Optimizacija wordpress stranice

Bok, molim neke savjete za optimizaciju wordpress stranice Obnovljivi Izvori Energije, Najnovije vijesti iz područja tehnologija obnovljivih izvora energije., ja sam početnik u tome. Stranica je stara oko 3 mjeseca, ima 100 objava, ali nema niti 100 posjeta mjesečno. Hvala :njam:

Moraš ciljati neki kejvord da bi te google izbacio na prvu stranicu,kao prvo postavi izabrani kejvord ključnu reč kao naslov to je osnova .Udji u Google Keyword Tool Box i pogledaj šta misliš da ti odgovara i podesi jezik, kao lokaciju izaberi sve ,moraš ciljati nešto kao solarna energija ili šta već misliš.Naslov je najači faktor za rangiranje neke stranice.U opis stavi glavnu i pomoćne ključne reči,solarna energija,solarni paneli sl. ti bolje znaš.ako ciljaš obnovljivi izvori energije nek ti naslov bude samo to.

Nemoj zaboraviti oznaciti exact keyword u lijevom meniju budes li se koristio Google keyword toolom. Trebaju ti backlinkovi sa tim keywordima na koje ciljas.

Inace, otkud ideja za takvim sajtom ako smijem znati :)? Slusao sam o tome prosli semestar :D.

Hvala na odgovoru…Gdje da onda koristim te ključne riječi u objavama, ako mi možeš malo bolje objasniti…

Zanimaju me obnovljivi izvori energije, pa sam zato napravio taj sajt, a i popularizacija obnovljivih izvora je sve veća…

Najejdnostavnije rečeno gugle “gleda” kako je tvoj sajt linkan s drugog sajta pa ako hoćeš da obnovljivi izvori energije dobro kotira baš za tu frazu dobro bi bilo da tako bude linkan kao u ovoj rečenici. Naravno,ta fraza mora biti i na sajtu,najbolje u samoj domeni,naslovu sajta itd. :doki:

S obzirom da je to mala niša vjerujem da će ti i ovaj jedan jedini link donijeti pomaka za tu frazu. :doki:

[quote=“iggysick”]Najejdnostavnije rečeno gugle “gleda” kako je tvoj sajt linkan s drugog sajta pa ako hoćeš da obnovljivi izvori energije dobro kotira baš za tu frazu dobro bi bilo da tako bude linkan kao u ovoj rečenici. Naravno,ta fraza mora biti i na sajtu,najbolje u samoj domeni,naslovu sajta itd. :doki:

S obzirom da je to mala niša vjerujem da će ti i ovaj jedan jedini link donijeti pomaka za tu frazu. :doki:[/quote]

Ne! Samo piši kvalitetan i unikatan sadržaj na temu “Obnovljivi izvori energije”. Ne troši energiju na backlinkove. Gledaj da ti ključne riječi ili fraze budu na početku title taga. U samom tekstu gledaj da nemaš previše ciljanih ključnih riječi. Sve bi trebalo biti prirodno i ništa nemoj forsirati.

Neznam da li su ti svi tekstovi originalni ako samo budeš kopirao tekstove sa drugih sajtova nikada nećeš dobiti posjete sa Gugla.Google keyword tool će ti dati tridesetak ideja,ono što ljudi ukucavaju u Google, ti napiši ciljane članke stavljajući te fraze koje se traže u naslove tekstova.Kad u Google keyword tool ukucaš obnovljivi izvori energije dobićeš odredjene rezultate onda sve to negde zapiši pa ukucaj svaku od fraza koja se pojavila tako ćeš dobiti još fraza na osnovu kojih možeš pisati nove članke.Sa 50 ciljanih tekstova koji imaju ciljane naslove već možeš očekivati posjete.

@renato 100 ako ne treba trošiti energiju na backlinkove zašto svi tvoji sajtovi imaju backlinkove i zašto stavljaš backlinkove u potpis imaš ih devet a to je rekord na ovom forumu!!!

Ovo je najbolji savjet u ovoj temi.

S tobom se ne bi složila cijela jedna industrija koja postoji i svi oni koji troše velike novce na SEO ali ajde,oni su svi u krivu. :slight_smile:

Jesi čuo kad za pojam portfolio? BTW, ti imaš red viška u potpisu, mensčini…

Ti koji troše vel’ke novce na SEO sigurno ih ne daju kojekakvim diletantima da im to rade. Daju tvrtkama s referencama, iskustvom i autoritetom a ne samozvanim SEO guruima kakvih ovdje ima na pretek.

Nema veze kome daju jer i te tvrtke rade SEO a zna se na čemu se bazira SEO pa reći da je trošenje energije na back linkove glupost je bedasto. Rad na back linkovaima ne isključuje rad na kvalitetnom i unikatnom sadržaju pogotovo nakon pingvina.

SEO se bazira na kvalitetnom sadržaju koji će zainteresirati čitatelje. Ma možeš ti imati milijardu backlinkova sa idiotskim sadržajem i neće ti ništa vrijediti. U suprotnom, ukoliko imaš članak koji će (uz dobar onSEO i prosječan web) pročitati 1000 čitatelja i grozničavo podjeliti na društvenim mrežama, ti si kralj…

Opet poturaš tezu da oni koji rade ne back linkovima zapostavljaju sadržaj…I opet,da je točno to što ti tvrdiš SEO kao industrija uopće ne bi postojala i svi bi sve novce koje sad troše na isti trošili na sadržaj. :slight_smile:

Poturam tezu…hahahaaa, koji termin (kao sa plenuma CKSKJ). To su moja iskustva, a rezultati govore za sebe. Baš me briga ako blastanje, spinanje, rumanje i šta ti ja znam kakve sve metode drugima donose korist. Vrijeme uvijek pokazuje što je pravo a što krivo. Ne pada mi na pamet polemizirati s tobom u tuđoj temi u nedogled.

Tema je optimizacija stranica što bi značilo da nisamo otišli u offtopic a to tvoje poturanje se nastavlja i dalje jer sad spominješ i blastanje,spinanje i rumanje koje ja nikako ne bih trpao u SEO. Jesi siguran da nisi neki član plenuma CKSKJ? :smiley:

dobra onsite optimizacija + unikatan sadržaj + kvalitetni tematski backlinkovi = dobra seo optimizacija

dobar sadržaj bez linkova ne vrijedi ukoliko ga nema u google indeksu, vrijedit će za 2-3 ili 6 mjeseci kad ga pauci nađu…

jednako tako ako nema kvalitetnog sadržaja đabe ti linkovi…

Sve više je onih koji daju savjete da samo treba pisati kvalitetan i unikatan sadržaj i sajt će doći na prvu poziciju na Googlu pa i sam Google to isto kaže.Ja neznam koji genije može da misli da će kad napravi dobar sadržaj pomoću društvenih mreža dobiti backlinkove sa drugih sajtova,ta teorija da će webmasteri videći neki dobar članak linkati ka njemu je totalna glupost.Ja sam doveo više od 100 sajtova na prve stranice Googla i izvršio sam brojne eksperimente pa mogu reći da je previše prašine podignuto oko linkova sa društvenih mreža jer u suštini oni su skoro beskorisni.Praksa je ispred teorije ja prestižem sajtove sa 5.000 i više FB lajkova bez ijednog lajka samo na osnovu backlinkova sa totalno krš sajtovima.Ljudi prate kvalitetne SEO blogove poput SEOmoza i slične koji su namenjeni onima koji rangiraju sajtove velikih brendova i ulažu u projekte ogroman novac.Seo za malo novca je nešto drugo Renato 100 se očigledno načitao ovakvih članaka pa misli da je Rangirati slavonski kulen sa 170 pretraga isto što i rangirati nešto ozbiljnije.Većina na ovom forumu nema novca za kvalitetan SEO i kvalitetne linkove niti njihovi sajtovi i teme opravdavaju bilo kakva ulaganja pa bi morali razmišljati praktično.Backlink is the King.Ne slušajte nikog pogledajte kako rangiraju ljudi oko vas i primenite isto pustite SEO stručnjake da pričaju svoje priče,koji Twiter i FB linkovi ako malo pratite prave SEO blogove na kojima se bez dlake na jeziku govori o svemu a ne samo po gugle uputama naušićete mnogo.Ako za bilo koji ozbiljniji pojam nadjete sajt koji rangira bez backlinkova samo na osnovu sadržaja objavite to!
Ja sam na prve stranice googla doveo više od 100 sajtova što domaćih što stranih i to u 95% slučajeva za kejvorde sa 10.000 da 300.000 pretraga.Ne radim više SEO za klijente pa mi reklaMA I KREDIBILITET NISU POTREBNI.
Savet za početnike:Naučite osnove SEO ne slušajte nikog već sami istražujete uz pomoć dobrih backlink alata izaberite 30 do 50 konkurentnih ključnih reči na engleskom pregledajte sve sajtove na svakoj prvoj stranici vidite koje vrste linkova imaju i zašto tu rangiraju.Steći ćete jedan uvid i shvatiti šta je generalno dobro …
Mogao bih ovde pisati satima ali imam pametnija posla.