Okvir oko slika prilikom učitavanja

Prilikom učitavanja slika, samo nakratko, u firefoxu vidim okvir oko njih. Screenshot je u prilogu.

Inače koristim lazysizes scriptu za učitavanje slika.

E sada kako se riješiti toga.

Ovo se zna desiti ako je loš plugin lazyload, takođe kada je odzvi servera spor,tvoj internet ili neki plugin u firefoxu možda usporava broswer Pokušaj da instaliraš neki drugi plugin za lazyload ili testiraš sajt na drugom brosweru

Na Chrome kod mene sasvim lepo učitava Na PageSpeed Insights pokazuje srednje dobre rezultate MOB 63 , DESKTOP 81

Malo sam istraživao i pronašao sam da sljedeće pomaže

figure img:not([src]) {
        visibility: hidden;
    }

A već kada smo kod preformansi. Uspio sam na gtmetrix dobiti odlične rezultate, ali kada uključim reklame (Google Ad Manager) dolazi mi do drastičnijeg pada ukupnog rezultata. Osobito kada je u pitanju CLS.

Drago mi je da si rešio problem :grinning: Izgleda da je gotovo kod svakog tako bez adsense reklama sajt lepo učitava.Mada je google adsense pre par meseci napravio “lakši” kod za oglase opet drastično oglasi drastično uporavaju sajtove što je frustrirajuće

to je tako sa svakom advertising mrežom … ali ne obaziri se na to … google voli svoje reklame :smiley:

1 Like

Ja neznam jel tako i kod drugih… al ja kad s mobom otvorim neki portal gdje je adsense … to ubije mobitel da jedva scrolam.

Znači ovdje ne mislim na brzinu učitavanja stranice, nego ubije CPU za brzinu radnih procesa…

A mob je samsing S8 …nije mlad, ali niti prestar da bi se brojao zastarjelim za danasnji web…

A mozda rikava mob. xd

1 Like