Ovlasti autora u wordpresu?

Gdje i kako u wordpressu promjenit ovlasti i mogučnosti autora/uređivaca/pretplatnika…

Imam nekoliko ljudi koji mi objavljuju članke na portalu i kako imam nekoliko pluginova za video/galerije i ostalo a te opcije nemogu koristit nitko osim administratora pa da to nekako promjenim da mogu i ostali ali nemogu nac gdje i kako?

uloguješ se kao admin u wordpressu, zatim desno klikneš na ‘users’ i tu ćeš vidjeti da ima i ‘Add New’ i slično.

U WP admin,sa lijeve strane imas meni ‘Users’ kliknes tu i onda imaš opciju ‘All users’ i tu podesajes kako ti odgovara :slight_smile:

Ovi savjeti će ti pomoći samo da promjeniš level kod korisnika.

Ali mi se čini da ti ti savjeti zapravo neće pomoći, jer je vjerojatno u samim pluginima zadano da ih mogu koristiti samo korisnici s levelom 10 (admini), pa bi možda trebalo plugine prilagoditi.

znam ja kako nekom useru dodat autora/uređivaca i ostalo ali dam mu uređivaca što je rank manje od admina ali on nema nekoliko opcija koje bi trebao imat za obavljanje dužnosti koju treba, a u postavkama plugina nema nigdje tih opcija pa sam mislio mozda ima negdje da se ovlasti uređivaca/autora mogu mjenjat

Nema.
Ovlasti su takve kakve jesu.

Jedino se plugin može podesiti (ako nema u opcijama onda u kodu) da mu se smanji level autorizacije.
Čak sam vidio da neki plugini ne provjeravaju level (role), nego da li ulogirani korisnik ima dozvolu da obavi neku funkciju (capability).

Roles and Capabilities « WordPress Codex