OpenCart i paypal u kunama?

Neki dućan želi integraciju paypala na web dućan, opencart.
Dodao paypal standard, unio adresu, čekam sada podatke od paypal računa da mogu prisutpiti da vidim detaljnije, ali ne prikazuje se trenutno, makar je omogućen.

Da li je zbog valute, jer je dužan cijeli sa kunama?

Uglavnom omogućen je nije u sandbox modu, i ne prikazuje se na naplati.

U kunama ne možete napraviti transakciju putem PayPal-a. Morate u OpenCart dodati multivalutnu opciju.
Vodite računa o hrvatskim zakonima, prema našem zakonu morate računati HNB srednji tečaj EUR/HRK ili USD/HRK. OpenCard default tečaj u mnogome se razlikuje.

Ok, našao sam dodatak koji mijenja kune u Euro prije predaje Paypalu.
No mijenja ih s obzirom koliko je postavljeno na Omjeru pod valutom Euro u admin sučelju, koja nije aktivna.

E sad, da li netko zna, kako riješiti automatski neki updejt?
Sumnjam da HNB daje neki oblik s kojeg mogu vući u OC direktno ili takve dućane trenutnu valutu i vrijednosti?

Kako ne? http://www.hnb.hr/hnb-tecajna-lista-portlet/rest/tecajn/getformatedrecords.dat
i samo parsiraj i updateaj si valute u OCu

Pozdrav creatif,

nisam radio, imaš kakakv input:) ?

tnx

Da li je 100% sigurno da se uzima srednji tečaj? Meni logično ali prodavač forsira prodajni tečaj, upozorio sam ga.
Ali trebam neke potvrde. Knjigovođa mi kaže isto srednji.

Baš si me preduhitrio. Naravno, treba i malo znanja, custom kodiranja i slično…

100% siguran. Knjigovođa zna što ti govori. U zadnjih 3 godine više od 40 odrađenih web trgovina složenih prema hrvatskim zakonima (koji su usput rečeno iz kamenog doba), knjigovodstveno revidiranih i sređenih.

Ok budem složio, da li je potreban neki cron job da ažurira valutu, ili kako?

Postoji vise nacina. Cron je jedan od njih.

Nije u redu taj link.
Obracun treba vrsiti po aktuelnom datumu tj. u momentu request-a uplate.
Taj ponudjeni link obracunava (uglavnom) sutrasnji kurs (vidi se razlika sa tog linka i naslovnice sa danasnjim kursom).
Rjesenje je parsirati datumski po inputu iz fajla (npr): http://hnb.hr/tecajn/f140316.dat.
Ima caka da se kurs kod HNB ne update-uje u redovnim dnevnim intervalima, pa tako ponekad nema odredjenog datuma (fajla sa tim datumom). Tweak je vratiti se unazad za 86400 sekundi (1 dan) i pokusati parsirati jucerasnji datum i tako kroz rekurzivnu funkciju dok ne povuce validan rezultat jer ako recimo nema novog kursa od danas, vrijedi onaj od juce itd. Naravno mora se paziti da vrijeme servera bude Europe/Zagreb da se ne bi desilo da preskoci™ jedan dan.