Paginacija fileova s izlistanog direktorija

Napravim skriptu koja ima mogućnost upisa naslova, opisa te uplodanja slike vezane za taj ID.
To mi više ne vrijedi jer sad imam situaciju s nekih 300 slika, pa ludo bi bilo da svaku posebno dodajem jednu po jednu.
Želim izlistati sve slike iz nekog direktorija, poslužio sam se netom i pronašao odgovarajući slijedeći kod:

Ono što mi fali i nikako da skemijam, paginaciju tih slika, recimo da mi sortira 10 slika po stranici… to bez problema napravim ako je u pitanju upit iz baze podataka…

E sad razmišljao sam da se taj ispis nekako automatski zapisuje u bazu…? Slike imaju nazive 0001.jpg 0002.jpg itd… pa da nekako pod time se automatski pokupi naziv slike kao ID???

…i još jedna stavka, pomoću switcha da kad kliknem na sliku da se otvori slika kao posebna stranica, recimo ko neka vijest opširnije…!?

Kako je to moguće izvesti?

Učitaj sadržaj direktorija u array(Scandir -
http://php.net/manual/en/function.scandir.php
), nakon toga napravi pageing kao da raiš iz baze.

Nekakav pseudo kod:

datoteke = array

datoteke[] = učitaj direktorij

stranica = GET[stranica] ako nije postavljen onda 1 inače get[stranica]

komada slika po stranici = 10

izlistaj slike iz array datoteke od (stranica * komada slika po stranici)
itd, itd. Ako budeš imao problema s pisanjem koda javi, nije mi se sada dao pisati funkcionalan kod.

Ajde na moj potpis zatim skripte i u njima ima moja vlastita galerija slika, Pogledaj je, pače i koristi. Pošalji mi link na tvoju stranicu da vidim svoj rad. gigolo@optinet.hr

Hvala Gigolo, ali nije to to što tražim, ipak trebam malo više od obične galerije…

CreatifCode ne uspjevam strpati ispis u array, ispišem ga kao posebno ali neznam na koj bi način to izveo da pospremim u array, ali još proučavam…

Ajd ako budeš imao vremena štipni neki kod…
Znači trebam dvije stvari paginacija i otvaranje pojedine fotke zasebno…
Recimo to u cmsu imam rješeno putem switch naredbe primjera:

switch
default: { while petlja koja ispisuje sadržaj iz baze npr. 10 vjesti }
html kod za prikaz/design tih vijesti
break;

case “opsirnije”;
ispis kompletne vijesti
break;

Tako bi ja samo da mi se u taj opširnije pojavi jedinična slika. Nadam se da shvačaš što želim izvesti…
Unaprijed hvala.

Vidim da je alaca već dao odgovor, a evo ti svejedno i moj, skoro pa isti kao od alace

Hvala obojici :wink: (samo neznam zašto mi neda da dam rep + )

E sad još jedno pitanje.
Imam na neki link rewrite mod npr. site.com/link i prikaz bijaše ok, ali kad na paginaciju odem onda mi na taj link nadoda još ?page=2 pa to izgleda site.com/link?page=2 u tom slučaju stranica se samo refresha a ništa se ne ispiše.

Dok to napravim na direktom fileu link.php radi dobro… taj link.php imam includan pomocu switch-a i onda samo u .htaccess-u napravljen rewrite mod…

Kak da to rješim?

Zanima me da li ovaj ispis može se prenjeti u MySql bazu? Evo točnije što želim izvesti.
Naime, kod ispiše sve slike iz mog direktorija zatim kad se klikne na jednu kod ispiše/prikaže samo tu sliku.

E sad kako je moguće da ja svakoj slici dole pojedinačno dam neki opis? Za svaku sliku opis bi bio različit.
Mislim da bi to najbolje bilo da taj kod pospremi nešto u bazu i onda se otvori novi row u kojem bi se pisalo nešto vezano uz tu sliku…
Ja samo nagađam, trebao bi savijet a i pomoć kako to da izvedem… ukoliko netko ima vremena da malo to lookne.

[quote=“Borg”]Zanima me da li ovaj ispis može se prenjeti u MySql bazu? Evo točnije što želim izvesti.
Naime, kod ispiše sve slike iz mog direktorija zatim kad se klikne na jednu kod ispiše/prikaže samo tu sliku.

E sad kako je moguće da ja svakoj slici dole pojedinačno dam neki opis? Za svaku sliku opis bi bio različit.
Mislim da bi to najbolje bilo da taj kod pospremi nešto u bazu i onda se otvori novi row u kojem bi se pisalo nešto vezano uz tu sliku…
Ja samo nagađam, trebao bi savijet a i pomoć kako to da izvedem… ukoliko netko ima vremena da malo to lookne.[/quote]

samo tablici baze za slike dodijeli ime filea i opis, npr. imas sliku koja se zove jebenaSlika.png

onda imas tablicu opis_slika koja ce ti izgledati ovako:
imeslike - varchar(128) - i u ovom polju: jebenaSlika.png
opisslike - text - i u ovom polju vrijednost: Opis slike bla bla…

mozes si dodati jos neka polja, dodijeli primary kojem vec zelis polju…

kad otvara sliku, odmah trazis postoji li za tu sliku zapis u bazi, ako postoji, povuces podatke i ispises ih pod opisom slike(nekom divu za to ili stagod)…

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja