Optužnica protiv HDZ

Prvi puta u našoj povijesti se dogodilo da je neka stranka dobila optužnicu a da se ne radi o motiviranom procesu.

No, nedavno u u forumu birtija:) baš smo bili pričali da se ništa ne događa bez razloga u politici.
Bio je i ovakav slučaj u Njemačkoj no njemački mentalitet nebi i ne može se usporediti sa našim.
Iako naravno i kod njih stvari funkcioniraju kao i svuda u svijetu oni ipak imaju poseban odnos prema obavezama i dužnostima.

Zašto se to dogodilo?

Eto malo razmišljao o tome i zaključio da je desnica udarila HDZ. Izgleda da je hrvatska desnica shvatila da je lakše doći do vlasti i utjecaja ne ujedinjenjem u neke saveze već kroz najaču političku stranku u HR, HDZ.

Koliko god trenutačno ta stranka bila na lošem glasu njihova baza je ipak Hrvat, koji nedeljom ide u crkvu i brak smatra svetom stvari a ne životom zajednicom muškarca i žene:)

Druga stvar komunistička elita u HDZ-u je doživjela svoj vrhunac i sad je u zenitu.
Nismo imali do sada primjera na visiokim pozicijama u toj stranci tipičnog birača HDZ, ili se je radilo o nekom tko je imao crvenu knjižicu ili se radilo o osobama sumnjivog morala.
Recimo za primjer tri ministra na otvorenju striptiz baru u Zadru, u mojem malom kraju nema HDZ-ovca koji bi kročio u striptiz bar.
No možda da bi se bavio visokom politikom i moraš biti čovjek bez morala pa i desničari nisu toga oslobođeni.

Znam da svijet funkcionira na principu nije važno što radiš važno je kako se predstavljaš no mi hrvati smo natprosječno emotivna bića:) i neke stvari uzimamo previše srcu pa tako je i kad je u pitanju politka.
Bio sam u Splitu živio i njihova odanost Hajduku je nemjerljiva matematikom. Oni ne da su jedna od najstarijih navijačkih skupina na svijetu oni su dio svog kluba. To je teško shvatiti ako niste proveli neko vrijeme dolje:)
I tako neki ljudi gledaju na HDZ, a i na svoje vrijednosti i njima baš i previše ne odgovara što se događa u oko njih a i HDZ.

Dali su ti ljudi ipak postali dovoljno jaki i pokrenuli neke kotače koje bi danas sutra mogli promjeniti našu budućnost.

Možda su to moja nadanja, možda je ipak neka druga priča iza svega, što vi mislite.

Ja uvijek ima pripremljen neemotivni backup a to jest da sadašnja struktura podiže optužnice sama protiv sebe dok još ima svoje igrače na položajima.

Dvaputa se ne suditi zbog istog grijeha, recimo sad je Sander pušten i ako sutra bude oslobođen ne možete mu više suditi a on se je osigurao da mu sude njegovi igrači pod njegovim uvijetima a novac koji je ukraden će ga dočekti kad bude slobodan.
Isto tako sadašnja vlast će teško moći utjecati na ljude koje su digli optužnice protiv HDZ lopova.

Oni su zavezali ruke oporbi i osigurali si kad proces završi da nedodiriljivi a ipak im sude i optužnice pripremili ljudi koji su oni postavili.

Eto dvije priče, jedna šta bi htio da bude a druga ono što bi moglo biti, šta vi mislite o tome?

Prokleti Masoni i zavjera gmazova!

[color=“White”].[/color]

Ali nitko - niti ovi što gostuju na TV-u, niti po forumima - jednostavno ne doživljava mogućnost da se državno odvjetništvo ne konzultira niti s kime, ne gleda ništa i ne pita ništa.

Šprajc je na dva posta na svom blogu natuknuo da poznaje prilike u DORH-u, a one su takve da bi:[quote=""]Da recimo Dinko Cvitan kroz prozor svoga ureda vidi Mladena Bajića kako prelazi zebru na crveno, vjerojatno bi mu osobno poslao prekršajnu prijavu.[/quote]Ako netko poznaje nekoga iz DORH-a neka ga priupita. Po onome kako sam ja čuo, neće dobiti nikakav odgovor.

Izmjenama kaznenog zakona od prošle godine je DORH postao institucija koja ne mora nikoga ništa pitati, nikoga niti o čemu obavještavati i koja se ne mora obazirati na “prikladne” i “neprikladne” trenutke.

A konstruiranje iz zraka teorija “zašto je nešto baš sada, a nije prije” su način na koji kolumnisti Jutarnjeg i Večernjeg vježbaju maštu i zarađuju za život.

Edit: u Americi se državni odvjetnici i načelnici policija (tzv. šerifi) biraju izravno od građana. Što bi to bilo zabavno da je i kod nas tako. :slight_smile:

Još par Šprajcovih komentara:[quote=""]Mladenu Bajiću i Dinku Cvitanu to je konačno omogućio novi ZKP, koji je stupio na snagu 1. srpnja 2009. Gle podudarnosti, točno na dan kada je Karamarkov i Kosoričin poslodavac podnio ostavku… [/quote]

[quote=""] Kad su Karamarko i Kosor dobili predzadnji šamar uoči izbora, tj odbačaj kaznene prijave protiv Vojka Obersnela, krenuli su s pričom kako ‘pravosudne institucije utječu na politički proces’. Kao eto, Bajić jedne proganja a drugima se uvlači.

Nije loše objašnjenje za publiku u Benkovcu. Koja ne poznaje Bajićevu ekipu.

Da recimo Dinko Cvitan kroz prozor svoga ureda vidi Mladena Bajića kako prelazi zebru na crveno, vjerojatno bi mu osobno poslao prekršajnu prijavu.[/quote]I posebno, cijeli ovaj post star sada točno godinu dana, da ga ne citiram ovdje jer se cijeli odnosi na rad DORH-a:

http://bigblog.tportal.hr/spranja?blogcalendardate=23.11.2010

.

P.S. Sada kada čitam ovaj Šprajcov post, ne mogu, a ne smijati se ovome, napisanome prije godinu dana o ZKP-u:[quote=""]Svjedoci pričaju da su, kada su shvatili što su izglasali, na sastancima u Banskim dvorima mnogi počeli vaditi baterije iz mobitela…[/quote]:slight_smile:

[quote=“mile”]Prokleti Masoni i zavjera gmazova!

[color=“White”].[/color][/quote]

E baš o tome pričam, da ovdje nema masona i derneka na kojem uz sliku Franje Tuđmana i ori slika Ante Pavelića.

Neću suditi, jer to nije katolički, ali logički gledano ako je jedan bio fašista a drugi antifašista koji k…! onda na jednom derneku ori slika i jednog i drugog.

Tako da ne pričam o onim koji takve derneke posjećuju:), već o ljudima koji shvaćaju da biti prljav, crven, plav, zelen, siromašan i kruha gladan nije važno, ako si Hrvat.
Imaš njihovo poštavanje. A takve ljude sam sreo samo u HDZ-u.

Znaš jedno je Sander a drugo je ono što je na ulici:cugi:

To je možda Šprajcev pogled na DORH
U stvarnosti mislim da se sa DORH može pregovarati, pa to proizlazi iz samog zakona što si naveo a i našeg mentaliteta.

Iskustvo a i trenutačna situcaija u RH je takva kad nekom dadeš ovlasti prvo što će napraviti kako te ovlasti mogu mu nešto omoućiti u privatnom životu.

Zato imamo “mr. Wich To Chapters”, on je vjerovatno razmišljao kako izgraditi vikendicu negdje na Braču sa novcem kojeg bi mogao negdje ukrasti
Ovaj open source projekt što imam u potpisu, što te zanima, napisao ga prije par godina.
To je moj odnos prema poslu, pa kad čujem situaciju “mr. Wich To Chapters” za mene pada Vlada.
Ne pada, jer oni su naši, na kraju se na to svedu oni su vaši oni su naši kao u onoj humor seriji.

I DORH je na kraju nečiji

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja