Parlamentarni izbori 2020

Da li ste izašli na izbore i dali svoj glas? Ili se niste htjeli pobrinuti za svoju budućnost u Hrvatskoj?

Davno je ta druze “buducnost” otisla ka kur… nazalost, ne samo u Hrvatskoj, nego u cjelome Balkanu. Sve dok je ovaca neće falit’ vune. :slight_smile:

1 Like

e zato treba preglasat te ovce…Više nas je

1 Like

Ali vazno da ce opet kukati kako im je drzava kriva, a nisu izasli na glasanje.

2 Likeova

Jel se mozda u zadnji 10 godina ista promjenulo na tim “izborima”? Zasto silna omladina je preselila se u Njemacku i Irsku? https://www.poslovni.hr/hrvatska/zasto-se-hrvati-iseljavaju-u-njemacku-novo-istrazivanje-otkriva-iznenaujuce-razloge-351644

Svi su oni htjeli da se bore, ali omladina vidi da nema poboljsanja i da samo se sve vrti u krug politike. Za glasanje, svi obecavaju vile i kule, a poslje par mjeseci sva ta obecanja su prazna, kao i svaki izbori. :slight_smile:

1 Like

Nisam nikad glasao niti planiram :smiley:

1 Like

Trebalo bi staviti tko ne ostvari predizborna obećanja mora odgovarati svojom imovinom, tj namiriti obećanje iz svoje imovine, pa onda ne bi tako.

1 Like

Pozdrav gospodine Kurče,

Glasanje na izborima ne mijenja nikakvu stvar, jer se isti ti naštimaju kako odgovara najjačima. Web majstorski rečeno, žargonski, ili kako god želiš, to ti je otprilike neki primitivni “Black Hat” koji te karinđa cijeli život za rad svojih interesa. Moj savjet da to uopšte više i ne pratiš, okreni se svom životu i radi na njemu… ili ako ti to toliko smeta, skupi muda pa promijeni. :slight_smile:

Hvala! :stuck_out_tongue:

2 Likeova

Kada ugasis televizor ,ne kupis novine,ne citas po raznim portalima i mrezama glupe vesti…uvidis da imas nekoliko sati vise u danu :P…pa onda za te sate radis na sebi i za sebe,Za godinu dana ti ne smeta ni drzava ,ni izbori,ni google ,ni face, radis i zivis od svog rada i znanja,
Sve ostalo su svakodnevni izgovori,drzava ono,zena ono,firma ovo,ljubavnica ono,deca ono i tako celi zivot izgovori da je neko drugi kriv, ne ti SAM SEBI…

Izbori su uvek bili i uvek ce biti namesteni,dal spolja ,dal iznutra …uglavnom se namestaju da odgovaraju nekom sirem planu…a obicni ljudi nikada nisu u tom planu ,ni u jednoj drzavi na svetu ,
Opet cu spomeniti TITA …jedina drzava kada se covek osecao covek a radnik radnik,pricam od 90 % normalne raje, zabole me za extremiste bilo koje nacije ,lopove ,prevarante,koje je TITO lepo posalo u zatvor…
Sva prica da je ta drzava bila lazna mogu pricati samo ovi politicari koji su pokrali milijarde i nihovi uvlakaci i pijuni koji klepaju mrvice od vecih…
Dakle sredjena funkcionalna sigurna drzava sa zavidnim platama i svim ostalim aspektima potrebnim obicnom narodu i radnicima je bila jedino SFRJ sa TITOM
sve ovo ostalo su IZBORI za pakao,

5 Likeova

Nisam. Neću da radim pomutnju preko grane …

Ovo su prvi izbori unazad 15-20 godina na koje nisam izašao. Ne računam izbore za EU - to me ne zanima.
Nisam izašao jer nisam na svojem glasačkom mjestu, a da sam tražio vjerovatno bi dobio lokaciju u Šibeniku koji je nedjeljom nikako povezan s otocima. Tako da se nisam niti zamarao s time.

1 Like

Političari su onakvi kakve zaslužuje narod… ništa više ništa manje

bgmi ovo je prvi put da se brinem za europu … u bih, srbiji i hrvatskoj stasale su konzervativne struje i odlično se drže skoro desetak godina, odlično manipulišu narodom, to traje i svakom danom su sve bolji i bolji, narod ko narod, svake godine sve gluplji i gluplji, tzv. “ljevice” su rasturene svugdje, konzervativci u eu parlamentu podržavaju vučića, ursula podržava hdz, očigledno dobar broj predstavnika u eu parlamentu toleriše orbana i druge konzervativno-šovinističke desničarske lidere, UK je napustio EU, macron gubi konce, trump gubi konce, putin gubi konce

generalno jedan veliki cirkus, kroz istoriju su uvijek iz ovakvih cirkusa nastajale ili velike katastrofe ili velike pozitivne promjene … vidjećemo

mi smo obični građani, ali ove globalne promjene i potresi će imati uticaja na sve nas, svakog pojedinca, sve je uzdrmano

3 Likeova

Bla bla bla Tito, bla bla bla Tito, daj vise sjasi s Titom i tim tiraninom.
Danas bi cekao u redu za internet da ti je on ostao i placao kojekakvim bonovima, a procitati bi mogao jedino sto je SK odobrio, daj se vrati u realnost.
Glavna mantra je bila niko me ne moze platit koliko malo mogu radit u to vrijeme.
Drustveno je vlasnistvo pa si mogu malo i ponijeti doma iz tvornice, direktor malo vise i tako to.

Za izbore mi je svejedno, zivim izvan RH pa me se ni ne tice previse. Gubit vrijeme na odlazak u ambasadu bas mi i nije opcija, radje sjednem u pub i drmnem dvije pive, produktivnije iskoristeno vrijeme.
Bas gledam izlaznost po inozemstvu i drzavama, veliku vecinu ljudi koji su odselili zaboli ona stvar za izbore. Oni su svoj izbor zaokruzili vec odlaskom iz drzave. Deseci ako ne i stotine tisuca a glasova kudikamo mizerno.
Najvise se glasa u onim drzavama di je stara dijaspora ona otisla 70-80tih, a daleko najveci problem je prijava laznog prebivalista… Tako da ne trebate se bojati dijaspore, dobar dio RH od nje i zivi, a imaju minimalno utjecaja na izbore. Trebate se bojati BiH bojne, i drzave u kojoj kriminalci slobodno secu. Mislim da je krajnje vrijeme da se izvrsi pritisak i uredi i taj dio.

3 Likeova

NEMAS TI POJMA ZATO NE PISI…

3 Likeova

Slazem se s @b3ade glede napisanog. A dodao bi u saboru, politici kad nema dovoljno volje, ideja, znanja i rjesenja onda puste bez mozga niske strasti, partizani, ustase, komunisti, cetnici, fašisti… na zalost izgubi se brzo fokus na inteligentna rjesenja koja svima nesto dobro mogu znaciti.

Al vam mediji ispiru mozak, majko mila…

Najveci Hrvatski medij drze stranci trenutno. :slight_smile:

Jel mislis da je njim u interesu da vam pisu lijepo? :slight_smile:

Najposjeceniji HR internet medij je index.hr i potukao je sve korporacije koje imaju 1000x vise novaca, a ujedno je i 4. website po posjecenosti u HR. Ispred njega su samo Google.com , FB i YT.

Ovo ovdje sve treba ponovo ujediniti, pa bi osjetio svjetsku silu kojoj se ne moze tek tako palamudit. Ovdje na Balkanu je prelijepo, i imaju svi uslovi za zivot iz bajke. Za to trebaju jake glave. Do tad, bice kako jest. :slight_smile:

SABORSKI ZASTUPNIK :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: