PageRank Tajna

Pozdrav,
Zapocinjem ovaj thread posto vidim da masaVas prica kako je backlink usko vezan za PR.
Ja kazem nije.
Vidim da se pojavljuju tu neki majstori koji govore kako postoji odredjen broj PR backlinkova za svaki Google PR nivo.
Prica je sledeca. Pre sest meseci zapocnem ja stranicu
http://www.tapetar.info
. Stranica je sluzila za pruzanje informacija vezano za tapete koje sam prodavao preko jedne online aukcije pa da ne moramo da se macujem sa kupcima oko nekih informacija, digao sam stranicu.
Juce pogledam statistiku stranice i uocim sledece:
Stranica je PR2 ( sa PR0 na PR2) u 3 meseca sa prvim PR updateom.
Google webmaster tool ne detektuje backlinkove ka njoj i kaze sledece:
72 Visits
69 Unique Visitors
00:01:58 Avg. Time on Site
41.67% Bounce Rate
94.44% % New Visits
Alexa kaze jedan comment link.
Skontao sam u cemi je caka :srednji: Al zelim da cujem misljenje svih kojima ova tema deluje interesantno. A narocito onih kojima sam ovom temom zaustavio otimanje para od novih clanova.
Hvala lepo.

Ja nemam blage veze o SEO ali me zanima jer će mi možda zatreabti. Prosvijetli nas. :slight_smile:

Zar nije dovoljno sto sam naveo dokaz da PR nije vezan za backlinking.

Vidim ali me zanima u čemu je caka? Sry, ali nešto mi večeras mozak radi na 10% kapaciteta. :smiley:

haha pa ti dodji juce :wink: naravno sala mala :o

kizobre :wink:

Odakle da pocnem?

Evo ovako, PR ti je 2 jer imam isti slucaj sa svojom domenom, jednostavno na osnovu nekog sadrzaja ili cak unikatnosti (kao ti sa tapetama, nasao sam 1oo portala s vijestima prvi put od tebe cujem za tapete da ima stranica)
Google voli sadrzaj, google voli unikatan sadrzaj a ti ga def imas. I google te nagradio!

Takodjer backlinkovi uticu mnogo na pr rank, jer tako algoritam radi na osnovu neceg, tebe je digo na osnovu sadrzaja druge ce na osnovu linkova kvalitetnih (kao sto je tvoja stranica u grupi od pr 2 dici ce link sa tvoje stranice nekog na pr 1 i slicno) To je tako prosto da ljudi obicno prave famu pravu oko istog.

Nisi upravu kad kazes za te backlinkove, “skontao sam u cemu je caka” pa to vec svi znamo u cemu je, gore iz konteksta ces procitati.

Eto tako lijep pozdrav, i sretno sa projektom.

Ali nije u tome poenta, poenta je da o tapetama imas milion prodavnica na netu i ljudi koji jos uvek prodaju sa slicnim sadrzajem , text nisam sam pisao ako krenes da citas skontaces da ima i hrvatskog i srpskog. Ako sam unikatan sto nisam ni na jednu rec osim tapetar.info na prvoj.
Nacices sajtove koji imaju EDU backlinkove i to po alexi oko 5k sto ce po gugleu biti malo vise. Sa PR1. Reci mi zasto ?
Ako znas i siguran si u to sto pricas kreni u backlink sa YES ba , ipak si ti magazin druze treba ti veci PR.

Seo takodjer radi dosta posla (po meni glavni i osnovni). A to zasto ima pr 1 to ti ne bih znao reci, kazem samo ono sto mislim da je, gore u gornjem textu. A sto se tice Yes.ba to je hobi koji dosta dobro radi za svoje postojanje 16-tak dana i vise nego dobro.

Pa ne mozes reci nekom da nije u pravu na osnovu " mislim ". Daj neki dokaz a ne misljenje. Mislim ja sam sa ovom porukom dao dokaz druze dokaz! Da backlink mozes ostaviti iza sebe sto se tice PR0 do PR2. A ti dodjes sa 600 reci texta i posle kazes kako ti mislis , a delovalo je ko da znas sta pricas. Bez uvrede ovo je cista naucna rasprava a ne prodavanje muda za bubrege.

Svaka cast na yes.ba svidja mi se , ali zato sto je hobi ne znaci da ne treba da je*e mame googleu :wink:

E sad mozes napravit sljedeci test. Nemoj nista backlinkat, nemoj nista dodavat i na sljedecem page rank updejtu ti si na NULA.

Jednostavno sam rekao svoje misljenje i znanje o pr-u koje je onako solidno mogu ti reci, a google treba ako se moze Z***T ,) jer i on to radi sa ovim novim projektima sto sve teze i teze ce biti opstati pogledaj ove pande i njesra :slight_smile:
A hvala ti na Yes.ba pohvalama trudim se koliko mogu, a ti sad nama pljuni sta si ti “skonto” jer ocito nesto “znas” sto mi “ne znamo” :stuck_out_tongue:

Naravno da cu to da uradim :slight_smile: Taj sajt nisam dirao od prve nedelje postojanja. I kontam da ce uskoro PR update pa cemo da vidimo sta ce da se desi. Ako budem nula onda otpada ako budem i dalje 2 vazi ako skocim otpada.

Ok i ja cu to pomno pratiti jer ako stvarno nisi dodao niti jedan backlink a vidim da novi sadrzaj nisi. (a nevjerujem da su korisnici nekako jako backlinkali sadrzaj sami od sebe)

Bit ces 0 99%
1/10 1%
Ako ostane 2 onda sam iznenadjen
Ako ode na 3 onda imas fake page rank, hahaha

P.s. jedino mi je cudno sto neki haski spama commet okolo po stranicama koje nemaju vezu s tvojom.

[quote=“dadaas”]Ok i ja cu to pomno pratiti jer ako stvarno nisi dodao niti jedan backlink a vidim da novi sadrzaj nisi. (a nevjerujem da su korisnici nekako jako backlinkali sadrzaj sami od sebe)

Bit ces 0 99%
1/10 1%
Ako ostane 2 onda sam iznenadjen
Ako ode na 3 onda imas fake page rank, hahaha

P.s. jedino mi je cudno sto neki haski spama commet okolo po stranicama koje nemaju vezu s tvojom.[/quote]

hahahha fake PR :smiley:
Nisam bas najbolje skontao ovo pod P.S. jel to Offtopic ?

Btw kontam da stavim novi post , bar jedan , jer ipak experiment je da iskljucimo backlinkove.

Vjerojatno je fake pagerank.
Pala mi je jedna ideja na pamet, neznam koliko je moguće da je rađen linkbulding s link shorten linkom i ako postavi link npr goo.gl/6ovBL na neku stranicu google otvori taj link i zapravo dode na tapetar.info i google broji kao backlink za tapetar.info dok backlink checkeri ne broje.Dali je to moguće??

Fake nije, to bar nije teško provjeriti. U današnje vrijeme ima hrpa alata za sve, a jedan od njih kaže da je OK.

http://www.rankchecker.com/pagerank-checker/#www.tapetar.info

I da je shorten treba da ga broji jer i taj shorten mora da se postavi negde a to negde je to sto broji bot :smiley:

Reko sam možda google broji takve backlinkove ali se oni ne vide u backlink checkerima

Ne kontam, mozda :rolleyes:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja