Osnove prikupljanja organskih posjeta?

Pozdrav! Pokrenuo sam blog vezan uz tematiku ljubavi. Trenutno ga punim člancima, te se trudim da budu što kvalitetniji i dulji od 500-600 riječi. Zanima me koliko je po vama potrebno sadržaja na blogu, te što vi još radite vezano uz prikupljanje posjeta s tražilica? Dosta sam “nov” u ovome, te do sada nisam ovo smatrao kao primarnu zaradu, ali budući sa sada planiram stvoriti neku dugoročnu zaradu, odlučio sam se raspitati kod vas iskusnijih, te bih bio zahvalan za svaki savjet.

Uzmi market samurai ili long tail pro(ja oba dva imam) zavisi koji program imas i nades za pocetak dosta long tail kw za koje se planiras rangirati,glavnom glavni cilj neka ti bude jacanje domene i rangiranje tih long tail keyworda.
Uzmes glavni kw ili 2 vise ti nebi preporucio sredis onda lijepo on page seo(title,h1,h2,h3,h4,bold i povuci keyword ne sve ali neke,neka ti keyword density bude 1.5%-2.0%)
Onda probaj naci dosta stranica slicne tematike pa probaj razmjeniti banere linkove.
Ako imas vremena preporucio bih ti da napravis privatnu mrezu mozes i free blogove za pocetak uzeti(ako neznas sta i kako rade zaobidi)
Prijavi stranicu u par domacih direktorija imas barem 10-20 solidcnih.
Napravi si twiter,facebook,youbute i te ostale drustvene mreze budi aktivan na njima jer ti one mogu donijeti dobru posjetu.
Nadi 10-30 grupa na facebooku slicne tematike i reklamiraj se po njima.
Nadi aktivne stranice na fb tvoje tematike i ponudi im clankove u zamjenu za linkove.
Registriraj se na forume tvoje tematike i budi jako aktivan na njima jer ce ti donijeti dobru direknu posjetu.
Posjecuj slicne blogove,komentiraj(budi aktivan na njima).
Napisi par kvalitetnih clanaka i ponudi slicnim stranicama za uzvrat trazi link prema tvojoj stranici.
Nemoj zamjeriti na gramatici jer sam brzo pisao i ne obracam bas paznju na nju.
To ti je ukratko ako imas pitanja ili nesto javi mi se tu ili na pm.

1 Like

Ova tehnika se ne koristi negdje od 2008. 2009. :slight_smile:

To ti mislis,I dalje vrijede direktoriji koji imaju dobar PA I Da i nisu zaspamani previse,Govorim iz iskustva pogotovo za domace sajtove to moze proci,za engleske ne bas.

Opiši nam malo detaljnije ovu metodu, molim te.
Na koji način ih zaspamati? :blush:

Ovo je, naravno, jako riskantno.
Samo za jake igrače. :slight_smile:

Jel blog na hrv ili na eng?

Kako ces nešto da zaspamas ako je no follow link?
Cisto je dokazano da ti to ne moze nista lose donijeti,a moze dobru posjetu ako pametno iskoristis,Ja to radim rucno.

PBN Nije toliko uopce tesko i mali igraci rade s time (barem sam ja poceo jako davno s time kada sam bio tek pocetnik)

Spamanje i Do(No)Follow nisu nikako uvjetovani i naravno da možeš spamovati sa bilo kakvim linkovima.
No, pustimo to, dakle, kako to “pametno iskoristiš”?
Samo se prijaviš u grupu i to je sve?

svijet igre je jedini ponudio odgovor koliko god se neko slozio sa njim ili ne. niko od ostalih nije dao alternativu kako do posjete već pobijaju čovjeka. ako se neko ne slaze sa njim nek navede sta je bolje, kako on radi i kako dobija posjetu, ovakve upadice su nefer prema čovjeku koji je jedini odgovorio na pitanju.
moj tips je da se pažljivo biraju naslovi članaka jer dobar članak sa lošim naslovom malo vrijedi za organsku posjetu.

1 Like

Ok, hvala svima, na većinu sam dobio odgovor!
Zanima me sljedeće, koliko otprilike članaka treba objaviti, prije nego što počnem sa reklamiranjem i sakupljanjem linkova na drugim stranicama. Da li je 60ak članaka po 500 riječi dovoljno?

60 clanaka je dosta,npr ako ima nekih 5 kategorija na sajtu dosta je u svaku barem 5 prije pocetka reklamiranja.
c3po svako ima svoje taktike,tako da cu svoje zadrzati za sebe.
Dok za Privatne blogove ja stavim 3 posta sto je sasvim dovoljno :slight_smile:
Spamanje je tebi sto sam rekao covjeku da se prijavi u grupe slicne tematike i da stavlja reklame u to?Koliko ja znam to je legalno i nije spam(pošto ljudi ako nece da gledaju to imaju opciju da izadu iz grupe)
Vidim da nisi dobro upoznat s rijec spam,tako da ti preporucujem googlanje.