Opet problem s searchom

Napokon uspijem napraviti tražilicu koja mi treba, znači izbacuje rezultate koje sam ja unio u bazu podataka i sve super radi. Međutim, kada ubacim u moju index.php stranicu ne radi. Sve ispadne super a onda kada stisnem traži prebacuje me na sasvim deseto Evo kodova:

Ovo je kod od početne, tražilice:

ovo je search.php:

sada bih ja to ubacio u ovaj dio u pravom index.php-u:

[i]Kada stisnem na traži onda mi izbaci Niste odabrali keywords., to ja imam u kodu a ne znam što znači.

Hvala![/i]

Ovako na brzinu kada pogledam rekao bih da je jedina greška to što ti je atribut id gumba ti je “search-submit” umjesto “submit”.

Htio si reći da ne postoji name=“submit”? :slight_smile:

Koristi name atribute umjesto id atributa. Pošto koristiš get metodu u url-u možeš vidjeti koje varijable šalješ.

Ti provjeravaš da li si primio “submit”, a to očito ne postoji.

Nakon što savladaš to, pročitaj malo štiva na temu SQL injection.

yep, to je problem…

no ako mogu da se nadovezem, covjece filtriraj u skripti podatke koje dobijes kod search, ako je php4 onda addslashes, ako je php5 onda mysql_real_escape_string… nikad ne vjeruj korisniku…

znaci:
$button = mysql_real_escape_string($_GET [‘submit’]);
$search = mysql_real_escape_string($_GET [‘search’]);

ako su magic_quotes ukljuceni onda i stripslashes();

Ama opet, sada me fino prebaci na search.php ali opet piše da nema keywordsa. Ako netko oće da mu na mail pošaljem cijele kodove neka se javi tu!

- ovako taj red za gumb napisi…

E sada radi ali mi ne učita sve keyword-ove. Ja u keyword stavim .com i ono mi ne učita!! Učita samo title

I nema mi gumba za traži!

zato sto ti ona gore skripta ne valja…

znaci ovo ti je tocno sastavljena forma

<div id="search" class="noprint"> 
            <form action="search.php" method="get"> 
                <fieldset><legend>Traži</legend> 
                    <label><span class="noscreen">Pojam:</span> 
                    <span id="search-input-out"><input type='text' size='18' name='search'> 
                    </span></label> 
                    <input type="image" src="design/search_submit.gif" id="submit" name="submit" value="OK" /> 
                </fieldset> 
            </form> 
</div> <!-- /search -->

i da, ne mozes kombinirat AND i OR samo tako, ovako moras zbog mysql sintakse:

SELECT * FROM tablica WHERE nesto=nesto (OR nesta LIKE '%$search_each%' OR nesta2 LIKE '%$search_each%') AND nesta3 = nest

znaci OR i AND mozes kombinirati samo ako or stavis grupirano unutar () i izvan toga and…

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja