Otvaranje nove forme ili teksta na klik buttona na istoj strani

Pozdrav, zanima me kako se napravi ovo navedeno iz naslova, znaci htio bi imat button di pise promjena lozinke i kad kliknem na to da mi se pored toga otvori forma za promjenu ali da to bude na istoj strani, znaci bez ponovnog ucitavanja stranice, ne znam da li je ovo html ali pretpostavljam da se php ili java treba koristit pa ako netko ima slican kod za taj primjer bilo bi od koristi da vidim kako se to koristi…i isto to me jos zanima kako kad drzim na nekom tekstu da mi se isto otvori neki tekst iznad toga, tipa kako zna bit upitnik slika pa da je iznad neki tekst, bio sam nasao koja je to funkcija ali sam zaboravio…

Hvala :slight_smile:

$(’#div_na_koji_kliknes’).click(function(){
$(’#div_koji_ces_ucitati’).load(‘forma_neka.html’);
});

[quote=“mahir”]$(’#div_na_koji_kliknes’).click(function(){
$(’#div_koji_ces_ucitati’).load(‘forma_neka.html’);
});[/quote]

Koji je ovo jezik?

javascript, jquery library…

Mozes mi pokazat to u nekom primjeru?, jer ovak bas ne kuzim.

Forma bla bla bla. Tu se nalazi kod forme... bla bla
- odmah sakrijes div i samo ga prikazes sa javascriptom, tj promijenis sa javascriptom display na block...

a mozes kreirat i prazan div i samo u njega insertirat formu… kako god odaberes…

Aha kuzim, a ovo sa buttonom, koji kod da mi on bude da mi promjeni display od diva?

[quote=“zerocoolos”], jquery library…[/quote]Ovo je malo previše za mene, to neznam. Hvala za odgovor.

Forma bla bla bla. Tu se nalazi kod forme… bla bla
- obrati pozornost na id “IdDivaZaFormu”

otvori mi formu, molim te :smiley: - obrati pozornost na “IdGumba” - to ti treba za javascript…

Javascript:

function pripremi() {

var gumb = document.getElementById("IdGumba");
var divForme = document.getElementById("IdDivaZaFormu");
gumb.onclick = function() {//kliknuto je na gumb
     divForme.style.display="block";//stavljamo divu za formom vidljivost
}

}

window.onload = function() {
	pripremi();//ovo radis da budes siguran da je dom u cijelosti ucitan pa ne moras misliti gdje ces staviti kod za ucitavanje javascripta...
}

ma pojednostavljeni javascript, puno manje koda za puno bolje efekte, imas puno toga vec napisano pa ne moras mozgat kako sta rijesiti sa javascriptom… no ja se za jednostavne stvari drzim cistog javascript koda…

Hvala :slight_smile:

nema problema, ono sto ti je mahir je lodanje drugog filea(sa formom) bez ponovnog ucitavanja stranice…

a sad ovo radim i ne ispada mi bas, mozes mi ti pogledat kak bi islo, znaci imam formu za promjenu lozinke, to cu ja promjenit i sve sa bazama, ovo je samo bzvz primjer, znaci na button klik da mi se otvori to…

forma ovako izgleda

ne valja, ovako:
zaboravio si ;

javascript:
var gumb = document.getElementById(“submit1”); - ne valja, treba ovako:
var gumb = document.getElementById(“submit”);
krivo si naveo id gumba

ovo na none sam zaboravio, al ovo od submit1 sam mislio da ces dodat taj gumb koji bi trebo bit, ono sta si napiso

otvori mi formu, molim te

[quote=“wot”]ovo na none sam zaboravio, al ovo od submit1 sam mislio da ces dodat taj gumb koji bi trebo bit, ono sta si napiso

otvori mi formu, molim te[/quote]

ah da, nisam gledao koji ti je ono gumb, moze tako, onda ti je javascript bio ok… samo ti je style bio greska…

kako da napravim da mi radi ovo sa buttonom?, jer nemrem sredit…button nema value pa da gore saljem…

sredio sam, hvala :slight_smile:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja