Otvaranje hosting firme

Sta mislite o otvaranju hosting firme, koliko to moze da ima uspjeha?

Može da ima uspjeha ako imaš klijente.

Sve zavisi od kvalitete i cijene, najbolji odgovor ce dati ovi sto imaju hosting firme i kako su oni poceli.

treba tu puno truda i uloga nije to ni malo lako, moj savjet ne upustaj se u to :smile:

Ne znam koliki ti je pocetni kapital i da li imas ikakvog iskustva vezano za serversku administraciju i mreznu administraciju.

Jedan drugar je radio u jednoj hosting firmi kao admin i ovo je sto je on rekao:
-kupili su polovan server preko ebaya
-server se fizicki nalazi u Kaliforniji u nekoj firmi koja se bavi web hostingom, dedicated server i rack iznamljivanjem. Kod njih iznajmljuju rack prostor, mrezu, struju i klimu. Rack prostor se iznajmljuje po U jedinici pa koliko imas opreme toliko i placas. U tu cijeli imas i 255 javnih adresa kao i konzolni pristup opremi

Sto ce tice, nacina rada, odes na ko njih na sajt, logujes se, klikas sta zelis i platis paypalom.
Sto se tice reda cijene hostinga.Mislim da je bilo ovako : 1 core,512MB RAM-a, 20GB hdd, ne znam koliki protok = 19$ mjesecno.

On se vise ne bavi tim.

Hosting firma kao ideja je OK ali da bi bio imalo konkurentan na trzistu(da, svjetskom trzistu) moras biti konkurentan i cijenom.

Pretpostavljam da je ulaganje u startu veliko ukoliko se nema klijenata.
A vjerujem da neka mizerna zarada počnije sa par stotina korisnika nadalje.
Tu onda treba uključiti podršku.
A dosta ekipe danas, ako nema tel podrške i ultra brza podrška mailom, ne uzima hositng.
Vjerujem da se može zaraditi, ali da je posao mukotrpan u startu.

I mislim da najvažnija stvar je dugovjećnost, da ekipa zna da mogu na tebe računati.

Ako je to minimalno uključeno vjerujem da posao može biti ok. ALi koliko truda toliko para.

PS: konkurencije svakakve ima posvuda.

Moje misljenje je da je konkurencija tu jaka, i ako se ne bavis web developingom pa ces svojim klijentima nuditi i hosting uslugu trebat ce ti jako puno novaca da se probijes ili neka luda sreca da te google pozicionira visoko…

Upravo tako! Ja sam osobno registrirao tvrtku Genius Host koja nudi usluge web hostinga (dedicated server) i mogu reći da u početku treba uložiti puno novaca, a još više znanja i vremena da to sve “stane na noge”. Osim tih troškova, tu su i troškovi poreza, prireza, doprinosa, razna ulaganja, plaće, režije, stan, žena, djeca itd. itd. Svatko bi za sebe trebao znati koje su mu mogućnosti i da li to sve može pokriti/izdržati, tako da ne želim nikome ovdje savjetovati ni DA ni NE. Također, konkurencija je u svakom slučaju velika. Sretno!