Ozivljavanje web posta, rangiranje posta i zadržavanje pozicije na google?

Kako je dosla 2019. godina vjerujem da vas vecinu ili bar dosta muci ovaj problem.

  1. Na koju metodu se vi odlucite kad hocete da neki post ozivite, zadrzite poziciju dodajete teksta, platite negdje reklamu, pocnete dijeliti link po društvenim mrežama. (ili nesto sasvim drugo radite)
  2. Da li na svoje stranice uradite UPDATE POSTA da se pojavi da bude umjesti ono published (datuma objave) posta. Koliko je to dobro za SEO.
  3. Da li uklonite da se vidi DATUM na google za vaš post koliko je to OK u današnje vrijeme.
  4. Kako neke stranice s 300 - 400 rijeci zadržavaju taj post na prvoj poziciji i google ih ko voli, a da nemaju izražen marketing za taj post.
  5. Da li radite linkanje unutar posta i koliko je to OK…
  6. Neka stranica ili video po kojem ste radili i da vam je pomoglo za bolju poziciju
    7. OSTALE IDEJE …

Hvala svima!!

Ovo zahteva angažovanje nekog stručnjaka da ti sve objasni, jer ima dosta pitanja i treba vremena da se to sve ispriča.

  1. – dva interna linka po tekstu i jedan prema spoljnoj stranici (kvalitetnoj). I o ovome se može dosta pričati i pisati, samo sam naveo kako ja radim.
1 Like
  1. ja ništa ne diram kad nešta rangira, mada vjerujem da ne bi loše bilo nekad koji link dodat jer se lako kad dosta linkova gura članak proširi broj keyworda za koji se rangira i pobaljšaju se pozicije
  2. ne, ali vidim da neki jaki sajtovi drže samo taj update datum, bez datuma kreiranja
  3. ja sam na ovom zadnjem sajtu uklonio datume, nisam siguran koliko je dobro ili ne, samo znam da mene nervira kad u guglu vidim neku staru informaciju i da je redovno preskačem pa čak i kad je datum kreiranja članka nebitan za temu
  4. moguće da su prvi pokrili određenu temu, da imaju neki baš jak ili relevantan link, da su na pravi način odgovorili na temu, da imaju jako interno linkovanje ka tom članku i vjerovatno još neke stvari koje mi ne padaju na pamet trenutno
  5. ja više koristim custom sidebar za linkovanje mada smatram da su jači interni linkovi iz samog članka, ipak ne volim prečesto na silu umetati linkove ka drugim člancima tako da nisam siguran koliko ja to dobro odrađujem

ja sam nedavno imao baš lijep uspjeh sa apdejtovanim člankom koji je počeo mnogo bolje da rangira. po sjećanju ću šta sam napravio: smanjio broj exact keyworda u textu tj. ako želim npr da rangiram za termin najljepše žene brazila, smanjio broj sa lupam 8 na 3 exact termina u 2000 riječi dugom tekstu, proširio člank sa možda 200 riječi i dodao teksta u kome ima dosta što ovi seo majstori zovu lsi keyworda npr đe mi je bio termin najljepše žene brazila dodao teksta ovako, brazil nije samo zemlja sambe, kafe i fudbala več i prelijepih žena. i sličnih šupljih rečenica gdje sam nastojao da ima relevantnih termina za brazil i lijepe žene i d naravno ima neki smisao i uklapa se u članak (inače drug koji je bio u brazilu više puta mi je rekao da tamo nisu neke ribe (i ovo ribe je LSI keyword))

dalje mislim da sam izmjenio i alt tagove na slikama i ubacio takođe relavatnije keyworde u njih. proširio sam malo i uvod članka i ponovio dva puta bez korištenja exact termina o čemu se u članku radi. jer eto kažu mnogi da je taj sam početak članka bitan i da treba bit određen da bi gugl uvatio o čemu se radi u članku. mislim da sam smanjio upotrebu keyworda najljepše žene i koristio sinonime npr prepičke, bombe…

Ispod podnaslova npr ime neke brazilke sam koristio nekad na početku nekad u sredini nekad na kraju, nekan nisam koristio, poludirektne odrovore na pitanje ko je najljepša brazilka. Npr Ova brazilka je proglašena za najseksipilniju u 2018 godini…

Uglavnom mišljenja sam da ni sa tim ne treba pretjerivat pa se treba miksovat. Imaš onaj alat page optimizer pro koji ti računa upotrebu termina, keyworda i sl stvari kod konkurencije pa možeš upoređivat sa njima, mada ja volim to sve ručno raditi i imati svoje mišljenje nezavisno od alata.

Moguće je vazda da ništa od ovog što sam ja činio nema veze sa tim što je članak krenuo rangirat i da je samo nadošao članak, ja ipak volim vjerovat da ima veze ovo šta sam činio. problem je bilo šta pratiti jer nikad ne znaš kad će i kako će gugl reagovati i što jednom prođe ne znači da će proći opet. ja kad slušam ove seo gurue majstore, kako god li se zovu, iako znaju masu, opet ima tu tvrdnji koje nikako ne mogu da budu tačne jer nisu ista pravila za sve. ne važe ista pravila za amazon, hufington i za mali niche sajt. zato kad se poredim ja volim se poredit sa nekim sajtom koji ima isti tip članka koji dobro rangira i koji nema jak autoritet. čak se rađe poredim sa člankom koji nije kompletno ista tema ko i moj članak nego sa člankom sa hafingtona koji rangira za termin najljepše žene brazila. tj pokušavam kopirat sistem sa članka koji dobro rangira koji nije sa prejakog sajta i koji nema puno linkova.

3 Likeova

@novii Cilj je da napisemo sta smo mi radili i da nam je to pomoglo. Hvala na odg.
@anja1 Hvala puno na odg.

Meni je na jednom sajtu gdje sam ugasio prikazivanje datuma u google pomoglo, sajt je poceo vise da dobije posjete. Sad napominjem sajt nije news portal i u neku ruku mu je odgovaralo da datumi budu ugaseni.

Update postova sam imao neke pomake. Negdje sam uspjesno podigao post samo s update, samo sam dodao teksta oko 200 rijeci, u taj tekst nisam ubaciovao kljucne rijeci koje vec rangiraju. Sad ti postovi su prije bili dobro rangirani i vremenom su opali i ja sam samo ubacio taj tekst i opet ih je ozivjelo.

  1. Mislim da im je interno linkanje puno pomoglo, da rangiraju za 1 mjesto i da drze na toj poziciji taj clanak, jer imaju samo 300 rijeci, a nemaju backlinkova direkt na taj clanak…

Ja trenutno koristim Yoast i pratim da bude ono sve zeleno i mogu reci da pomaze.

1 Like

Evo dokumenta gde je to ekipa iz Googla objasnila, ima svega na primer šta znači za Page autoriti ako se nalazi iznad ili ispod članka ko ga je napisao, kada i kada je vršena izmena; kako se gleda na izmene u starim tekstovima; kako se gleda na članke koji imaju 300 - 400 reči i još dosta toga uz veoma jasno objašnjene primere.

Lepo se to odštampa, ukoriči i pažljivo iščita, uz proveri primera koji nisu jasni na netu. Znači kada se proveri šta je ekipa iz velikoga G rekla, mogu se dalje tražiti saveti na forumima.

Ja sam to odavno iščitao i ja tvrdim da sam mnogo više informacija našao na forumima no kod njih. Tj. informacije koje su meni korisnije. Oni pričaju kako bi sve trebalo biti, a nikad neće biti tako kako su oni zamislili, mogu se približavati tome ali uvijek će biti fora i forica, manipulacija i svega drugog da bi se što bolje rangiralo na guglu. Ali i ja smatram da se to treba iščitati i ja sam kačio to na forum nekad, možda mjesec dana nakon objave

1 Like