Online kupovina domene uz zaštitu identiteta, te hostinga u BiH

kupila bih domenu i hosting pa ako znate neku stranicu gdje se može kupiti online, a da se plaća karticom i da moji podaci ne budu na toj stranici. koju god sam stranicu našla ili im trebaš slati zahtjev i čuda ili imena vlasnika stranica stoje među njihovim korisnicima ili nešto treće. znači u obzir dolazi samo .ba .com i .net al čini mi se da je .ba preskupo

još šta me zanima ako se kupi domena i hosting hoće li se izgubiti sve što se dosad radilo i pisalo na forumu

[quote=“zeMsko”]ili im trebaš slati zahtjev i čuda ili imena vlasnika stranica stoje među njihovim korisnicima ili nešto treće.[/quote]Javno ne smiju stajati bez dopuštenja - zaštita osobnih podataka.

Nemoj zaboraviti da su tvoji podaci, kao zakupca domene, registrirani uz samu domenu, tj. u samom međunarodnom domenskom sustavu i svatko tko upotrijebi tzv. “whois” servis će ih saznati.

Hosting-kompanije ti znaju pružiti uslugu zakupa domene na način da sebe upišu kao zakupca domene, tako ti pružajući anonimnost. Naravno, tvoji podaci se nalaze u njihovim internim knjigovodstvenih sustavima.

Uglavnom, ne čini mi se moguće da bi mogla zakupiti domenu anonimno jer je temelj prava korištenja domene upravo mogućnost identifikacije korisnika. Možeš eventualno pokloniti povjerenje nekoj firmi da oni sebe upišu kao zakupca.

[quote=“zeMsko”]još šta me zanima ako se kupi domena i hosting hoće li se izgubiti sve što se dosad radilo i pisalo na forumu[/quote]Što to znači? Na kojem forumu?

ja sam napravila besplatni forum prije 8 dana i sad hoću da kupim domenu i hosting pa me zanima hoću li morati sve ispočetka ili se može sačuvati na forumu što je dosad urađeno.

anonimnost mi je jako bitna iz jednog razloga koji vas ovdje vjerovatno ne zanima. meni ne smeta ako će moje ime i pr.biti u “knjigama” onih koji su mi prodali domenu i hosting ALI da to nije dostupno drugima

[quote=“zeMsko”]ja sam napravila besplatni forum prije 8 dana i sad hoću da kupim domenu i hosting pa me zanima hoću li morati sve ispočetka ili se može sačuvati na forumu što je dosad urađeno.

anonimnost mi je jako bitna iz jednog razloga koji vas ovdje vjerovatno ne zanima. meni ne smeta ako će moje ime i pr.biti u “knjigama” onih koji su mi prodali domenu i hosting ALI da to nije dostupno drugima[/quote]

Bazu foruma (registrirani korisnici, postovi,…) ćeš vrlo vjerovatno izgubit. Možeš probat kontaktirat vlasnika gdje si otvorila besplatan forum, i možda ti da bazu. Ali rijetko koji vlasnik će ti to dat.

Najbolje je počet iznova, i sve članove pozvat na “novi” forum. A postovi će se napisat kad tad, glavno da ima korisnika.

(Ja sam tako otvorio jedan forum, bio je aktivan jedno dva i pol mjeseca na free domeni, i tamo mi je ostalo preko 1000 korisnika, i 3-4000 postova. Krenuo iz početka, pozvao većinu članova i sad imam oko 2000 reg. članova, i preko 30 000 postova… Dakle, ako sam ja mogao izvuć toliki gubitak, mislim da možeš i ti tih 8 dana)

Što se anonimnosti tiče, da, to što tražiš je moguće. Dakle, ti možeš prilikom zakupa domene tražit anonimnost (ljudi gdje zakupiš domenu znaju tvoje podatke, ali “obični” ljudi ne mogu saznat podatke). To ti se naplaćju godišnjom cifrom (ne znam koliko, a ne želim nagađat).

:doki:

:cmolj:

na forumu gdje sam bila tri godine promijenila sa komplet stranica a obrisali su se postovi koji su napisani u zadnja dva dana. sve ostalo je ostalo nepromjenjeno. zato sam se nadala da može. jbg…

a šta misliš da ipak kupim od freeforums.com jer sam kod njih napravila forum. bi li mi se onda obrisali svi podavi. na admin panelu ima opcija UPGRADE. a pošto je poskupo kontam da sad kupim domenu a hosting nekad kasnije

Domena .com je negdje oko 10$ ili 55.00 kn, i preporučujem da je zasebno zakupite ako ste u mogućnosti.

Što se tiče zaštite podataka o vlasniku domene to je moguće bez nekih posebnih zahtjeva ta zaštita je 20.00 kn i vrijedi 1 godina.

Time ne postoji mogućnost saznati u Whois-u podatke o vlasniku domene, pogodno za warez i ostale slične web sajtove.

Danas Hosting nije skup i počinje od 20$ ili 100 kuna za 1 godinu na dalje + domena cca 50.00 kn i ukupni iznos od 150.00 kn za 1 godinu i za taj iznos se apsolutno ne isplati zezati sa besplatnim hostingom.

Ako treba link od hostera koji su do 100.00 kn za 1 god. rado ću ovdje objaviti ako pravila dopuštaju.

može ali ja sam iz BiH bi li bila ista cijena i ne znam način plaćanja

a iskreno rečeno i ne kupuje mi se ako ću morati sve iznova raditi i otvarati teme, zvati forumaše

[quote=“zeMsko”]može ali ja sam iz BiH bi li bila ista cijena i ne znam način plaćanja

a iskreno rečeno i ne kupuje mi se ako ću morati sve iznova raditi i otvarati teme, zvati forumaše[/quote]

Cijene su iste u svim državama, pa tako i u BIH :doki: O načinima uplate će te više upoznat @Mateuss

A što se tiče članova i tema i svega ostalog… O tome se treba razmišljati prije nego li se otvara forum na besplatnom hostu i domeni. I meni je bilo žao ostavit 3-5 000 postova, i preko 1000 članova, ali nisam imao izbora ako sam htio napravit ozbiljan forum, koji neće svako malo bit spor i štekat (da ne pričam da je često bio offline, a ti tu ne možeš ništa), i s kojim ću ja moć radit šta god hoću.

Stvarno ne znam šta si uspjela napravit u tih 8 dana, ali vjerujem da nije nešto što se ne može nadoknadit i u par dana jer sada samo trebaš te sve članove zamolit da se registriraju na novi forum, i tamo počnu pisat. A što se tvojih tema tiče, morat ćeš se malo žrtvovat.

Taman i da uspiješ dobit bazu tog “starog” foruma, i spasiš članove i postove, to ne znači da je tvoj rad na tom forumu gotov i da će on sam od sebe rast. Štoviše, moraš svaki dan radit po nekoliko sati (da ne kažem po 10-ak) kako bi forum funkcionirao i napredovao.

Danas je s forumom jako, jako teško uspit osim ako se iza foruma ne nalazi velik budžet za reklamu, ili neki veliki sajt tipa index.hr, net.hr, croportal ili slično.

Sretno s forumom! :doki:

Tih 8 dana valjda možes “prozvakati”, kad je mrcina mogao toliko clanova izgubiti a vecina se i vratila onda u 8 dana nevjerujem da se puno clanova skupilo zato moja prekoruka za hosting i domenu ide

http://www.adriahosting.com.hr
—> možes se obraviti clanu @mateuss

http://www.infoit.hr

Mjesto gdje ja imam zakupnjen hosting s kojim sam jako zadovoljan (malo je reći jako zadovoljan), kao i sa korisničkom podrškom (kada god treba uskočit za bilo šta, tu su) je:
http://www.eternus-web.hr/

Također, tu ima još nekoliko hosting-kompanija čiji su vlasnici članovi ovog foruma i vrlo su susretljivi, pa ti i njihove hostine mogu preporučit. :slight_smile:

Evo da i ja nekoga preporučim, Hoster: Orbis ima paket od 100.00 kn za 1 godinu i ima Servere u Hrvatskom Datacentru tj. kod T-Com-a.
A T-Com data centar je vrh HR Ponude.

Drugi bi bio Fiuhost sa cijenom od 100.00kn.
U kvalitetu usluge ne ulazim ali mislim da bi sada trebali biti OK pošto ih je preuzeo Avalon.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja