Optimiziranje stranice za pametne telefone

Pozdrav,

razmisljam stranice iz potpisa prilagoditi i za pametne telefone(mobilne uredjaje).

Trazim savijet iskusnijih, tj. onih koji su to vec radili.

Postavlja se pitanje koliko se to isplati?
Da li sa reklamama ima uopce koristi (Adsense)?

Mislio sam mislio sljedece;

1. Za svaku stranicu otvoriti subdomenu mobile.ime stranice
  2. Preko .htaccessa redirekirati na mobile ili standard sanicu (na osnovu bowsera)
    Jer to funkcionira pouzdano je moje pitanje?

Najveci problem je sadrzaj, postoje li kakvi konverteri koji bi vec gotove stranice pretvorili u stranice primjerene za pametne telefone?
Jedna stranica mi je cisti HTML druga je php

Uopce kakva je procedura za jedan takav “poduhvat”?

Hvala

Ako si koristio popularne CMS kao sto su joomla ili wordpress imas plugine za to.

nisam.

Inače današnji pametni mobiteli bez problema prikazuju web stranice kakve jesu, meni na mojem desireu, ne pada na pamet da pratim web prilagođen mobu, možda samo da smanjiš rezoluciju na nekih 600-800px širine, i to je to…

hm, to je dvosjekli mac, jer ako to izgleda na kucnom monitoru? Niko nema takvu rezoluciju.

Ili mozda da na mobi stranici smanjim, to mozda nebi bilo lose…

[quote=“tom971”]hm, to je dvosjekli mac, jer ako to izgleda na kucnom monitoru? Niko nema takvu rezoluciju.

Ili mozda da na mobi stranici smanjim, to mozda nebi bilo lose…[/quote]

pa to velim, samo na mob verziji da smanjiš i gotovo, ne na cijelom naravno

a kak stoji sve skupa sa gg oglasima? jer se moze u tu smanjenu verziju ubaciti onda AdSense za mobilni sadržaj?

Kako je sa slikama, kojih imam dosta na stranici, na koliko da njih smanjim, kao i sa pdf. dokumetima koji se nalaze na svakoj strani za download?

Hvala

Ja bih radije koristio poddomenu m. zbog manje tipkanja, a i zbog ovoga:
http://www.webmajstori.net/forum/showpost.php?p=169194&postcount=16

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja