Paypal BiH sberbank problem

Da li?
Sinoc ti ja tony zaspem, kad ti ja sanjam govori meni bankar to. I evo bas mi sad posluzi, da tebi prenesem.

U ostalom svaka banka ima kontakt telefon, gdje ces morati potrositi cak 8kn…

1 Like

sta ne moze kao strani drzavljanin? zašto onda u onom formularu koji potpisujemo pri vađenju kartica stoji rubrika “broj lične/pasoša za strana lica” ? 99% sam siguran da kao strani državljanin može otvoriti račun u bh banci ali mislim da mora imati prijavljeno prebivalište/boravište ovdje

Pa moze uz cipsovu sto ovaj nema…

1 Like

limenka2017 podosta si bahat, ako te smara da pomogneš ljudima, molim te onda nemoj se ni javljat…

Hehe pa tony, sinoc si me to pitao sad ce skoro 24h
Za to vrijeme si mogao doci i BiH i provjeriti, a da ne pricam da otvoris neku web stranicu banke gdje ih dosta ima i live chat, pa se raspitas. Ko ce ti dati bolju informaciju, pa da si im poslao pismo po golubu pismonosi do sada bi saznao.

“golube”, svako dobro u životu…

Nisam ti to rekao. Pretpostavljam da od mene čekaš odgovor…

Napisao sam, TI da bi kao HR rezident imao račun u nekoj banci BiH moraš opravdati potrebu za njim.

Karikiram; student si sa privremenim boravkom i očekuješ ino uplate.

Bez realne potrebe nećeš ga moći otvoriti, pogotovo ne preko interneta kako si zamislio.

Ja sam takođe mislio da ne može ali evo čitam Raiffeisenov formular, i piše broj lične karte / pasoša za nerezidente.

1 Like

Pa eto, još bolje. Što da se zeza sa nekim dalekim zemljama i daje za neke offshore urede kada može ovdje račun otvoriti?

Ma da, ali kada se pojavis od dokumenasta je potrebna i prijava boravista.

1 Like

Zar nerezident ne predstavlja osobu koja nema mjesto prebivališta u toj zemlji? Uostalom, neka ode u poslovnicu, kontaktira ih putem maila ili besplatnog telefona, umjesto bespotrebne rasprave.

Predstavlja, nego koliko sam ja upucen moze to uraditi bez tog dokumenta kao pravno lice. A fizicko cisto sumnjam, no rekoh u prethodnom postu za 24h je mogao poslati goluba pismonosu i izvuci potrebne informacije.

Da, ali ako nemaš prebivalište možeš/trebaš imati boravište…

1 Like

Da, mora imati ako ne prebivaliste, potrvdu o privremenom boravku.

sutra ce, sutra ce

1 Like

Zvao danas Sberbank i maximalno mozes primiti 500 KM po transakciji na karticu. Nadam se da je zenska na telefonu razumila uopste sta sam je pitao…

Probat cemo Sparkasse banku sutra otvoriti racun :)) al ovo je sve katastrofa nema dalje… Radi li neko mozda sa 2checkout da gledam preko njih placanje, pa registrovati firmu posto oni mogu slati direktno racun a mozes naplacivati i kartice i paypal, jedino mi je problem posto citao sam da su zeznuti ako imas koji chargeback blokiraju odma racun. A kod online poslovanja normalno je da imas nekad i chargeback. Na svakih 100 uplata imam 5-7 prevaranata ili neko jednostavno nije zadovoljan i uradi chargeback.

Malo se zeznula mozes max 500$/e po danu, a ne po transakciji.

Jer da je po transakciji, fakticki bi mogao primiti dnevno 100k :slight_smile:

Ovisi koliko je brz internet :smile:

1 Like

ali nazovi i pitaj sparkasse imaju li oni kakve dnevne limite