Otkup Zlata

Pozdrav,

Evo prve kompletne web stranice koju sam radio, pod ovo kompletne mislim na KW research i smišljanje onpage SEO-a prije diranja PSa i kodiranja. Off page je u značajnoj mjeri pomogao jedan kolega sa foruma od kojega sam i naučio neke dobre stvari.

Ne radim sa templejtima, sve je ručni rad (PS) i kodiranje (DW, Notepad++), stranica je trenutno prva na google.hr i google.com za najači KW (otkup zlata) i za drugi najači (cijena zlata) a za 20ak ostalih KW-ova je u top 3.

Vlasniku se stranica isplatila u jednom danu tako da smo svi zadovoljni :malerukes

Zanima me vaše mišljenje i eventualne primjedbe ili prjedlozi što poboljšati :hmmmmmm:

LINK: Otkup Zlata i Srebra

Pozz

[quote=“Uber_Gosu”]Pozdrav,

Evo prve kompletne web stranice koju sam radio, pod ovo kompletne mislim na KW research i smišljanje onpage SEO-a prije diranja PSa i kodiranja. Off page je u značajnoj mjeri pomogao jedan kolega sa foruma od kojega sam i naučio neke dobre stvari.

Ne radim sa templejtima, sve je ručni rad (PS) i kodiranje (DW, Notepad++), stranica je trenutno prva na google.hr i google.com za najači KW (otkup zlata) i za drugi najači (cijena zlata) a za 20ak ostalih KW-ova je u top 3.

Vlasniku se stranica isplatila u jednom danu tako da smo svi zadovoljni :malerukes

Zanima me vaše mišljenje i eventualne primjedbe ili prjedlozi što poboljšati :hmmmmmm:

LINK: Otkup Zlata i Srebra

Pozz[/quote]
Bravo za ranking! Možeš li podijeliti s nama tko ti je pomogao sa off page optimizacijom?

Svakako nisam htio napisat da ne ispadnem spamer i reklamator (tsereg-u sam već na zubu ionako :p), radi se o Vjeki, ovdje mu je nick ProfitLista.

:zhuja:
Glupo je sad hvalit nekog, svako hvali nekog s kim je pozitivno surađivao, naravno, ali Vjeko je stvarno vrh, u biti uvjeren sam da tko god je s njim surađivao da zna što točno mislim, iskrene preporuke, LINK: Profit Lista

[quote=“Uber_Gosu”]Svakako nisam htio napisat da ne ispadnem spamer i reklamator (tsereg-u sam već na zubu ionako :p), radi se o Vjeki, ovdje mu je nick ProfitLista.

:zhuja:
Glupo je sad hvalit nekog, svako hvali nekog s kim je pozitivno surađivao, naravno, ali Vjeko je stvarno vrh, u biti uvjeren sam da tko god je s njim surađivao da zna što točno mislim, iskrene preporuke, LINK: Profit Lista[/quote]

Zahvaljujem!

Nije loše samo imaš mali broj keywordsa (količinski jedni su te isti) probaj ubaciti ih još nkeke long keywordse (barem mi je letimićno takav dojam ostavilo), također bi to doprinjelo zlatu on je malo slabiji po PR-u. jedina zamjerka ćini mi se da si glavnu navigaciju napravio od dvije slike umjesto sa jednom (one slikice kojima se pozadina zatamni), prvi put malo flasha prilikom hovera, ako je jedna slikica isprike nisam išo u dubinu smo sam letimićno prošo.

Haha, primjetio si :stuck_out_tongue:

Da običan hover, to ću bacit u 0.3sec tranziciju da se taj flicker ne vidi, i naslovna će postati “Zrin”, to sam uspio zapaziti.

A vezano za KW, prema analizi koju sam radio pojmovi “otkup zlata” 50%, “cijena zlata” 20% i “otkupljivanje zlata” 15%, ostalo je zanemarivo…ljudi ne koriste druge fraze…

Da zlato je slabiji od nekih drugih a zanimljivo je da on ima više linkova na sebe od ovih drugih manje bitnih, lol, a za “Zlato” smo drugi odmah iza vikipedije, premda to nije cilj.

Ja sam strogi štovatelj kulta Matta Cuttsa :p, ne želim navodit “klijente” na krive staze, iako se i o zlatu može dosta naučiti na samoj stranici…

ima gramiatičkih grešaka par…jao…još i to sad…

PS
Hvala na replayu

Pozz

meni se sviđa stranica, ugodna za oko :slight_smile:

[quote=“Uber_Gosu”]Haha, primjetio si :stuck_out_tongue:

Da običan hover, to ću bacit u 0.3sec tranziciju da se taj flicker ne vidi, i naslovna će postati “Zrin”, to sam uspio zapaziti.

[/quote]

Ne treba ti tranzicija na hover, već preload slika koje se izmjenjuju; najbolje ih sve stavit u jedan sprite, manje bolje preko javascripte ili stavljanjem negdje na stranicu sa dimenzijom 0px.

Stranica ne funkcionira u IE7. A i kompletan layout i css ti je u banani, totalno neoptimizirano, nepregledno i ne profesionalno. Sam dizajn je ok, oku ugodan i pregledan. Ono što bih uradio je npr. prebacio onu informaciju o zlatu na naslovnoj stranici prebacio na stranicu koja se bavi cijenom zlata, i suzio je tako da ima flow s ostatkom stranice, a ne da se proširi kao što je sad.

Kako se spritea nisam prije sjetio, zahvaljujem evo ispravio sam. Sprite rulz :stuck_out_tongue:

thx

Ko ima 5 godina star browser to je njegov problem, iskreno takvih je manje od 1% od ukupnih 20% koji uopće koriste IE, ali primljeno na znanje.

Sad mislim da lagano seruckaš, layout je odličan i pregledan kako posjetiocu tako i guglu te prolazi w3validator, cijene su u fokusu, i sve je jasno vidljivo. Najbitnija stvar po meni je da je glavni sadržaj odna ispod HEADa, prvi link na stranici je ciljano usmjeren na najbnitnije a trik sa H1 smatram briljantnim, mislim da ga je Jill Whalen “patentirala” u nekom Lyndinom tutorijalu za SEO…

Vezano za layout slušam prjedloge izmjene :varenizec

za CSS se slažem da je neoptimiziran, uzrok je rad na više stvari istovremeno pa sam predefinirao dosta stvari, jebatga bitno je da radi i njega nažalost nemam vremana mjenjat…:kava:

hvala na komplimentu, to je u stvari trebao biti dizajn za zlatarnu, mislio sam da je možda malo prefenci (drvo, itd) ali nitko nije rekao ništa negativno o dizajnu, za sad :misa:

Pa u biti se slažem, samo neki tekst moram stavit na nju a stvarno nemam kaj, olakotna okolnost je da linkovi sa tog teksta direktno idu na one “bitne” stranice.

A širok je, kao i kontakt stranica, zato jer su gore neke slike i gmapsi, a narod voli velike slike i karte :student:

Sad sam ispravio “naslovna” u “Zrin” jer sam dobio par sugestija da je tako možda bolje a i posjetiocu svakako preglednije, jer kako se da primjetit naslovna u biti i nije naslovna, samo je u meniju stavljena na prvo mjesto…

Mislim da me tu nisi shvatio, mislio sam na html kod, a ne na dizajn.

Cijenim tvoje znanje i prjedloge, reci što bi ti promjenio. :student:

Evo,

Napravljen je manji redizajn (u biti sam se dosta zajebavao s tim), uzeti su u obzir svi savjeti odavde i još neke stinice koje sam u međuvremenu pohvatao okolo. :bljuv:

Izmjene se odnose na:
[list]
[:1meligk2]cca 100px širi layout[/:m:1meligk2]
[:1meligk2]4 umjesto 3 tablice na naslovnoj (dodana tablica sa poslovnicama)[/:m:1meligk2]
[:1meligk2]Sve podstranice iste širine i stila (approved by CC)[/:m:1meligk2]
[:1meligk2]dodan “FIX” button desno sa linkom na poslovnice :derese:[/:m:1meligk2]
[:1meligk2]ispravljeno desetak sitnica u samom dizajnu (mislim na .jpeg i .png fajlove), sjene i sl. :gubise:[/:m:1meligk2]
[:1meligk2]dodane sjene na neke fontove[/:m:1meligk2]
[:1meligk2]dodana tranzicija na glavnu navigaciju (IE ne radi tranziciju već vulgaris swap, gogo MS)[/:m:1meligk2]
[:1meligk2]dodane neke nove slike (krađa s gugla, klasika) i promjenjeni neki stariji altovi[/:m:1meligk2]
[:1meligk2]i još ponešto sitnijih izmjena…[/:m:1meligk2][/list:u:1meligk2]

> LINK <

PS
Sad sam stavio fajlove na server tako da će vjerojatno malo slabije loadat narednih sat vremena :hico:

najs, mi lajk :slight_smile:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja