Online Radio - Legalne Pjesme

Pozdrav!

Mislim otvorio Online Radio … puštao bi sve pjesme osim cajki… pa mi je jedan frend rekao sve pjesme moram kupiti ako ih zelim puštati na radiu… pa sad neznam… jer ima puno radia i ne vjerujem da imaju legalne pjesme kupljene…

mozes sve pustati osim stranih (malo su alergicni vise nego nasi) navedi izvor youtube i skidaj sa youtuba …

to je recimo polailegalno :slight_smile:

od mene ovo nisi cuo

moras placat zampu … Registriras privatnu domenu i stream i ko ti kaj moze

Ako imaš manje od 5000 posjetitelja i ništa ne zarađuješ, platiš ZAMP-u 300 kuna mjesečno i miran si.
Ako nešto zarađuješ, daš ZAMP-u 12% od prihoda i to je to

http://www.zamp.hr/korisnici/pdf/tarifa_internet.pdf

[quote=“Beonline”]mozes sve pustati osim stranih (malo su alergicni vise nego nasi) navedi izvor youtube i skidaj sa youtuba …

to je recimo polailegalno :slight_smile:

od mene ovo nisi cuo[/quote]Nemoj davati savjete ljudima da čine ilegalne stvari, pogotovo ako nemaš pojma. Na naš ZAMP su se zadnjih godina mnogi opekli. I trebalo je neko vrijeme da svi shvate da pjesme nisu opće dobro, ali je ZAMP jako pokazao zube i ljudi su to ukapirali.

Ne postoji “polailegalno”.

Čak i ako radiš tulum moraš ZAMP-u platiti lovu.

A i naivno je stavljati na web nešto ilegalno, to učiniti javno dostupnim i očekivati da oni koji ilegalne stvari procesuiraju to neće otkriti.
Da je sve tako jednostavno kako mali Perica misli, svaki osnovac bi imao Online radio.
Kao što svaki osnovac može organizirati tulum i ilegalno puštati glazbu jer zna da ga nitko neće prijaviti. Ali biti online znači biti dostupan svakome

Uglavnom, kao što rekoh, platiš što si dužan pa si miran.

Da ja imam online radio i uredno podmirujem svoje obveze, a neki ilegalac mi počne raditi konkurenciju, bez imalo grižnje savjesti bih ga prijavio.

Tko je ozbiljan poduzetnik neka se obrati ZAMP-u i u poslovni plan uvrsti sve od dobivanja dozvole za javno izvođenje, do dostavljanja popisa emitiranja glazbenih djela.

Tko je klinac koji želi impresionirati frendove, neka zaboravi da je ikad čuo za online radio.

To je iskusni pirat, taj ne traži ovakve savjete po forumima.

A što je s onima koji otvore online radio na nekom free servisu… listen2myradio i takvim?

ima koga?

lol, po vašoj priči ja dovedem raju doma i ne smijem slušati cd koji sam kupio :smiley:
kod nas u bosni možeš na razglasni sistem puštat da cijeli grad čuje i nitko ti ništa neće reći

Doći će i do vas… ništa se ne brini.

[quote=“mahir”]lol, po vašoj priči ja dovedem raju doma i ne smijem slušati cd koji sam kupio :smiley:
kod nas u bosni možeš na razglasni sistem puštat da cijeli grad čuje i nitko ti ništa neće reći[/quote]

Evo ti pa čitaj što vas čeka:
http://www.zamp.hr/korisnici/sadrzaj/sPitanja.htm#zakonito

Onda svi oni koji imaju na listen2myradio radio… treba prijaviti u biti cijeli sajt … hahaha

Nije hahaha nego je tako: Po zakonu bi trebao prijaviti ZAMP-u taj radio. Također, ako na stranici imaš video sa youtuba isto bi ZAMP-u trebao plaćati 300 kn mjesečno.

A sada problem: to se sve odnosi na “hrvatske” stranice. Koja je definicija toga? Ok za stranice pod .hr domenom hostane u hrvatskoj, ali što sa .com stranicama hostanim u USA?

Ja sam mislio registrirati .com domenu i kažem da nije Hrvatska stranica to … i kaj mi mogu?

[quote=“tsereg”]Nemoj davati savjete ljudima da čine ilegalne stvari, pogotovo ako nemaš pojma. Na naš ZAMP su se zadnjih godina mnogi opekli. I trebalo je neko vrijeme da svi shvate da pjesme nisu opće dobro, ali je ZAMP jako pokazao zube i ljudi su to ukapirali.

Ne postoji “polailegalno”.

Čak i ako radiš tulum moraš ZAMP-u platiti lovu.[/quote]

Nažalost točno. Ti, ja i Trnac sa nadjemo na Jarunu , piknemo Edu Maajku i utroje zarepamo :slight_smile: i duzni smo ZAMPU platiti naknadu.
Ili smo u (recimo) prekršaju .
I samo zato sto to jest tako ( u onom legalistickom smislu ) to je jedna od najvećih masovnih pljački organiziranih pod okriljem drzave a zbog koje bi netko , sasvim legalno, trebao završiti u doživotnom zatvoru.
No , naravno da se to neće dogoditi…

još malo pa će nam zabranit i šta da oblačimo, jedemo itd.

A što tek reči na ovo (osim da bi mogli naučiti razlikovati č, ć, c):

[quote=""]Ako želim na CD ili USB stick spremiti vlastite fotografije, zašto bih plaćao naknadu za privatno kopiranje?

…iako nećete uvijek na prazne nosače presnimiti materijal koji je zaštićen autorskim pravom, plačate naknadu … iako je realna vrijednost zaštičenog materijala kojeg cete sigurno u nekom trenutku kopirati mnogo veća.[/quote]

Ako kupim prazni CD jer želim na njega spržiti fotke s ljetovanja, moram unaprijed platiti kaznu jer su sigurni da ću neovlašteno kopirati zaštićeni materijal.

Benti logiku “svatko je kriv, bez prava da dokaže suprotno”.

Imali smo rasprava oko toga, dosta temeljitu. Oni su to tako - posve pogrešno - pokazali. Njihovo tumačenje samo pokazuje da budalasta tumačenja stvari ne čine jednostavnijima.

Da je stvarni temelj za tu naknadu da plaćaš kaznu za nešto što nisi počinio, to bi palo na Ustavnom sudu samo tako. Istina je da se je ta naknada održala na ustavnim sudovima (odn. ekvivalentnim sudovima) mnogih država, još od vremena kazeta, kada je uvedena kao “blank tape levy”. Uoči da cijene medija nisu stvarno porasle zbog toga i da to ne plaćaš stvarno ti, već je to namet kojim su zagrabili u džep preprodavača medija.

Radi se o nekoj vrsti presedana, tj. “kolektivnom licenciranju” u kojem prodavač medija ujedno kupuje licencu od svih autora glazbe i tako čini svoj medij podlogom na koju se slobodno smije preslikavati glazba za privatnu upotrebu kupca tog medija.

Sila iza ovog presedana je naprosto tehnološka rupa koju su stvorile nove tehnologije u kojima ne postoji efektivni način zaštite autorskih prava nematerijalnih djela poput glazbe. A svaki ustavni sud će stati u zaštitu održanja autorskih prava jer su ona ključna za kontinuitet stvaralaštva, znači za proizvodnju intelektualnih tvorevina. Da se ovo destimulira u bilo kojem segmentu, država bi počela zaostajati za drugima vrlo brzo.

Uostalom, ista ta sila je i stvorila sada dosta dobro prihvaćene online trgovine muzikom gdje možeš kupovati po jednu pjesmu. Vjerujem da će to i kod nas doći, ako već i nije zakonski moguće.

Koliko sam upoznat, u odgovarajućem europskom zakonodavstvu postoji namjera da se blank tape levy ukida, odn. umanjuje kako efikasna sredstva tehnološke zaštite od kopiranja budu razvijana i dostupna. A kao što vidimo, za sada je to daleka budućnost.

Još se dobro držimo … nema čovjeka koji nije spržio nešto na CD ili nešto treće… Siguran sam da 99% online radia ne plaća zampu … Svi ćemo u zatvoru završit :cuga2:

Još malo pa ćemo morat i zrak plačat

:kalashnik SDP,HDZ,HNS,BLABLABLABLA