Otvaranja e trgovine neka pitanja

Da Vas pozdravim prvo sviju!

Ovako, da skratim otvara se e trgovina nesto novo, gdje se ulaze relativno dosta novca ( racunajuci da sam financiram sve ).

Prvo pitanje je oko domene, gdje da registrujem domenu ne bitno cjena da li postoji neka mogucnost kad je registrujem da dobijem papire da je na mom imenu reg?

Drugo koliko je pametno naplacivati preko 2checkout? Koliko sam skontao u sustini ispada oni preprodaju tvoju robu uz proviziju… koji je servis najbolji jer bi kupci trebali komforno placati sa kreditnom karticom ili paypalom.

Koliko dugo traje registracija na 2CO ( naravno ako stranica i roba ispunjava njihove uvjete )

alternetive?

Hvala Vam puno na odgovorima! :slight_smile:

da dodam :slight_smile:

prodavala bi se roba trziste njemacke i okolice i SAD slanjem poste ( ne prodaje se elektronka roba kao e knjige )… gledao sam nesto MB sto nude ali nemjaju mogucnost kartica koje se vecinom koriste u SAD :S

Hvala na pomoci!

Nadam se da nisi iz Hrvatske jer tvoj poslovni plan onda stoji na vrlo klimavim nogama. :slight_smile:

hehe iz Bosne… sto na klimavim nogama ? :cmolj:

[quote=“orangeone”]Da Vas pozdravim prvo sviju!

Ovako, da skratim otvara se e trgovina nesto novo, gdje se ulaze relativno dosta novca ( racunajuci da sam financiram sve ).

Prvo pitanje je oko domene, gdje da registrujem domenu ne bitno cjena da li postoji neka mogucnost kad je registrujem da dobijem papire da je na mom imenu reg?

Drugo koliko je pametno naplacivati preko 2checkout? Koliko sam skontao u sustini ispada oni preprodaju tvoju robu uz proviziju… koji je servis najbolji jer bi kupci trebali komforno placati sa kreditnom karticom ili paypalom.

Koliko dugo traje registracija na 2CO ( naravno ako stranica i roba ispunjava njihove uvjete )

alternetive?

Hvala Vam puno na odgovorima! :)[/quote]

Pa kupiš domenu kod nekog internacionalnog prodavača i ištampaj u njihovom panelu neki sajt ili whois record. Eventualno, kupi od nekog domaćeg prodavača domena i zaraži da ti napišu da si ti kupio i da si vlasnik.

[quote=“orangeone”]da dodam :slight_smile:

prodavala bi se roba trziste njemacke i okolice i SAD slanjem poste ( ne prodaje se elektronka roba kao e knjige )… gledao sam nesto MB sto nude ali nemjaju mogucnost kartica koje se vecinom koriste u SAD :S

Hvala na pomoci![/quote]

Možeš slati putem FedEx Express, a naplaćivanje kreditnom karticom. To može biti integracija 2Co ili Moneybookers. Kad ti neko uplati novac on bude uplaćen na 2Co/MB račun i onda ti povremeno sa tog računa prebacuješ na svoj stvarni račun.

Mislim da ne možeš znati njegov poslovni plan na osnovu 2 posta… Poslovni plan inače ide i do 100-120 stranica (operacioni poslovni plan), tako da nema šansi da znaš njegov plan na osnovu dva posta.

Pozdrav svima.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja