Otvaranje firme za linkbilding

Bi li se ovo moglo isplatit. Ne mislim stvarno otvorit firmu, no na crno imat firmu. Ideja je zaposlit studente klošare da dnevno rade kao 4 sata, a to se produži do 8 sati kako obično biva i prave linkove. Mogao bi i probni rok od mjesec dana im dat da vidim kako će se pokazat i od njih npr troje najbolji ostaje i ima lagano 100 evra mjesečno. Za početak bi samo radili linkbilding forumima (kucali bi postove). Za osam sati koliko bi radio student ili neka druga bijeda očekujem da se može registrovat na 100 foruma i napravit na svakom po dvadeset postova. Za svaki ban sa foruma bi mu uzimao 10 posto od plate, za postove kraće od 2 rečenice još malo od plate. Morao bi i da zna engleski. Dakle ja na kraju mjeseca imam 100 profila na forumima sa po 600 postova. Kolika je vrijednost toga? Isplati li mi se?

A najbolje bi bilo da izvozis te studente klošare u indiju…
A cijenu cijelog posla napravi jedan dobar auto poster…
Bolje nadi pametne studente koji znaju napraviti tako nesto i u to ulozi novce i samo prodavaj gotove pakete…

Tesko ces nac takve. Evo ja tebi dam 150 € za to, oces li raditi?

Taj ognjen je največi trol na ovom forumu, 90 % njegovih tema nema veze sa zdravim razumom.

A pazi, ovo sto on govori ima smisla, ja sam nesto slicno razmisljao iako ne na ovako seljackom nivou, problem je sto je to valjda najtezi oblik rudarstva i trebaju ti ljudi kao u onom foxconnu.

Ova ideja u startu propada. Ako nemas firme nemozes doci do ozbiljnih kljenata, ako radiš za male e onda ti radnici ni netrebaju. Ako otvoriš firmu velika je šansa da nečeš imat dovoljno posla i na kraju ces završit u minusu/bankrotu.

100 profila sa 600 postova isto tak ne vrjede bogzna što jel site koji češ linkat na taj način past će u rangiranju ko kruška sa jabuke.

Ne mozes ga samo na tome rangirat to je tocno ali forum i komentari clanaka su korisni.

hahaahah a jbt. tolko sam umoran da gluposti pišem :smiley:

Komentiranje još funkcionira ali potpisi na forumima sve manje pomažu a i znalo mi se dogodit da ako neki site linkam sa 3-4 foruma da izgubim pozicjije na googleu. Zato gledam da to što više izbjegavam.

Iskreno, ja u to ne vjerujem. Nema logike da se gube pozicije radi toga, poceo bi rat medju konkurencijom i linkanjem po losim forumima. Ako si izgubio poziciju, onda promjeni te linkove i stavi ih na konkurenciju koja ti je ispred u SERPu pa ces pomaknuti onda?
Mislim da je googleu jednostavnije ignorirat linkove koji ne valjaju i koji su spam. Vjerovatnije je da si izgubio poziciju jer i konkurencija nesto radi. Ok to je samo moje misljenje i shvacanje svega, da ne dodje sada do svadje :slight_smile:

covjek u banja luci radi 8 mjeseci trecu smjenu u dragstoru nema slobodnih dana nije prijavljen i nije osiguran plata 350 km ili 175 evra. plate su jadne, a posla nema. tako da bi masu ljudi se javilo da radi za te pare. u najvecim banjaluckim oglasima ima maximalno oko 30 oglasa za posao praonica, pakovanje koverti, praonica, konobarica, pakovanje koverti, moler, pakovanje koverti, praonica… nema posla i sad je u banja luci prilika za posao dje ti treba radna snaga. mozda nije pravi posao sa forumima mozda nesta drugo. djevojke koje rade u kol centru kirbija imaju 250 maraka rade oko 10 sati dnevno, a receno je da im za njihov posao treba 4 sata.
i za kraj petre ako sam ja trol onda ti je tata trol.

slazem se ognjene, jedino trebas uzet u obzir da ovdje em im ne placas doprinose, em im ne ide nikakav staz, jos moraju radit od kuce, znaci imat vlastitu opremu i troska interneta i struje i jos uz to ocekuje da rade ko roboti. ovaj u drug storeu ne radi 8 sati bez prestanka, a i to sto rade je mozak skoro na pashi itd uglavnom dalo bi se nesto u tom smislu napraviti i zaposlit ljude da i njima bude dobro i da zarade a i tebi.