Oglasavanje na Facebook-u (plan kampanje)

Mislim da najvise zavisi od toga koju temu ta FB stranica obradjuje.


Ovo je kod mene za 2$

Ovisi o tome što ti je bio cilj? Mislio sam da želiš posjete? Ukoliko su posjete bile cilj onda je bilo neuspješno zar ne? Ali dobro sve to ovisi o puno faktora i neki oglasi budu učinkovitiji od drugih.

Evo ti moj primjer:

http://oi68.tinypic.com/1175ils.jpg

Da zelim posjete direct na moj site, ali mi se cini da sam fulao oglasavanje jer sam ja oglasavao post koji je na facebook pageu a ne na mojoj stranici.

A ovaj tvoj primjer gore je sada nov ili star godinama? Jer koliko vidim to je 0.001$ po clicku, a potrosio sam vremena i vremena i svi pricaju da je nemoguce ici ispod 0.02$, a kod tebe je reklo bi se badava sve doslo.

Jel to facebook ads direkt tvoje stranice?

Koja je korist ako boostam post kao sto sma ja boostao, da dobio sam lajkove, ali sto uopce taj lajk znaci i koja je korist od tih lajkova, taj dio Facebooka mi nije jasan.

Kampanja naravno IMO moja nije uspjesna. Jer ja sam napravio kampanju da ljudi dodju na stranicu a doslo ih je 15, sto je po clicku 0.33 sto je nasparam tvojih 0.001 katastrofa.

Da taj oglas trenutno traje. Postizao sam i ispod 0.001 par puta.

Problem nije u fb već u kampanji i strategiji koju koristiš. To nije više domena web developmenta već zdravo razumskog marketinga i snalaženja sa svojom publikom.

Faktori za optimizaciju oglasa:
Naslov
Featured image
Font
Call to action
Publika

Ne znam jesam li pomogao al ovo gore sve stoji i to je što sam moraš optimizirat i a/b testirati. Ali kako vidiš moguće je.

To je neuspješno, ali takva je FB publika, nije ni čudo da je Google ne cijeni uopće. :blush:
Vidiš dakle, njih 321 su kliknuli like da vole to što si napisao ali od njih toliko samo su njih 15 kliknuli na link, a to je ono što tebe zanima, i samo to. :slight_smile:

Onaj prošli primjer bio je
1315 people reached
Website click 0
To je još indikativnije jer se mnogi ovdje na Forumu vesele , kao, imam veliki reach, to je uspješno. :frowning: A upravo je suprotno i to ništa ne mora sugerirati, jer taj reach znači samo da se je tvoj post prikazao na korisnikovoj FB stranici, a on ga najvjerojatnije nije niti pročitao (moguće niti vidio, promaklo mu je) jer je Website click 0 a samo to je bitno. :slight_smile:

Aha kuzim, znaci trebam samo gledat ovaj link click. Iskreno cak mislim da ni tih 15 nije doslo, jer ih barem analytics s gogolea nije prepoznao

To je vrlo vjerojatno jer i ja imam slična iskustva, za nijansu bolja ali sve je to 0 bodova. :frowning:
Baš je tako jednostavno; što tebe briga jeli ti netko dao like ili super like ako nije došao na tvoj web? :slight_smile:

P.S. Na koncu se samo Mark Zuckerberg veseli. :slight_smile:

Da ne otvaram novu temu, vidim da me 2 osoba na faceu traže da unesem price range.
Kliknem na to i imam 3 opcije $, $$ i $$$ i ništa drugo se ne nudi, nikakva druga polja.

Zna li netko što im to znači?

Da, no mene nije ni briga ako je i dosao na site ako nije napravio neku akciju koja meni donosi lovu. Sve mi se cini da taj facebook sux.

Da ne otvaram novu temu, nisam vješt previše sa Facebookom a pokušavam promovirati svoje apartmane pa me zanima slijedeće.
Što mislite na koju foru je ovaj apartman uspio sakupiti 20k fanova, dakle radi se o običnoj kuću koja ne može imati neki viralan efekt a čisto sumljam da ih je kupovao jer bi ga izašlo oko 20k kn

Dakle, kako privući fanova na stranicu sa apartmanima?

Jel zna netko što bih se dogodilo kad bih se na oglašavanju potrošilo 200$, a na paypal računo imam 180$ ?

Facebook bi se pokušao naplatiti ali s obzirom na to da ne bi uspjeo bi ti zaustavio kampanje dok ne platiš cijeli račun.

Koju drzavu si targetirao?

Hrvatska

Meni neke stvari u facebook oglašavanju tj kampanji nisu jasne… uzmimo za primjer da prodajem mp3 player, stavim zemlja Hrvatska i onda odabarem godine spol i onda slijede interesi, upisem interesi recimo mp3 player izbaci 200 milijuna ljudi u Hrvatskoj ima te interese? kako je to moguće ako Hrvatska ima oko 4 milijuna stanovnika?
Ajmo drugi primjer recimo da prodajem bicikl za djecu, koji bi tu bio target? dakle roditelji djece izmedu nekih 28-40 godina? i koji bi tu bili interesi?ako upisem bicikl ne postoji, opcenito na hrvatskom jeziku nema nista dakle moram opet na engleski stavljat interese, to bi znacilo da hrvati koriste samo engleski jezik u pretraživanjima ili ?jel mi moze netko to objasnit kako to funkcionira? isprobao sam jedno 50 kombinacija tih kampanji i za 50 eura dobijem 2 lajka, ako stavim interese onda je reach 10 za 1 euro , ako uopće ne stavim interese onda je reach oko 1000 za 1 euro, lajkova 0, i od 1000 ljudi 10 klikne na sliku ili oglas dakle 0 bodova.