Organizacija vremena, produktivnost - time managment

Evo da se dotaknem teme koju još nisam primjetio na ovom forumu.

A tiče se ostvarivanju više slobodnog vremena, boljoj organizacija (radnog i privatnog) vremena te boljem izvršavanju svih zadataka i ostvarivanju planova. Uglavnom tiče se boljem i prosperitivnijem životu općenito.

Ovo je priča o potencijalno boljem i smirenijem životu, uz veći postotak postignutih ciljeva, odrađenih zadataka i povećanja prihoda te sl.

Osnovni koncept je oranizacija vremena i zapisivanje zadataka te praćenje liste zadataka i podzadataka. Ovaj način funkcioniranja na poslu i uživotu uvelike koriste menađeri i ljudi od kojih se zahtjeva preciznost i dosljednost u izvršavanju kompleksnijih zadataka na ključnim pozicijama. Osim za poslovnu organiziranost mnogi “mali” ljudi su uvidjeli prednost korištenja ToDoListe i tzv. TIME MANAGMENTA u privatnom životu.

Ponukan home study seminarom čarobnjaci vremena, i još nekim engleskim tekstovima počeo sam koristiti - time managment - program koji mi uvelike olakšava privatni i poslovni život. Počevši od zadataka koji imaju svoje rokove projekti, rođendani, registracije vozila i sl. - do obljetnica, godišnjica, predviđenih dodatnih prihoda i sl.

Software koji koristim je besplatni i troši malo resursa jednostavnog naziva ToDoList. A možete ga skinuti ovdje.

Nekoliko riječi o samom programčiću je bilo i u PCchipu.

Koje ćete metode koristiti i koji software možda nije toliko bitno koliko da vodite svoju toDoListu. Jer imate pregledan popis zadataka i malih podzadataka koje ste izradili i/ili isplanirali i točno u svakom trenutku vidite kako napredujete - i ono najvažnije vidite da napredujete. Posebno je zgodna stvar što istovremeno možete voditi i do 20-ak poslovnoprivatnik projekata ili kompleksnijih zadataka a da se istovremeno ne pogubite u količini posla, sistematizaciji i pamćenju svih sitnih malih stvari koje treba odraditi u prikladnom roku da bi sve ispalo odlično.

Isto tako, dobra stvar je koristiti software koji se može instalirati na svojim dlanovnicima i SmartPhon-ovima kako bi i na terenu mogli zapisivati ideje, planove , odrađene predradnje i pregledati što sve imate još za odraditi do kraja “poslovnog” dana; kako bi imali više vremena za odmor, prijatelje i guštanje, a istovremeno neopterećeni poslom jer imate sve zapisano i sve ide svojim tokom - svojim planom - sistematizirano bez neočekivanih prekida slobodnog vremena.

Program ToDoList ima i svoju verziju za dlanovnike i potpunosti je portabilan. Nosite sve zadatke na sticku ili u dlanovnicima.

Dok postoje i druge varijante, primjerice za iPhone postoji softvare appigo TODOLIST kojeg možete sinkronizirati sa vašem MAC računalnim softverom za time managment. Cjela stvar funkcionira izgleda savršeno, e sada o vama ovisi zakoju varijantu se opredjeliti. Programcic za iPhone košta oko 10 dolara što je vrijedno tih novaca.

Dok ja za početak predlažem skidanje besplatnog softvera (ranije spomenutog), čisto da uđete u taj svijet organizacije i planiranje vremena. Mnogima bi to moglo zazvučati pomalo FREAK-asto, no svijet u kojem danas živimo zahtjeva od nas bolju organizaciju vremena, što zbog boljeg i bržeg obavljanja zadataka to i zbog naše boljeg psiho-emocionalnog stanja, motivacije i osobne sreće.

Želja mi je da se ova tema razvije u smjeru:

  • boljoj organizaciji vremena, posla i života uoće
  • isticanjem nedostataka loše organiziranosti
  • iskustvima koje ste imali dugoročni i/ili kratkoroično upotrebljavajući ovo
  • software koji koristite
  • prednosti i blagodati života i vremena koje ste uspjelu ugrabiti koristeći takve sisteme.

Moja iskrena želja je da isprobate, nećete požaliti. A za one željne znanja, i usavršavanja - good luck. And keep your focus on…“your FOCUS”.

Evo malo screenshotova:

Ovim putem želim svima da svoje ideje, ciljeve, projekte ne ostavljate u svijetu mašte. Već da ih pretočite u stvarnost, da ih odradite i postignete uspijeh i osobnu satisfakciju.

PS: molio bih moderatore da ovu temu postave u sticky jer mislim da bi dugoročno mogla pomoći svim Webmajstorima i njihovim obiteljima u poslovnom i svakodnevnom životu, pa i kompletnoj WEB sceni u HR.

Zahvaljujem.

Zar niko brate mili…

Pa evo, mogu ti samo reći da osim ToDo liste je isto važna (ako ne i važnija) “Done” lista.
Praćenje obavljenih telefonskih poziva, radnih naloga, bilješki i dogovora. Iz “Done” liste se generiraju stavke za ToDo listu.

Tko to ne radi nema pojma što propušta.

Ja cu ti samo reci ovo: Osim to mi project management system na poslu ima i TO DO-ove i milestone-ove, ja uvjek pored sebe imam jedan veliki blok i kemijesku i sve sto trebam napravit i ono sto sam napravio pisem tamo.

Nema do papira i olovke, cak ni u danasnje vrijeme :wink:

Tek odnedavno koristim Microsoftov OneNote i puno sam organiziraniji nego dok sam zapisivao u papirnate rokovnike. Preporuka svima.

Anketa nije regularna, jer prema postovima bi trebalo biti barem 4:5.

Izgleda namještanje rezultata danas ne može ni zaobići webmajstore a kamoli profesionalni nogomet :slight_smile:

Osobno, lagano shvaćam potrebu za nečim ovakvim, i moj odgovor bi bia ‘uskoro’. :slight_smile:

P.S.
Ako netko zna nekakav sličan software onome kojeg je Gun preporučia, ali da naglasak bude na dnevnim aktivnostima, i koliko vremena je otpalo na pojedinu dnevnu aktivnost, neka mi ga slobodno preporuči. U duhu foruma, potkupljujem pivom :wink:

[quote=“lista155”]Osobno, lagano shvaćam potrebu za nečim ovakvim, i moj odgovor bi bia ‘uskoro’. :slight_smile:

P.S.
Ako netko zna nekakav sličan software onome kojeg je Gun preporučia, ali da naglasak bude na dnevnim aktivnostima, i koliko vremena je otpalo na pojedinu dnevnu aktivnost, neka mi ga slobodno preporuči. U duhu foruma, potkupljujem pivom ;)[/quote]

Ako ne popijemo neku pivu, stvarno smo šufteri.
Evo, dajem prijedlog lokacije. Caffe na samom okretištu tramvaja (autobusa) u Dubravi (Zagreb) pored parkinga.

Prednosti:

  • meni je blizu i mogu doći biciklom :zub:
  • ima veliki parking sa obje strane Av. Gojka Šuška za sve koji ne dolaze biciklom
  • za sve koji dolaze tramvajem je cca 150 metara hodanja
  • dobro je prometno povezano sa svih strana
  • lako je pronaći

Mana:

  • nisam nikad bio unutra tako da nemam pojma što preporučam

Termin

  • pa ne mogu ja sve :slight_smile:

Dakle pomicemo se s nule, ljudi otvoreno govore o tome i pokušavaju pohvatati ovu korisnu “disciplinu”.

@trnac
Možda bolje da se nađemo na Rivi? :wink:

@Gun
Svakako! Već neko vrime vodim evidenciju, onako ‘samo za sebe’.

[quote=“Gun”]Program ToDoList ima i svoju verziju za dlanovnike i potpunosti je portabilan. Nosite sve zadatke na sticku ili u dlanovnicima.

Dok postoje i druge varijante, primjerice za iPhone postoji softvare appigo TODOLIST kojeg možete sinkronizirati sa vašem MAC računalnim softverom za time managment. Cjela stvar funkcionira izgleda savršeno, e sada o vama ovisi zakoju varijantu se opredjeliti. Programcic za iPhone košta oko 10 dolara što je vrijedno tih novaca.

Dok ja za početak predlažem skidanje besplatnog softvera (ranije spomenutog), čisto da uđete u taj svijet organizacije i planiranje vremena. Mnogima bi to moglo zazvučati pomalo FREAK-asto, no svijet u kojem danas živimo zahtjeva od nas bolju organizaciju vremena, što zbog boljeg i bržeg obavljanja zadataka to i zbog naše boljeg psiho-emocionalnog stanja, motivacije i osobne sreće.

Želja mi je da se ova tema razvije u smjeru:

  • boljoj organizaciji vremena, posla i života uoće
  • isticanjem nedostataka loše organiziranosti
  • iskustvima koje ste imali dugoročni i/ili kratkoroično upotrebljavajući ovo
  • software koji koristite
  • prednosti i blagodati života i vremena koje ste uspjelu ugrabiti koristeći takve sisteme.

Moja iskrena želja je da isprobate, nećete požaliti. A za one željne znanja, i usavršavanja - good luck. And keep your focus on…“your FOCUS”.

Evo malo screenshotova:


[/quote]

Može se koristiti i za planiranje projekata u buducnosti, za koje trenutno imate ideja. Zapišete detalje i sve ostane spremljeno. I kada se odlučite posvetiti tom novom projektu, pola stvari vam je vec pripremljeno. Znamo da neke ideje s vremenom znaju ispariti (pogotovo nekakve sitnice).