Paypal BiH sberbank problem

ja sam sparkasse karticu na paypal potvrdio za sat vremena … recimo stigne ti kartica danas, sutra je aktivna … odmah sutra kada ubacis karticu na paypal, zatrazis potvrdu, skinu ti 3-4 km … odmah zovi sparkasse info centar i reci im da si povezao njihovu karticu sa paypalom ali da jos ne vidis transakciju u internet bankarstvu i da ti trebaju ta 4 broja iz transakcije kako bi potvrdio karticu na paypalu … tražit će od tebe ime, prezime i jmbg i nazvat će te opet za 5 minuta … kažu ti 4 broja, ti potvrdiš i pjevaš :smiley:

nije mi stigla Viza danas a sluzbenice sto rade su tuke da nema dalje… ako ne bude stigla kartica u ponedeljak trazicu im refund 40km :slight_smile: ok hvala ti za savjet uradicu tako da sto prije verifikujem moram isplatiti novac sa paypala skuplja mi se tamo a ne mogu nista… nedaj boze jos samo sa njima kakav problem imati vjerovatno ce im bit sumnjivo sto mjenjam kartice zadnjih 20 dana

A ne znam zasto dizes toliku paniku, isplatis 4x 500$ 4x5$ provizije i za 4 dana primis 2.000$

ma ne dizem kralju paniku… tako ce i biti evo cekam sparkasse pa cu kod njih onda po $500

A ja, zaboravio sam da je kod ovih 500KM upitanju.

ne vjerujem da ce biti problema sa paypalom … najgore sto ti moze biti je trenutno kod mene … kada withdrawam novac sa paypala bude 24h u pendingu i sutra u isto vrijeme legne na racun …

e to pending withdraw je nesto novo izgleda pitao sam ih kazu moze do 72h trajati… ja sam to od neki dan primjetio kad sam povukao na sberbank, inace do prije mjesec nije mi to bilo nikad na unicredit kartici

Mijenjao si banku (karticu) pa valjda zbog toga. Već smo pisali, nova kartica pa se par prvih povlačenja provjerava . Kasnije će valjda ići brže

1 Like

prvih 10 povlacenja se provjerava, tako je neko ovdje napisao

i meni su rekli maksimum 72h ali evo već pet povlačenja sam radio nije nikad više od 24h trajalo

Ljudi dragi, odete na šalter tražite da vam sklone dnevni limit… Pišete i Paypalu isto…

verifikovao sam kako si rekao da ne cekam, procitali su mi odma kod iz transakcije… sad imam 2 visa kartice verifikovane na paypal i poslao juce 245$ na sberbank i upravo sad $500 na sparkasse pa valjda ce bit uredu, tako bi mogao 750$ dnevno… jest da mi ide vise novca na transakcije al samo da bude sve ok, a poslije cu pitati sparkasse jel mogu podici ovaj limit… :slight_smile:

1 Like

samo zovi njihov info centar, tu sve znaju … ove na šalteru po filijalama su sujetne u pm

proslo 10 transakcija koje su bile u pendingu, nakon 24h oslobodjene … evo danas povukao 11 put withdraw opet otislo u pending … ovo mi stvarno vise ide na zivac, zasto ne moze biti kao prijeeee :frowning:

Sparkasse zakon! :grin:

1 Like

@korisnik9758789 izgleda da to je to pending review neko novo pravilo i kod mene je isto, i obavjestili su emailom da ce sve transkacije tako da idu ubuduce… ali meni licno ne smeta saljes dan za dan bitno je da dolazi sve. ja sam trenutno zadovoljan sa sparkasse bankom, skoro me zovu iz unicredit kao primjetili smo da ne koristis racun vise itd… jesam im se nagovorio sto su uveli MasterCard debitne :smiley:

i meni sparkasse odlično ide, haj nema veze nek ide u pending ko ih hebe

unicredit misli da moze nametat pravila zato sto je najjaci … e pa niste jedini :smiley:

I ja imam isti slucaj s UniCredit… vjerovatno su skontali da im je dosta klijenata otislo jer su odjednom uveli hrpu pravila… a bili su ok meni u vremenu tamo od 2007. do 2012…

Šteta… za njih… ne za mene :slight_smile:

Danas me zvali iz sparkasse bank da ispunim ovaj papir i traze da posaljem izvjestaj sa paypal-a od 1.1.2016 do 30.04.2017 iako nisam uopste bio klijent ove banke u 2016, nego samo zadnja 3-4 mjeseca ove godine. I kazem ja sluzbeniku da mu ne mogu to poslati nisam tad sa njima imao nikakve veze, on meni kaze vjerovatno ce traziti da oporezuju prihode al ne zna kao ni on sta je ovo tacno njemu samo zahtjevaju da proslijedi dalje moje podatke kome vec to ide… Jel ko iz BiH i ove iste banke ispunjavao ovaj papir, jel ovo zaista radi poreza traze ili banci treba radi neke svoje kontrole? Sad trazim na google ovaj zakon SPNFTA izbaci mi zakon o Sprecavanju pranja novca i teroristickih aktivnosti…

prije godinu-dvije su zvali mnogo ljudi iz raiffeisein banke da popunjavaju te formulare … da li su bili tačno takvi ne znam

najbolje bi bilo da napišeš da je u pitanju honorarni posao (što i jeste) i da onda nećeš imati problema sa porezom

opet ako se neko bolje razumije volio bih da čujem

edit: ne znam koliki su ti prihodi, fizičko lice može primati honorare bez da plaća porez VALJDA … moj otac 10 godina prima honorare iz inostranstva nije marke poreza platio … MISLIM da imas vece prihode pa je banci sumnjivo i hoce samo zbog sebe da imaju to

Ako se ne prijavljuje porez, novac ne treba isplacivati na racun jer kad tad ce netko nahebati. To sto tvoj otac nije nista platio, ne znaci da ne mora.