Par pitanja od početnika

Bok svima nadam se da nisam dosadan i ako nisam trebao tu stavit temu neka slobodno admin premjesti.

1Sa kojim programom da radim web stranicu a da je za početnika a i da kad se nauči ozbiljnije radit.
2Ako možete mi stavit tutoriale ili gdje skinut knjige videa i tako to.(za proučavanje)
3Kad napravim stranicu izrealiziram svoju ideju kako zaštiti da mi neko neukrade tu ideju i napravi sličnu.
4Preporuka domene i servera
5Dali ja mogu zaštiti sve to i onda platit nekome da mi napravi,bez ikakve brige da če bit ukradeno.
HVALA

1.Neki cms ( wordpress)
2.youtube , google (upisi wordpress)
3.Nikako
4.domena .com + hosting 1 gb (njemačka ili hrvatska) cijena 300 kuna ili domena +5gb 550 kuna. javi na privat ako si zainteresiran
5Nemožeš zaštiti svoju web stranicu jer uvjek neko može napraviti istu takvu

1. Nikakav CMS - Dobar text editor(preporučam SublimeText2 - Sublime Text - Download)
  2. Tuts+ Premium Course: 30 Days to Learn HTML and CSS
    Tuts+ Premium Course: 30 Days to Learn jQuery
    Tuts+ Premium | The best way to learn creative and technical skills. - completan network im je odličan za početnika, a i za naprednije ima stvari, preporučam pretplatu na
    Tuts+ Premium | The best way to learn creative and technical skills. nećeš pogriješiti
  3. U praksi nikako, u teoriji postoje mogućnosti koje ne funkcioniraju u praksi
  4. studio4web.com
  5. Ne znam kako misliš zaštiti, ali dovoljan je ugovor o tajnosti podataka da developer to ne proširi dalje, ali efektivno kao i pod točkom
    3

I onda će APazinjanin reći da ne volim Wordpress. :slight_smile:
cccccc

[quote=“CreatifCode”]I onda će APazinjanin reći da ne volim Wordpress. :slight_smile:
cccccc[/quote]

Haha :smiley: Pa ako nešto želi naučiti, onda je definitivno najbolja solucija tekstualni editor (ja koristim Notepad++)

Evo jedna super ponuda ako imaš 20 dolara viška:
Smashing Web Developer eBooks deal - MightyDeals

Nemojte početnika odmah tjerat na notepad text. editor.
Smatram kako je bolje početniku dat da radi sa nekim WYSIWYG editorom (FrontPage je jednostavan za rad jer mu je sučelje poput ostalih MS office aplikacija).
Kad napravi prvu stranicu, može si pogledat HTML kojeg FrontPage napravi pa ga malo proučavat, dorađivat, ubacivat jednostavniji code, itd…
Neka krene od osnova, olakšajte mu malo…
I da, ako planiraš IZRAĐIVATI web stranice, nikakav CMS, napravi je sam.
Korištenje CMS-a nije izrada web stranice, već spajanje gotovih modula/templatea i unos teksta.

Preporučujem ti Wordpress i Artisteer. Možeš sebi preko artisteera za pola sata solidnu temu napraviti :wink:

Skini dreamweaver kao sav normalan svijet, kakav front page, zar se to jos updata?

Za poptunog početnika će i dreamweaver i w3schools biti i više nego dovoljno… iako ja sam davnih dana krenuo sa notepadom vulgaris i w3schools i mogu reć da mi je to bila najbolja odluka… nisam volio wysiwyg editore…

[quote=“CreatifCode”]1. Nikakav CMS - Dobar text editor(preporučam SublimeText2 - Sublime Text - Download)
2. Tuts+ Premium Course: 30 Days to Learn HTML and CSS[/quote]

Točno to, Jeffrey Way sa tutsplusa/envata je BOG za amateru objasnit fundamentalni princip rada neke tehnologije. TotalTraining.com i Lynda.com su odlični (i skupi) ali nisu ovaj level.

Od text editora sam koristio N, N++ i WYSIWYG editor Dreamweaver, zadnjih par mjeseci sam na SublimeTextu i nema boga da se vratim, ima video baš od Jeffreys Waya o Sublime Textu gdje pokazuje zašto je to najbolji text editor trenutno…obavezno pogledati LINK

:student:

Hvala puno na vašim odgovorima vidjet ču šta mi ide lakše.Dok malo prokužim kako sve to radi.Jer želim nešto sam započet od nule a od gotovih stranica neču ništa naučiti.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja