovo? I da li si pisala faktografu da sklone tu kaznu?

Nije to kazna, oznacili su mi stranicu kao mediji koji pravi i siri lazne vesti , iako ja nisam uopste kreator tog vide, to je sa neke druge stranice , a videi sa youtuba. Jedan je bas bio nesto oko tih q anon i trampa, drugi oko nekog doktora iz Nemacke , ne znam ni zasto sam to delila, samo sam bzvz upropastila stranicu. Ali sve je to bilo pre 4-5 meseci , posle toga vise nisam delila takve stvari, a vesti koje sam objavljivala su istinite, znaci o tome sa vodila racuna, uvek sam stavljala i link videa kao dokaz i gledala da navedem neciju izjavu kao dokaz. Ali eto…

I onako mesecno zaradim od reklama jedva 200 eura, a sada kada mi ovo obrisali i jos kada sam videla da ce morati i porez da se placa, ozbiljno razmisljam da krenem da se bavim necim drugim. Jer je ocigledno da ovaj posao ne umem da radim, ma koliko se trudila i ma koliko ga volela. :frowning:

Da razumijem, ja to zovem kazna, jer sam isto podijelila laznu informaciju na stranici i nekakvu teoriju zacjere. I ja sam fino pisala faktografu i raskrinakavanj, rekla sve kako je, i morala sam napisat na tu objavu da sam podijelila laznu informaciju, sve fino prepravit i Oni su sklonili restrikciju. A brisanje necega sto podijelis ne pomaze, zato bolje pisati i ispraviti da oni to provuku kroz FB. Aman kakav porez? ajajajja pisem ti citam tvoju poruku, kakav crni porez, kome=?