Opomena pred tuzbu zbog loseg reviewa

Ti kazes to sto MISLIM da je ferrari napravljen od otrovne plastike obmana javnosti…prvo pitanje je koje javnosti? Ja nisam nikakava zvanicna firma ili registrovana novinska agencija ili glasilo . Meni je Pera Autolimar iz mog sela rekao da je to tako i ja mu verujem i to pricam u kafani i na forumima jer verujem da je Pera ekspert za lim i plastiku. Mozda sam naivan i nisam u pravu ali to je moje skromno misljenje i imam pravo da ga u neobaveznim razgovorima iznosim, osnova demokratije . Mnogo se mi savijamo i guzimo pred tim kvazi koorporacijama a narocito vi u Cro, da ne kazemu u EU.
Takodje mislim da su Ceca i Brena kurve i da se jebu u Frankfurtu za 50 eur.

Da, ali u USA se tuzi za bad reviewse samo tako. Malo sam pretrazivao i vidim da se tuzi od doktora pa sve do ovih sto popravljaju kuce. Napises bad review moras paziti koje rijeci si koristio.

I kod nas je dosao zakon o kleveti online, pa sad se sve moze protumaciti kao kleveta i ne radi se tu o tome da oni mene tuze. Ako oni mene i tuze kako cu ja u USA na sud kada nemam love za avio kartu?

Ili ako i oni dodju me tuziti tu na HR pdrucju, pa zar ce me zatvoriti u zatvor jer sam napisao online nesto krivo o tamo nekoj nama u HR i nepoznatoj firmi?

Nebi me cudilo sve ovo jer zivimo u systemu koji je u najmanju ruku cudan. Smijemo se komunizmu, ali se ne pitamo u kakvom to systemu danas zivimo kada oni koji imaju masu love mogu da rade sto zele.

Malocas sprcah 100 evrica na neki softver i domene, da sam znao ranije da pazarim Brenu i Cecu, bem ti zivot…

2 Likeova

Your comments are not reviews, but are disgusting attacks on our brands with lies and misinformation for your own economic gains and I will go after you both legally and PERSONALLY out of court if you dont stop playing your fucking games!

Personally?

Ovaj ce da mi posalje ubojice ili sto je sad mislio pod time dace me osobno goniti?

Sad ti njega možeš tužiti za prijetnje :smiley: reci da se nakon ovoga maila osjećaš ugroženo i da ti je život u opasnosti haha

Točno je da možeš pisati sve, ako to i možeš dokazati.
Samo čekam kada to krene i kod nas, recimo davno sam vodio raspravu sa određenim ljudima koji su tvrdili i javno po kojekakvim forumima, fejsu, nebitno pisali da je vegeta otrov. Rekao sam im da bi za to u normalnom svijetu dobili tuzbu, kao sto je dobijes i ako napises javno da je MD otrov. Ili da je N…a s…e.
Napišeš li da je vegta nezdrava, to je klimavo ali i slabo dokazivo jeli ili nije. Uvijek možeš reči odnosi se na količinu ili slično. Za MD možeš napisati da deblja i da u prekomjernim količinama može biti zaslužan za recimo infarkt. Tu te nitko neće tužiti. Ali ako napišeše da je smeće ili otrov vrlo vjerojatno da češ biti utužen.
Oču reči formulacija tih tvojih recenzija je jako bitna. Moraš nači formulu kako da nešto opišeš onako kako je, a da time ne povrjediš nečiji imidž.

Eh i sta da sad idem review sve tekstove koje sam napisao? Ja sam mozda cak i za neke druge proizvode napsiao da su otrovi.

Mjenjaj rječ otrov sa formulacijom ; kod prekomjerne primjene može izazavati neželjene posljedce, recimo
Gledaj političare (bez zeke) sa sa puno rječi kažu malo. Nekažu narode ■■■■ se, nego U ovim teškim vremenima moramo svi skupa jače stisnuti remen.
Malo karikiram ali nadam se da kužiš o čemu pričam.
PS; ovo sa političarima ti je fakat dobar primjer, poslušaj kako oni opisuju stvari…

Bemti neznam post editirat, pa moram novi;
vidi ovo;
kod prekomjerne upotrebe može izazvati neželjene posljedice => jako teško dokazati jedno i drugo
kod uporabe može izazvati neželjene posljedice => puno lakše za dokazati
kod dugotrajne uporabe može izazvati neželjene posljedice => već teže dokažljivo
i sad sve primjere gore završi na ; izazvati posljedice tu ne možeš uvijek reči da si mislio na pozitivne posljedice, premda tko čita će prvo pomisliti na one negativne kod takve formulacije…

Da kuzim, ma nista, ostavit cu zasad ovako pa akd me i ti drugi pokusaju tuziti cu se nekako dogovriti jer ovaj sad malo se smirio vise me ne psuje i ne prijeti mi zivotom jer sam ja postao malo agresivniji prema njemu, ali niti 5% kao sto je on prema meni, mozda se dogovorimo da malo izmjenim review i tako.

Ja nikada ne bih maknuo članak, zapravo bih im dodatno spustio ocjenu na 1 i napisao da su ti slali prijetnje tužbom zbog ocjene 4,5, pa po cijenu gubljenja sajta.

1 Like

Ja bi isto tako. Lijepo review spustio na 1,napisao sve najgore i dopisao jos sve njegove poruke i to da se zalio jer je dobio review 4.5. Mislim da ti ne moze ama bas nista.

1 Like

I ja tako nekako mislim, dosta bre filozofiranja . Nisi ti neki stručnjak hemije ili zvanični ili nezvanični analitičar i slično… Ako mislim da je Ferrari pravljen od otrovne plastike ima da mislim i da pričam na sav glas… Kao razni teoretičari zavere koji i javno obajvljuju članke u novinama i webu o nekim ludim zaverama, pa vidim svi u zatvoru…ma ajde bre… ti si običan average joe i imaš pravo da laješ i pričaš šta hoćeš…

1 Like

Ja se ne bi brinuo, pogotovo ako se razumiješ u to područje i ako si ti to pisao, drugo da je neki indijac izmišljao mlaku vodu pa ni sam neznaš što tu piše, a to kod tebe nije slučaj.

Ukoliko si naveo nešto krivo on te može opomenuti i ti tu uskačeš tako da napraviš update recenzije, ispričaš se, i naravno dodaš da prijeti da te hoće tući, pa nek vide kupci s kime imaju posla ako kupuju taj proizvod.

Njegovo razmišljanje i ozbiljnost oko situacije vidiš po tome da te osobno želi “srediti”, pa nismo djeca da to pišemo nekome a kamoli radimo.

Ja bih baš volio čuti o kojem brendu se tu radi da ih znam izbjegavati…

1 Like

Nevjerovatno. Svašta. Baš me zanima kakvi su to proizvodi.

Ja bih ih sada ucijenio rekao bi posaljite mi 100ticuca dolara i maknut cu koji idioti nemogu ti nista jedino kad bi bio u USA onda bite tuzili sigurno.

Mnogi su nažalost zaboravili ovaj deo da prokomentarišu. Ovde neću ničiju stranu zauzimati, a pogotovo vlasnika kompanije koji to nije uradio “zvanično” kako u poslovnom svetu treba da bude, nego je odmah krenuo sa pretnjama (loša poslovna praksa).

Ovde mi nešto nije jasno tj. mora da se napraviti razlika “Recenzija proizvoda u cilju sticanja materijalne dobiti kroz Amazon program”, “Lično mišljenje i lični stav o proizvodu”, “Komentarisanje firme i dovođenja u negativan položaj” (firma lažno reklamira poizvod kao prirodan), “Komentarisao sastojke proizvoda i na osnovu njih izveo činjenicu o štetnosti proizvoda”?

Jedno je recenzija proizvoda na svom ličnom iskustvu (korišćenje proizvoda i pisanje ličnog iskustva), drugo je kada ti komentarišeš firmu “Da li si sa tom firmom u svojstvu prometera te firme dobio proizvod na korišćenje da bi napisao članak o proizvodu bez komercijalne vrednosti sa pozitivnim i negativnim stvarima”.

Ako ti imaš “dokaz” da taj proizvod dovodi u zabludu potrošača, a da sadrži sastojke koji se prema FDA definišu kao neprirodni i kao štetni (navesti u članku i link ka informaciji) onda slobodno možeš da proslediš FDA svoje dokaze, a oni posle da razmotre. Drugo jako je opipljivo pisati i na osnovu reči “prirodno” i “sastojak” temeljiti recenziju jer svaka država definiše drugačije pojam “prirodno” (nije bukvalno kao što mi mislimo), nego ima zakonski dozvoljene granice određenih supstanci dobijenih kroz hemijske procese, jeste sastojak iz prirode ali kada prođe kroz hemijski proces on menja svoju strukturu (uzmite primer dobijanja papira, mora da prođe određeni proces, jeste proizvod prirodan u svom izvornom obliku, ali kao krajnji proizvod nije, nego kroz proces prizvodnje je menjao svoju strukturu), tako je i ovo možda taj sastojak koji si ti oceni kao “negativan” je zapravo legalan u USA u dozvoljenoj količini i kao takav se može reklamirati kao prirodan preparat, dok na primer u Evropi u nekoj od država takav proizvod nemože da se reklamira kao prirodan preparat jer sadrži određene supstance ili ti sastojke koji nisu u skladu sa zakonskom regulativom.

Primer: Prirodni proteini, jeste tako se reklamiraju, a kada pogledate sastav shvatite da nije reč “prirodno” baš bukvalno shvaćena kako to iz vaše percepcije izgleda, nego ima i malo ekstrata, onda vitamina koji su dobijeni iz henijskog procesa i slično, ali se reklamiraju i zakonski je dozvoljeno da sadrže reč “prirodno”. Sad Vi napišete recenziju na osnovu sastojka i klasifikujete to kao štetan preparat i diskreditujete firmu jer po vama to nije prirodno, ali po USA zakonima jeste i onda upadnete u problem.

PS. Za ove što kažu “može da mi pljune pod prozor ja sam na Balkanu” to baš i nije tako kao što izgleda, al ajde neka ljudi veruju da tu nema zakona i da niko neće odgovarati za bilo šta učinjeno posredstvom interneta na teritoriji USA, UK, AU i slično :smiley:

5 Likeova

Legendo, znao sam da si ga natovario za sve pare, obozavam te,hahaha.

Ne smes te termine koristiti, otrov i slicno jbg,…
Osim ako nemas dokaze, nisi iz te profesije i neces stati na sudu sutra da to potvrdis, a cela prica je upravo oko toga ovde.
Jednostavno stvari tako ne funkcionisu, dal je ispravno ili ne, nebitno je, ali neki sistem je tamo uveden i to fercera.
Sad ti kazes ovo vase je otrov, ne mozes i ne zelis da dokazes 100%, ali imas misljenje i zelis da te neko uzima ozbiljno i da budes Amazon affiliate da parice kaplju od toga, pa jbg, ne moze. i jedno i drugo.

Ne znam ni sto ides u toliku krajnost, otrov i slicno?
To je prvi i osnovni problem.
Tj. znam, takav si lik i tako se izrazavas, to kapiram za svakodnevni zivot, ali ovde si reviewer pre svega, prodavac.
Naravno da ce svaka kompanija prvo pomisliti da si ih opleo jer je konkurencija platila i slicno, pogotovo sa tim izrazima.
Ali i dalje mislim da je poenta da se skoncentrises na one proizvode koje preporucujes, pozitivne kritike, od ovih negativnih osim nekog publiciteta, i to verovatno kraceg, nemas prodaje niti sta, samo probleme?

Ovi likovi sto ti tvrde da mozes sve i treba sve, daj im da napisu guest clanak sa sve potpisanim imenom, prezimenom i adresom, da vidim sta ce oni napisati ako budu i smeli ista uopste?
Ili jos bolje daj mi 5 linkova ka nekim jacim kompanijama gde tako direktnim izrazima udaraju na konkurencije ovo njihovo je otrov,sranje,…?
Nije to kafana to je poenta, ti si prodavac, affiliate, tu je osnovna razlika, zaradjujes od toga.
Plus ako je otrov u pitanju sto ti njih ne tuzis za false advertising, imas ljude tamo po USA uzimaju milionske odstete na tim slucajevima.

Znaci ukratko, nadji neku sredinu, izbegavaj te izraze i to je to.

1 Like

Pogledajte clanak pa mi recite. Konzultiram se na vise foruma pa me zanima vise misljenja.

Znaci mogu najvise do godine dana u zatvor:

In Croatia, the crime of insult prescribes a penalty of up to three months in prison, or a fine of “up to 100 daily incomes” (Criminal Code, Article 199). If the crime is committed in public, penalties are aggravated to up to six months of imprisonment, or a fine of “up to 150 daily incomes” (Article 199-2). Moreover, the crime of defamation occurs when someone affirms or disseminates false facts about other person that can damage his reputation. The maximum penalty is one year in prison, or a fine of up to 150 daily incomes (Article 200-1). If the crime is committed in public, the prison term can reach one year (Article 200-2). On the other hand, according to Article 203, there is an exemption for the application of the aforementioned articles (insult and defamation) when the specific context is that of a scientific work, literary work, work of art, public information conducted by a politician or a government official, journalistic work, or the defense of a right or the protection of justifiable interests, in all cases provided that the conduct was not aimed at damaging someone’s reputation.[62]
www.wikipedia.com

Pa nece me valjda radi ovog strpat u zatvor na godinu dana?

Ne bih ulazio u točnost onoga što ti tvrdiš u ovom tekstu ali moraš bit spreman preuzet odgovornost.

Ako si olako napisao neke stvari trebaš biti spreman i stati iza svojih tvrdnji.
Iz tvojih dosadašnjih odgovora vidim da baš i nisi toliko spreman jer nisi siguran jel baš sintetičko dobiveno ili nije.

Ne možeš očekivati da baš svašta napišeš i da nikom ništa jer čovjek živi od toga i ako svoje tvrdnje ne možeš potkrijepit ja ga razumijem da te je spreman tužit. Stavi se u njegovu kožu i reci da ti ne bi isto postupio.

Treba bit odgovoran kod tih stvari. Tu kod nas svi nekako prelako si dopuštaju da govore i pišu svašta. Vani u poslovnom svijetu to baš nije tako.

Moj ti je prijedlog da makneš sve što te može kompromitirat dok čovjek nije poduzeo pravno nešto što ćete zabolit.
Možda blefira, možda ne, al mislim da ti je bitnije da mirno spavaš.