Par pitanja oko Wordpress-a

Pozdrav.
Evo poceo sam malo raditi sa WP pa imam par pitanja:
1.Kako da izmjenim raspored članaka(koji dio/fajl treba editovati) ?
2.Sta od programskih jezika moram znati da bi to uradio ?
:slight_smile:

WP Škola - Wordpress tutorial
WordPress
Wordpress Tutorijali - YouTube

Uzmeš i izmijeniš raspored članaka.

Kakvo pitanje takav odgovor.
Idući put daj neki link, ime teme, fotografiju jer kako bi CC rekao nismo mi vidoviti Milan pa da znamo što želiš.

dali misliš na redosljed članaka na početnoj stranici ? ili …

malo sam se zeznuo pardon…pitanje je kako da izmjenim izgled clanka na pocetnoj…tj da ima slika i tekst nesto slicno kao na geek.hr :slight_smile:

aha… prvo i osnovno moraš u .php file-ovima kao što su index.php, category.php izmjeniti raspored elemenata za content
tj. na onaj raspored koji se tebi svidi, te kasnije u style.css to središ tj. dizajniraš te elemente.
elemenit su ti npr…

za sliku :

<?php if ( function_exists("has_post_thumbnail") && has_post_thumbnail() ) { the_post_thumbnail(array(320,240)); } ?>

za tekst ( excerpt )

<p><?php the_excerpt(); ?></p>

datum objave članka

<?php the_time('F - j - Y'); ?>

itd…

uglavnom to sve ide u content.

Mozes na vise nacina, a zavisi i sta hoces da postignes. Raspored gdje? Na prvoj stranici? Raspored objavljivanja? Kojim redom da se citaju? Pogledaj u Settings/Reading. Zavisi da li si clanke pisao kao “Posts” ili “Pages”. Mozes manipulisati i sa datumima objave clanaka.

Od programskih jezika ne mora da znas nista. Pogledaj i linkove sto je VIC dao !

Ako hoces da budes strucnjak za WP, uci kako da editujes kao sto chief_wolfinjo predlaze. Ako si lijen kao ja i hoces jednostavno rijesenje. Nadji odgovarajucu WP temu. Mnoge imaju opcije za ubacivanje grafickih elemenata. Ja koristim gazette WP temu na Prirodna Medicina | Prirodna i alternativna medicina savjeti i clanci. Cajevi, pravilna ishrana, tinkture, etericna ulja, vitamini, i jos mnogo vise. . Takodje ima i more plug-ins koji to omogucavaju jednostavno dodavanje fotografija i videa.

LW-Network mislio sam da mi je PHP potreban :slight_smile: I sada kada ja ubacim sliku u clanak hoce mi se ta slika prikazivati na pocetnoj:?

Sve sredim al nema slike samo mi pokazuje prazno .Evo slika(u css sam dodao atribut border):

http://www.dodaj.rs/f/1Q/uh/3n7rzZKn/slikawm.jpg

Da li ti je slika na serveru? Posalji URL web stranice…

Radim na localhost-u

Kolege, da li znate kako se zove plugin za wordpress koji će automatski u svakom mom postu gdje imam galeriju, ukoliko se klikne na istu otvoriti prozor unutar članka odnosno slider u kojem se slike mogu listat?

Znači ne da moram radit svaku galeriju ispočetka, nego da koristi atachment slike unutar posta i od njih kreira ‘slideshow’.

Copyright © 2022 WM Forum - AboutContact