Payonner - provizije/troskovi

Pozdrav forumaši,

Upravo sam detaljno pregledao sajt o payonnera i vidim da su payonner kreditne kartice dosta koristene.
Takodje vjerovatno neki od vas ovdje vec koriste payonner pa bi da vas pitam za iskustva.
Dali ima nekih skrivinih troskova i sl ?

Kako sve funkcionise ?

  • Vidim da je predplata 30$ na godisnjem nivou,dali se tih 30$ placa odmah nakon preuzimanja kartice ili nakon godinu dana koristenja ?
    -Dali ima jos kakvih troskova pored godisnje predplate ? (sem sitnih troskova za dizanje novca na bankomatu) ?
    -Dali je moguce koristiti payonner 5-6 mjeseci i zatim odustati od koristenja njihovih usluga ?

-Dali imate jos sta naglasiti za payonner a da mislite da je bitno ?

Hvala mnogo

Pozdrav,

koristio sam Payoneer prije 2 godine, pa ovo pisem sto je tada bilo. On se iskljucivo moze koristiti uz neke servise poput elance, freelancer ili odesk … ili 2co checkout. Dakle preko tih nekakvih servisa primas isplatu na payoneer. 10-11 dolara je bila godisnja “clanarina” odnosno activation fee. Imas proviziju na podizanje novca na bankomatu i upit na stanje racuna na bankomatu. To je u principu to. Ono sto je vazno za napomenuti je da nisu dozvoljene u pocetku direktne uplate s kreditne kartice na payonneer racun dok nisi primio par uplata preko servisa s kojima payonner radi. Tek nakon tih par transakcija je moguce primati direktne uplte s kartica ali ona imas proviziju na uplaceni iznos - mozes birati dali ces ti platiti procviziju od primljenog novca ili ce uplatitelju biti uvecan iznos nadoplate. Jedino ono sto je glupo … sto treba cekati do 3 dana da oni “proknjize” uplatu … iako svi znamo da u karticnom poslovanju to ide instant.

može li netko pojasniti kako funkcionira Payoneer ?
Konkretno, trebam paypal primati uplate
Kako za podizanje novca, kakve su naknade ?
I ono naj bitnije porezna iz BiH ne kontrolira te transakcije tj ne može me tražiti za porez ??

ukucaj u pretraživač i pročitaj - imaš masu članaka na našem jeziku, ako neželiš na engleskom.

Ovo je nejasno šta si hteo reći ili pitati???

ukucaj u pretraživač i pročitaj

To najbitnije što je za tebe, moždda imaš u ovom videu. Burazeru svugde je isto u smislu SER, BiH i … (sem SL i HR)