Payoneer mi je USD, a trebam primiti isplatu sa amazona u EUR-ima

Pozdrav svima!

Odavno pratim forum, ali danas sam se registrovala i treba mi mala pomoć. :slight_smile:

Naručila sam payoneer karticu ,a da nisam znala da je autoamtski u dolarima. I kada sam shvatila, mislila sam da će se moći izvršiti neka konverzija, ali kako sam iz Bosne, to bi bilo previše konverzija i provizija i previliki trošak.

Znam da payoneeer na godišnjem nivou uzima 30 $, ali šta ako naručim sada i drugu karticu u eurima? Hoću li i za nju platiti 30e?

Šta je najbolje? Da deaktiviram karticu u USD i ne proslijedim plaćanje sa amazona ili??

hvalaaaa :slight_smile:

Trebas drugu karticu i da naplatit ce ti je. jer ti palcas troskove kartice.

A staru se ne ispalti zatvoriti ako mislis opet nesto zaraditi u USD jer ces opet morat otvoriti novu i tako dalje. Zato je najbolje konvertirati to negdje ili zatraziti isplatu od servica u dollarima.

Hoće li mi naplaćivati po 30 za svaku karticu ili samo 30 za USD i neki ransfer za EUR?
Pretražila sam hiljadu foruma, ali nikako da nađem pravi odgovor.
Amazon je njemački i u eurima je i nema mnogo novaca, ali mislila sm da je ovo bolja alternativa od čeka…

Najbolje ti je s payoneerom na chat. Ovako na pamet mislim da ce svaku akrticu naplacivat, bas kao i u banci.

Tečajevi za dolar kod nas su živa katastrofa, tako da gledaj da to riješiš.