Par pitanja (pocetnik sam)

Pozdrav, razmisljao sam da uzmem neki web hosting ali sam na mnogo mesta video da se pisalo da je VPS bolje resenja.
E sada ja ne zelim da zakupim VPS server kod neke hosting kompanije nego da kupim svoju masinu i da hostujem sajt sam.
Par stvari me je zbunilo , mozda sam totalni noob po pitanju ovoga ali valjda za to ovakav forum i sluzi pa bih da pitam sledece :

1. Gledao sam po ebay-u neke masine i naisao na ovo IBM System i5 520 Server 1 50GHz POWER5 1GB PC2 4200 DVD ROM | eBay
    Kako vam se cini ?

2. Sta mi pored masine treba da bi sve to radilo?

Da kupiš svoju server, izaće te papreno. Što se tiče ove što si poslao, ne znam da li bi je igde mogli nabiti u DC, jer koliko vidim ovo je staro. Trenutno, kupovina servera se kreće po ceni sa 4 cifre (neke i sa 3), ali opet moraš plaćati kolokaciju servera i sve je to ne-ekonomično. Isto tako da hostaš server od kuće, treba ti brz link, 5mbit/s down/up minimalno + da nema aktivnih korišćenja istog sem za hostanje stranice. Kad sve sabereš - bolje bi ti bilo da zakupiš VPS ili namjenski server, ali i to po potrebi…

Dobra internet veza, a to nemaš i možeš zaboraviti da budeš hoster.

Savjet: zaboravi. Po potrebi uzmi VPS, dedicated ili neki sasvim obični paket koji će udovoljavati tvojim potrebama.

Nedavno je neki dečko (mislim iz Francuske) imao sličnu ideju :slight_smile:

a i kosi se s pravilim ISP-a

Nešto mi govori da nikad ne kupin vlastiti stroj za hosting…pa to zastarijeva, pa to treba držat online 0-24, pa to treba održavat, plaćat struju, plaćat internet…Neznan, govorin za sebe…neznan za šta tebi triba…

Da, vrlo početničko pitanje. Klasični web hosting je sasvim dovoljan, pogotovo ako si noob što kažeš.

Svaki se početnik zaleti, misli da će nešto brzo napraviti i zaraditi, na kraju ne bude ništa od toga.

Primjer početničke greške je recimo upravo ovaj, sa klasičnog bi na vps, a ustvari nemš ni jedan hosting, pa ni svoju web stranicu. Kako misliš da ćeš nakon što napraviš stranicu zaraditi novac i da će ti se isplatiti?

Ne ide to tako, ideš sve korak po korak, a ne kao da si već počeo zarađivati 50-100$ mjesečno pa se sad zabrinuo za jači web hosting itd…

U najboljem slučaju od kad ti stranica bude online, nakon godinu dana ćeš moći zaraditi najviše 10-20$ mjesečno, a prije će to biti 5-10$… mada ako i to bude to je vrlo dobrar iznos za početak… Sa takvom zaradom nećeš ni imati puno posjeta, tako da ti neće trebati ni bolji hosting… Kad ti bude trebao, tad ćeš zarađivati više novca pa će ti se isplatiti da uzmeš bolji hosting, odnosno nećeš brinuti za cijenu.

Podrzavam “Nedimx2” potpuno je upravu, samo zelim da dodam, nije ne moguce zaradjivati vece pare i u kracem vremenskom periodu. Sve zavisi od tvog truda, i tvoje volje.

Aha. Bilo je nedavno riječi o tome:
http://www.webmajstori.net/forum/39775-server-kupovina

[quote=“nedimx2”]Da, vrlo početničko pitanje. Klasični web hosting je sasvim dovoljan, pogotovo ako si noob što kažeš.

Svaki se početnik zaleti, misli da će nešto brzo napraviti i zaraditi, na kraju ne bude ništa od toga.

Primjer početničke greške je recimo upravo ovaj, sa klasičnog bi na vps, a ustvari nemš ni jedan hosting, pa ni svoju web stranicu. Kako misliš da ćeš nakon što napraviš stranicu zaraditi novac i da će ti se isplatiti?

Ne ide to tako, ideš sve korak po korak, a ne kao da si već počeo zarađivati 50-100$ mjesečno pa se sad zabrinuo za jači web hosting itd…

U najboljem slučaju od kad ti stranica bude online, nakon godinu dana ćeš moći zaraditi najviše 10-20$ mjesečno, a prije će to biti 5-10$… mada ako i to bude to je vrlo dobrar iznos za početak… Sa takvom zaradom nećeš ni imati puno posjeta, tako da ti neće trebati ni bolji hosting… Kad ti bude trebao, tad ćeš zarađivati više novca pa će ti se isplatiti da uzmeš bolji hosting, odnosno nećeš brinuti za cijenu.[/quote]

Druze nisam mozda bas najbolje objasnio , ja jesam pocetnik sto se tice VPS i dedecited servera ali sam klasican shared webhosting uzimao kod raznih provajdera od kad sam se zainteresovao za web i od kada sam podigao svoj prvi sajt (ima dve godine i jace).
Znaci do sada sam uzimao samo shared hosting i ne znam nista u vezi VPS-a , zbog toga sam postavio gore navedeno pitanje , primetio sam da je takav hosting skuplji nego shared pa sam se zapitao da li bi me na duze staze jeftinije izaslo da uzmem svoju masinu itd.
Takodje i sajt mi je svako online , primetio sam da vuce dosta resursa pa sam tako dosao na ideju i da razmisljam o VPS-u :slight_smile:
U svakom slucaju hvala ti na odgovorima. :slight_smile:

U svakom slučaju, ništa od toga da imaš vlastitu mašinu kod kuće.
Em ti treba jaka veza (i upload i download) em ti treba pomoćni generator (jer šta ćeš ako su u uilici radovi pa si par sati bez struje) em …

Em se više isplati zakupiti VPS ili dedicated. :wink:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja