Online Filmovi

Pošto vidim da su u zadnje vrijeme svi počeli radit ovakve stranice (valjda su mislili da se ovi veliki neće ni vraćati ono kad su ih bili ukinuli) evo da i ja svoju tu stavim. Stranica je stara je oko pola godine, nije napravljena zbog toga što su na par dana otišli ovi veliki sam mislio “ugrabiti priliku” nego je napravljena više za moje osobne svrhe, dosadilo mi tražiti filmove koje hoću gledati drugdje, ono, nađem na jednoj stranici pa ne valjaju titlovi, nađem na drugom loša kvaliteta, na trećem opet nešto treće ne valja, ovako imam sam potpunu kontrolu, a kad već radim za sebe mogu i za druge.
Vidim svi koriste taj PHP Melody, ja nisam jer mi se iskreno ne sviđa, a šanse da će se uspjeti ako se koristi skoro sve identično kao druge stranice su minimalne. Od 15 stranica za online gledanje filmova koje otvorim 13 izgledaju skoro potpuno isto.

Anyway, da ne duljim (iako je za to već kasno), korišten je WordPress, nađena tema, modificirana i prevedena na HR.
Nema onih dosadnih reklama što se otvaraju na svaki drugi klik i ostalih gluposti koje smetaju gledanju.
Posjeta nema puno, bude od 1k do 2k unique dnevno, ovisno o danu.
Ne zamaram se time što postoji gomila sličnih stranica, ja održavam ovu svoju i od nje zarađujem dovoljno da pokrijem sve troškove i još dodatno zaradim.
I naravno, nije mi cilj biti najbolji među svom tom gomilom stranica iste tematike iako u logu piše “Bolji od najboljih” :D.
Stranica je pokrenuta više radi zabave, a i veliko je zadovoljstvo kad ti netko pošalje mail i zahvali ti se na sjajnom filmu koji je postavljen na stranicu, odmah se bolje osjećaš :slight_smile:
Pa eto, svaki komentar je dobrodošao, pogotovo oni loši jer pretpostavljam da je svima cilj biti što bolji.

Postoji i FB stranica

Link: Gledaj filmove, serije i crtiće online - FilmoviGledaj.me

Ja jos nisam skuzio, jer to legalno ili nije?

Pošto ima na tisuće takvih stranica, što domaćih što stranih pretpostavljam da nije. Većina tih stranica, kao i ja, ne drže te filmove na svojim serverima. Ja uzimam te filmove sa hosting servisa i samo dodam titlove na njih. Mislim da je odgovorna samo ona osoba koja je uploadovala film na hosting servis. Iako nisam previše upućen u to pa ako netko zna bolje neka me ispravi :smiley: Ali uglavnom, ovo što ja i tisuće drugih sličnih stranica radimo nije ilegalno.

Nadam se da si svestan da ces da popijes penal od adsense samo je pitanje vremena…

Sto se filmova tice recu ti jedan primer, moj kolega je dobio prijavu od domace produkcijske kuce bas za to sto ti pricas to je bilo negde u oktobru prosle god, zaplenjen mu je komp itd evo do sada nije niti optuzen nista, isao je par puta davati iskaze al ne znaju za sta da ga optuze posto nije drzao na svom sajtu samo embedovao, po toj logici kada neko postavi pesmu sa youtube na Fb moze da bude tuzen zbog toga, kada nekom kazes na ulici eno onaj na cosku prodaje filmove mozes da budes tuzen itd sto naravno nema smisla. Tako da sta god pricali jos nema jasno definisano u zakonu njegovo nisam koliko je njihovo jesi i to je to…

Inace dobro je izbegavati domace stvari posto ih za strane nije briga ali za domace idu prijave i izbegavati nacionalne domene vec neke strane, a ovo je slucaj iz Sr za ostale ne znam.

P.S. Nisam siguran ali mislim da su ovake teme protiv pravila sajta WM pa ce verovatno da je uklone…

kino.to samo malo proguglaj.
I onaj koji daje linkove radi protiv zakona.

dobiće ban na adsense samo je pitanje vremena kad :slight_smile: jer ovo “samo sam embedovao” i streamovanje filmova koji su autorski zaštićeni krši adsense pravila.

Koliko znam warez je zabranjen na forumu :slight_smile:

[quote=“tom971”]kino.to samo malo proguglaj.
I onaj koji daje linkove radi protiv zakona.[/quote]

Nemoj da poredis zakone Eu sa zakonima SR i BiH to nema smisla, da imamo takve zakone i mi bi bili deo Eu, ja ti kazem gore kako je bilo u SR sa tim slucajem. Jos nikoga nisam cuo da je naje*o sa nasih prostora a ima sajtova ni google ne zna vec koliko…

Takodje to je samo jedan sajt, a sta je sa movie2K, Vk.com, Videoweed i sa ostalim gigantima…

Evo ti primer SAD:

http://www.vestinet.rs/hi-tech/piratsko-embedovanje-je-okej

to je sve od zakona drzave a kod nas jos nisu definisani po tom pitanju, ocigledno imaju bitnije stvari za resavanje

Ako nije za tebe kaznjivo, kaznjivo je za nekoga npr. iz Hrvatske koji poslje 1.7 bude gledao filmove sa tvojih linkova.

Samo “gledanje” filmova nije nigde u svetu kaznjivo pa nece da bude ni u Hrvatskoj, ne znam gde si cuo to da je gledanje kaznjivo pa ona ima da pohapse trecinu sveta koja gleda nesto na youtube…

Sad ispada da niko iz Eu ne sme da gleda film ili seriju a ne skidaju se vise od nas… :slight_smile:

Ukoliko je ovakva tema zabranjena na forumu molim da se obrise, ali vidim da ima slicnih tema koje nisu obrisane.
Sto se tice adsensea ionako sam ga planirao maknuti, od sve zarade koja dolazi od stranice adsense ne cini ni 10%.
A za ovo ilegalno/legalno to me uopce ne brine, ima gomila tih stranica, sto domacih sto stranih koje su stare i po 9-10 godina (citaj: filmovizija) pa ih nitko ne dira.
Mene vise zanima ocjena stranice u odnosu na slicne. Znaci dizajn, jednostavnost, kvaliteta i slicno :slight_smile:

Što se izgleda tiče, puno bolje nego većina drugih.

Ovdje ti shortcode ne radi: Aimee & Jaguar (1999) - Gledaj filmove, serije i crtiće online - FilmoviGledaj.me | Gledaj filmove, serije i crtiće online - FilmoviGledaj.me

Neda mi se sa tobom raspravljti, ja znam o cemu ti pricam. Da, zabranjeno je i samo gledanje filmova ako si SVJESTAN da su ti filmovi nelegalno postavljeni. A svjestan si da film koji igra u kinu ili jos nije ni dosao do kina mora biti postavljen na nelegalan nacin. Ponavljam ti proguglaj slucaj kino.to
Naravno nece svakoga uloviti ni kazniti, puknuce par njih za opomenu, samo pazi da ti ne budes jedan od njih :slight_smile:

Sta si zapeo za to kino.to jbt jedan sajt od milion i ako te bas zanima kino.to je puko zbog toga sto je hostovao sadrzaj na svojim serverima i poreza ne zbog embedovanja…

A gledanje filma ne znam sta reci, to nema ni u Nemackoj, Austriji, SAD itd kontas li sta znaci gledanje, eto ti si danas verovatno pogledao neki spot na youtube sada mozes da ocekujes da ti upadnu u kucu i da te uhapse jer taj spot nije na zvanicnom kanalu pevaca ( ako kontas sta se podrazumeva pod “gledanje” )…

Al nema smisla da se troluje tema vise ti slobodno daju 40-50e za DVD a ostalih 99% neka gleda na netu i eto svako ima pravo da bira kako ce i da ostanemo na tome :slight_smile:

Samo na kraju, gledanjem filma automatski stvaras u cachu jednu ilegalnu kopiju sto je isto kao i da taj film skidas sa torenta. Jedina razlika je da torent ne skidas u cache (vjerojatno) To je bit svega… Znaci moze te se kaznit, a da li ce te uloviti je druga prica. ja sam samo rekao da je to ilegalno, ali ilegalno je i voziti se u tramvaju…
A sad se odjavljujem iz teme.

To vazi samo za divix filmove, tj za divix playere, jer oni skidaju film koji gledas u cache, i to se moze ugasiti, ili namjestit kad gledas divix stream, da taj isti cache fajl u .avi formatu sacuva u nekom folderu. A to kod njega je obicni flash jw player sa java proxy pluginom, sto i ja koristim na sajtu.

Shvacam ja sto hoces reci, ilegalno je i gotovo. Samo kao sto sam i naveo iznad to me ne zanima.
Zanima me ocjena stranice u odnosu na druge koje su sa slicnom ili istom tematikom. Znaci dizajn, kvaliteta filmova, jednostavnost koristenja, savjeti za poboljsanje i sl.

Jedino sto me zanima a sto ima rijec ilegalno u sebi je to je li ova tema ilegalna, a u tom slucaju molim moda da ju obrise i gotovo :slight_smile:

Pa eto lijepo molim ako ikako moze da o tome je li ovakva stranica legalna ili ilegalna raspravljate negdje drugdje

Ma super…pogledao sam par filmova, kliknuo ti na par google adsa…sve 5 :wink:
Mislim da bi morao skratiti “title”…znaci “Naslov filma | filmovigledaj.me” …ovo: “Gledaj filmove, serije, crtice…blablablabla…” je visak.
Te kywordse ne gugla nitko a i nemas ih u sadrzaju stranica.
Takodjer…fali ti opis filmova…text…tako ces lakse pozicionirati.

[quote=“zlaja16”]Shvacam ja sto hoces reci, ilegalno je i gotovo. Samo kao sto sam i naveo iznad to me ne zanima.
Zanima me ocjena stranice u odnosu na druge koje su sa slicnom ili istom tematikom. Znaci dizajn, kvaliteta filmova, jednostavnost koristenja, savjeti za poboljsanje i sl.

Jedino sto me zanima a sto ima rijec ilegalno u sebi je to je li ova tema ilegalna, a u tom slucaju molim moda da ju obrise i gotovo :slight_smile:

Pa eto lijepo molim ako ikako moze da o tome je li ovakva stranica legalna ili ilegalna raspravljate negdje drugdje[/quote]

Hoces li podijeliti ovu tursku temu za Wordpress sa drustvom?

Inace stranica je ako izuzmemo ileglanost sve pet i nenapadna za razliku od ostalih.

[quote=“zlaja16”]Shvacam ja sto hoces reci, ilegalno je i gotovo. Samo kao sto sam i naveo iznad to me ne zanima.
Zanima me ocjena stranice u odnosu na druge koje su sa slicnom ili istom tematikom. Znaci dizajn, kvaliteta filmova, jednostavnost koristenja, savjeti za poboljsanje i sl.

Jedino sto me zanima a sto ima rijec ilegalno u sebi je to je li ova tema ilegalna, a u tom slucaju molim moda da ju obrise i gotovo :slight_smile:

Pa eto lijepo molim ako ikako moze da o tome je li ovakva stranica legalna ili ilegalna raspravljate negdje drugdje[/quote]
Gotova WP tema nema se tu sta puno reci :slight_smile: