Payoneer Zamrzao Sva Sredstva!

Amazon danas uredno posalje pare, ali zato Payoneer zamrzne sredstva zbog bankrota WireCard-a. Spavate li mirno amazonci? Oce li ovo da bude oprastanje od isplate il ne sta mislite?
@Kosana daj neki info ti pratis ovakve stvari

1 Like

Taman postavih pitanje tamo na Amazon grupi, i ti me preteče😄

Biće neka alternativa od strane payoneera kako mi se čini, moraće kartice da menjaju.

Ako ne budu nestali! Ja sam sad povukao 50$ na bankovni da proverim samo i proslo je. Imao sam srece sto je Amazon uplatio uvece kad se vec ovo desilo pa mi nije na kartici iznos :smiley:

Vidim na upwork grupi pišu da nisu mogli da plaćaju karticom a da je takođe problem i povući novac na bankomatu, nisam probao, videću sutra situaciju.

Ako su ti sredstva na kartici onda neces moci, ako su ti na Payoneer-u onda ces moci da povuces na banku. Sigurno neces moci da podignes na bankomatu.

1 Like

Navodno je ukradeno 2 milijarde dolara.

Ja sam totalno zaglupio. Sta ovo znaci? Zar ne ide one pare direktno na njihovu onu master karticu? Ja imam karticu njihovu i nekijeh para oko 1500$ sta to znaci za me. Jel ne mogu placati sutra u prodavnici sa payoneer karticom?

Neces moci, zamrznuto ti je sve. Od danas popodne.

To sam i ja isto cuo. Videcemo u narednim danima, ali nije dobro.

1 Like

Ja sam takodjer dobio i obavijest od upworka jer sam preko njih dobio payoneer karticu. Oni savjetuju da se novci prebace na US bank account kojeg imamo u payoneer sucelju. Medjutim,kakve konkretne koristi od toga mi imamo? Ako payoneer rikne ode skupa s njim i taj bank account. U drugom mailu od payoneera pise da rade na pronalazenju rjesenja za ovo.
|How can I get paid during this time?

Any future payments that you receive from marketplaces, platforms and clients will not be affected by the freeze. You can sign in to view your funds, and you can now add your bank account for withdrawal of your future incoming payments.

We are actively working on offering additional options for you and your patience and understanding are highly appreciated. We apologize for any inconvenience this may cause and we’ll update you with more information as soon as we have it.
Meni bank account nista ne znaci jer ne mogu do cash love.

Evo gledam alternative ali ne nalazim nista slicno. Znaci treba nam nesto sto ima virtual bank account i debitnu karticu. Onda bi se novci transferirali sa payoneera na taj novi bank account i podigli normalno na bankomatu.
Edit: vidim da je Paxum dosta slican Payoneeru pa mozda to.

Dobro jutro. Kuku lele.pa @Jeronimo034 tacno me strah citati tvoje objave vise. Treba da se razbudim, pa da vidim. Znaci ja ovaj mjesec prvi put povezala i Amazon (i to sa USA i sa UK) sa Payoneer, do sad samo CJ, ali sam imala sreca limit na $300. Ako je ovo istina da ne moze nista da se povuce, ojadise me.

Nema ni od tog nista
Ja sam povezala Payoneer sa Paypalom, ali ne ide vise

Dakle sad gledam, legle pare juc, $3500 na Payoneer-u blokirano. Pa jebote…

Da, al gdje je?
Kod mene jedan dio doduse nije legao na karticu, to sto je Amazon sinoc poslao, ali stoji ispod da je transaction “completed”.

Nisam koristio payoneer, ali povremeno koristim transferwise pa eto mozda nekome pomogne, iz njihovog sucelja mozete otvoriti virtualni bankovni racun u bilo kojoj drzavi koju nude s liste (eu, usa, gb, i mnoge druge). Isto dobijete prepaid Mastercard karticu i radi sve bez ikakvih problema, takodjer racuni se mogu povezati s paypalom (i kartica i bankovni racun).
Mozda nekome pomogne :wink:

Ovako,znaci u payoneer mailu pise da se moze normalno primati novac i ja sam normalno primio amazon payment u cjelokupnom iznosu. Znaci novac je na payoneeru. Samo je sada problem kako doci do njega. Transferwise je ok za ljude koji imaju legalan biznis i placaju porez.

Da, ali onaj ko ima kreditnu, taj novac mu lijeze direkt na kreditnu. I onda ga je nadrljao. Cini mi se da je pojo vuk magarca. A ja sam magarac

Po meni, Payoneer ce cekati da se ovo odblokira odnosno da FCA istrazi Wirecard. Nakon toga ce ili odblokirati sredstva ili ce izdati nove kartice svima. Ne mogu pare nikud nestat, pare su nam na racunima koji su u vlasnistvu Payoneera a ne Wirecarda koji je u problemu.

Ja sad htio da dodam novac na fb i neće

Upravo citam na facebooku u grupi dropshipping balkan da je netko probao prebaciti novce na drugi account ali nikakav transfer nije moguc kao niti placanje.

Ako je FCA zamrznuo, to nece biti tako skoro. Epayments je u blokadi od veljace i jos uvijek nema naznaka da cemo dobiti novce.

Ps - kako nebi mogle nestati ako su nestale 2 milijarde usd?