Payoneer kartica pitanje

Upravo sam si napravio taj payoneer, zanima me kak to funkcionira, mogu dic na bilokojem bankomatu? Kolko mi uzimaju novaca npr ako bi dizo 5000 kn, inace imam visa electron u pbz banci i kad dizem na njihovim bankomatima nema nikakve provizije, al me brine taj porez sad i to?
Jel mogu s paypala stavit novce na taj payoneer i kako, znam da se inace treba otic u banku po onaj popis transakcija, kako cu to ovdije napravit?

Paypal -> payoneer ne mozes direknto, jedino da se s nekim zamjenis.
Novce mozes podici na bilo kojem bankomatu i provizija ti je oko 20 kn (plus sto daju malo manju vrijednost valute pri mjenjanju)
Provizija ti je ista bilo da dizes 100 ili 5000 kn.

Mozes.

Ja sam povezao Payo US bank account sa paypalom i povlacim novce bez problema.

Mogu se prebacivat novci sa paypala na payoneer?

To se nekad moglo,vise to ne funkcionira,osim ako nisu nedavno promijenili.

Ja sam dodao payoneer karticu na paypal, novac sa paypal-a prebacim na neki US racun povezan sa payoneer i sa karticom dizem novac

Pravo dobra stvar jer porezna moze samo da place.

Kako si napravio taj neki US racun, i kolko izgubis na 1000eura dok se sve provizuje skupe?

Na paypal imam opciju prilikom dodavanja da izaberem dvije opcije, svedske banke ili US
To nije kao klasicni racuni ali bitno je da lova sa pp se prebaci na payoneer

da

paypal -> payoneer transakcija ne uzima nista :slight_smile: ceka se dan/dva i to je to…

Sta sad jel moze to ili nemoze?

[quote=“cbr, post:10, topic:29627”]
paypal -> payoneer transakcija ne uzima nista :slight_smile: ceka se dan/dva i to je to…
[/quote]Payoneer uzima proviziju od 1% na svaki load.

@Veritos
Pošalji im mail i reci da imaš problem s povezivanjem svog u.s. bankovnog računa, nakon toga unutar 24 sata oni te zovu i traže te da im kažeš svoju email adresu kao nekakvu potvrdu. I to je to, nakon toga tvoja payoneer kartica je povezana s pp.

Aha, ja sam mislio da su stvarno blokirali, ako je tako zovem ih ja da odma to rijesim :smiley:
@apazinjan necu te morat vise gnjavit :smiley:

Ajd javi kako je proslo, sto si sve trebao reci i koga treba nazvat? Ove u Paypal ili ove u Payoneer?

Ja nisam uspio ovo odraditi, kontaktirao sam ih i odmah su mi rekli da ne podrzavaju bank accounte vezane za Payoneer :stuck_out_tongue: Vjerovatno je moja greska sto sam Payoneer uopce spominjao :slight_smile:

Koliko cujem sada je moguce slati lovu sa jednog na drugi privatno Payoneer account, pa ako je tko zainteresiran za tu vrstu usluge, je saljem na paypal lovu (kao gift naravno), Vi povlačite na payoneer i kad stigne lova šaljete na moj payoneer acc. Naravno plaćam proviziju po dogovoru :slight_smile: Preferiram starije i pouzdane članove, budući da je puno prevara u zadnje vrijeme na sve strane.

Ne moze to,jer je prijateljica nedavno to probala i nismo spominjali payoneer,samo smo rekli da je us bank account ali su nam odgovorili da ne podrzavaju vise payoneer. Valjda znaju po broju racuna da je payoneer u pitanju.

Ja sam poceo koristiti Payoneer 2012-13, tada se moralo uraditi isto ovo gore sto je vec neko spomenuo, kontaktiras paypal i objasnis o cemu se radi.
U to vrijeme si mogao da otvoris novi paypla racun i bez problema se mogo dodati payoneer racun, nisi trebao da kontaktiras nikog. Dok su postojeci korisnici paypal racuna morali da zovu korisnicku podrsku da im omoguce dodavanje us bank acc.

Pri dodavanju racuna na paypal ne moze se koristiti sama payoneer mastercard kartica, nego se dodaje US bank acc koji dobijes od payoneer-a, a onda ti oni prebace novac na karticu.

Prosle godine se situacija promjenila, jer prijatelj je pokusavao da doda payoneer ali su ga odbili, i mislim da to vise nije moguce ali nisam siguran. Ja i dalje koristim paypal i payoneer bez problema.

Provizija koju uzimaju prilikom prebacivanja novca sa paypal na payoneer je 1% + sto malo zakidaju na konverziji valuta prilikom podizanja novca. Ali po meni je bolje i to nego da placas sve namete drzavi koja ti nije pomogla ni da dobijes ni da uradits taj posao, neka budu zadovoljni sa pdv-om koji placamo kad trosimo taj novac.

Nov sam ovdje, imate dosta zanimljivih tema koje me interesuju ovih dana.
Pa za uzvrat samo da se javim sa svojim iskustvom, mozda nekom bude od koristi :slight_smile:

2 Likeova

Dobro ali kako onda podic gotovinu to u hrv sa sto manjom provizijom?

U HR jedino i iskljucivo sa Visa Electron karticom,i pritom ne treba gledati koja je provizija,jer je to jedini nacin za doc do zive love s paypala.