Otvaranje web shopa

Kroz idućih mjesec dana ću pokrenuti web shop s vlastitim proizvodima. Želim da sve to mi ide preko firme pa me zanimaju vaša iskustva.

U prvom krugu planirane zemlje su:
Hrvatska,Srbija,Slovenija
2. EU
3. WW

Platforma će biti custom (cms raden za moje potrebe)

Najbolji način za rješavanje naplate?
Kako sve to izvesti u granicama zakona ali u moju korist?
Dostava izvan HR?

Naravno te informacije mi knjigovođa također istražuju ali me zanima jel ima tko iskustva u ovome.

Pozdrav Master_yoda,

ako mislite na naplatu odnosno plačanje proizvoda na webshopu onda su najpopularnije:
Paypal, kreditne kartice(visa, mastercard) i na balkanu placanje pouzecem.

Vi kao firma svakom kupcu izdajete račun za kupljeni proizvod (elektronski emailom ili printani u sam paket). Što se misli pod “izvesti u granicama zakona i u moju korist”??

Oko dostave tu je več malo istraživanja i provjeravanja.
Zavisi opet kakvi su proizvodi, težina veličina i slično. Ali pitate glavne dostavljace i provjerite njihovu ponudu. HR pošta/Hr express, GLS; DPD…
S onim za kojeg se odlucite sklopite ugovor i mjesecno plaćate njihove usluge t.j. slanje paketa po cijenama koje su vam ponudili.

Sad dostava van hrvatske zna biti skupa(ako šaljete direktno) i zavisi od više faktora: težine, veličini, mjesečne kolicine itd. Postoji nekoliko kombinacija za snižavanje tog troška i optimizaciju…

Naravno i zavisi od kolicine paketa koje budete imali itd.

Ako vas zanima konkretnije, pitajte konkretnije :wink:
Pozdrav!

Dostava je zaje*ana za strane zemlje,ja kad sam ima LoL webshop koštalo me za obicno pismo oko 15-21kn do 250grama

Nemam osobnog iskustva s takvim stvarima, ali ćukomentirati par stvari, možda pomogne.

  1. Najbolje ponuditi što više vrsta plaćanja
  2. Ne razumijem pitanje
  3. Ne znam. Ali za Hrvatsku znam po prijateljima da su ljudi (ja uključen) izrazito frustrirani s dostavljačima kao što je Overseas Express, tako da izbjegavam koristiti web trgovine koje ga koriste.

@Mabiz

Mislim uvesti plaćanje paypalom i kreditnim karticama, a moža i paysafe bonovima. Moram vidjeti kako to ide.
Račune bi onda rješavao mailom -elektronski.

@4nusnation

Da, to je malo veći problem kod slanja pošiljki izvan Hrvatske, ali dobro proizvodi nisu velike težine. S nekih shopova u EU je npr cijena dostave u prosjeku cca 5€ za HR tako da bi se tu možda nešto i moglo uklopiti ali to moram još istražiti.

@bbsantic

Također nepodnosim Overseas.

Hvala svima na savjetima.