OVH cloud u problemima (požar)

Izgleda da imaju probleme, požar koliko vidim.

Jedna stranica koju posjećujem je na tom hostingu. :frowning:

Zar nisu prije par godina imali sličnu havariju? Mislim da je baš bio požar u pitanju.

Ne znam.

https://www.webhostingtalk.com/showthread.php?t=1840043&p=10295853

1 Like

Sreća nemam ni jedan sajt tamo. U svakom slučaju treba praviti rezervne kopije… Ja to ručno odradim nakon svakog većeg ažuriranja sajtova.

1 Like

Svaki “cloud” je negdje.
Inace, svaka ozbiljna server sala ima protupozarne sisteme. Bas me zanima sta je uzrok. U svakom slucaju, tesko ce se oporaviti od ovoga, bar sto se reputacije tiče

Zgrada sastavljena od transportnih kontejnera. Nije ni čudo što su cijene dedicated servera im bil niske :).

1 Like

Uz protupozarni sistem bi ispravno bilo imati backupirano sve na fizički odvojenoj lokaciji. Najbolje ne ni u istoj državi, da se backup odvoji i zaštiti i od pravnih regulativa.

Jbg… ako si velik… a to nisi uspostavio, velika greška.

F*ck ja mislio da su podaci fakat u oblacima.

Piše neki tip na nekoj seo grupi na FB kako mu je frend izgubio 100 sajtova i nema backup. Ima i gorih od mene.

Ali meni je i dalje neshvatljivo da hrpa tih hosting providera ti ne čuvaju backup podataka baš na nekoj eksternoj lokaciji što napisa bozoou. Mislim, cijeli posao vam je u suštini čuvanje podataka i držanje servera online. Ako failaš u tome to je kao pekara u kojoj nema kruha.

Mala cijena servera a ljudi možda ne plaćaju dodatan backup kad uzimaju servere kod OVH i eto problema…

ja imam 10 pa posle svakog apdejta radim backupe na cloud, ssd i na hdd … dakle ako imaš 100 sajtova od kojih ti život zavisi, moraš imat backup … i u ovakvoj situaciji, 100 sajtova može vratiti za 100 minuta pomoću scpa

na internetu ništa nije sigurno, ali ništa … pogotovo od kada je belgijski europol otključao sky :smiley:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Profit Monkey