Payoneer Kartica

Kada nesto placate sa karticom payoneer dali vam i tada uzimaju proviziju ili je to kao da placate karticom iz Hrvatske

Da, probat cu na drugom bankomatu, jer mislim da svako atm povlačenje uzima 3$ ako se ne varam.

Druga stvar koja mi se ne sviđa je to što ne traži pin prilikom kupovine, što znaci ako izgubim karticu netko je odmah može koristiti.

Ovo je jako loše. :frowning:
Zna li netko postoji li neki drugi način zaštite, osim naravno; paziti da je ne izgubite? :smile:

Jel zna netko koliko mastercard uzima, koji postatak prilkom korištenja bankomata?

Ja sam je izgubio (zajedno sa svim drugim karticama, dokumentima…).
Prijaviš gubitak i automatski blokiraju acc. Imao sam neku siću na njoj ali se nitko nije
uspio okoristiti sa tim.

Meni kartica radi skroz dobro:

http://freeweb.optinet.hr/~dbergam3/zarada/pynrdkz.html

Da ide u Pending Balance, al napomeni klijentu koji ti salje pare, da ti klikne “Receipt Order” poslje transakcije ( Nalazi se odma u Indexu dje su sve transakcije prikazane)

i što se s tim dobije ?

hvala

Ja ti neznan odgovoriti. Sasvim mi je svejedno u kojoj je rubrici transakcija jer se balance ažurira istog trena.

Ja sam jucer dignuo 600 kn na euronet bankomatu i vidim da mi je skinuto 105 $? WTF? Znaci oni su uzeli 60 kn na 600 kn sto je 10 %. Zanima me da li je neki bankomat povoljniji i koji?

Ja sam dizao na rba i addiko jer su imali nesto visi tecaj nego ostali. Naknada je bila 3% + 3 usd, ali ne znam jel su jos te naknade, zadnjih godinu dana koristim Revolut.

@NeedHelp Ja uvijek koristim opciju without conversion, sta si ti koristio?

Euronet ima najveće provizije za turiste s obzirom da je tvoja kartica pretpostavljam izdana u USA.

1 Like

Mene su ti ogulili prosle godine u hrv na ljetovanju. Koristena bosanska kartica nenormalne provizije

Isto to. Sorry, nisam prije skuzio da si spomenuo Euronet. Oni, Auro Domus i slicni su privatni bankomati i nisu ti uzeli puno provizije, nego sami stavljaju tecaj koji hoce, ne ravnaju se prema bankama. Kod Auro Domusa na bankomatu za 100€ dobijes cca 620 kuna. Jako isplativ biznis, pogotovo u turistickima mjestima koje posjecuje puno stranaca i dizu lovu iz drugih valuta.

1 Like

Kod Payoneer karzice koristi uvijek Payoneer konverziju, jer prvo imaju povoljnu taksu, drugo placas tzv. cross- border fee 3.5% ako koristis karticu u bilo kojoj zemlji van USA (cak i ako placas u USD ili podizes novac u USD).
Ako radis konverziju u drugu valutu, i dalje placas samo tih 3.5%. Znaci konverzija je dzaba

**The currency conversion fee and the cross-border fee are not cumulative. This means that only one of the fees will be applied at the same time

Cros border fee

Pa to je opcija bez konverzije na bankomatu, sa konverzijom je prema tecaju banke odn. bankomata a oni tu jos uzmu sebi. Ili sam u krivu?

E to ne znam, moguce, tj. logicno bi bilo da je tako, ali citam gore da su te ogulili zbog konverzije. Uopsteno, koliko sam skontala 3.5% je to sto Payoneer uzima. Znaci ovi su te odrali za dodatnih 6.5%. Normalno je da ti na monitoru pise koliko ce uzeti proviziju za koristenje samog bankomata. Za konverziju vec nije, tu mogu da muljaju.

Da, ali kazu gore kolege da je to euronet bankomat za naivne turiste (i mene u ovom slucaju :slight_smile: ).

Za one van Hrvatske, inace bi trebalo biti 730-750 kuna.