Paypal BiH sberbank problem

Pa nema sta najebati. Ako traze platis i eto.

Izgleda da je vrijeme došlo da se otvori payoneer.

banka vjerovatno treba ovo da ima informacije i potvrdu da je legalno sve, posto neka pitanja kao ovo 6. kako ja da znam sa koje banke paypal salje novac… ili 7. zapazanje zaposlenika … jel sad zaposlenik moze spijunirati moj racun ili napisati neku glupost…i onda idem pod detaljni nadzor kao neki krimos ili jos gore tako dodje… a pise ovde sve u vezi ovog zakona https://advokat-prnjavorac.com/zakoni/Zakon-o-sprecavanju-pranja-novca-i-finansiranja-teroristickih-aktivnosti-BiH.pdf

ja nisam registrovan i mislim da mi ne mogu naplatit porez, mogu me samo obavjestit da se moram registrovati i onda da pocnem placati porez. uostalom dok ne naplate porez npr ovima sto rade godinama u afghanistan/iraq za americku vojsku i imaju plate po 2500-5000$ mjesecno, mogu onda doci trazit i od mene jer sam 99.9% siguran da takvi nikad nisu platili ni 1 marku poreza…

a payoneer ne radi sa paypal-om, da hoce paypal poceti izdavati ove business Vise sto sam skoro procitao da ce biti za EU. al opet svejedno kad tad mora se nekom racun polagati pogotovo ako je veci promet…

Da, platis, samo platis za sve sto ti je ikad sjelo na taj nacin + kamata, a ne ono zadnje. Npr kod nas u HR da ides placati, kosta 45-50%, ne mozes platiti samo porez, natovare ti sve moguce troskove, bez obzira jel imas firmu ili ne, moras prijaviti inozemni dohodak.

Zbog cega bi oni placali u svojoj drzavi ako nisu tu? Njima je to tamo rijeseno. Ovi nasi koji idu van preko vojske dobiju novac na 2 racuna, nas na koji ide placa koju i inace tu dobiju i njihov na koji ide terenska.

Kada sam redovno dobijao sa AdSense banka mi je redovno pred novu godinu blokirala isplatu dok to ne popunim. 3 g za redom. Valjda provjera porijekla novca ili šta već. Nisam plaćao porez ili nešto slično. Popuni obrazac i tako opet za 12 mjeseci

pa je l’ vidite da ovaj formular trazi banka da se ispuni a ne poreska uprava … ne može banka tražiti da platiš porez lol banku samo zanima porijeklo novca

to je vjerovatno da zaposlenik banke napiše ako je primijetio nešto čudno pri razgovoru s tobom … recimo ako neko sa bradom i kratkim pantalonama prima 50k € iz saudijske arabije normalno da ce zaposleniku biti sumnjivo i da ce napisati da sumnja da je ovaj vehabija xD

Ma ja sam se nadovezao za neciji post vezano za porez a ne za dokument vezan za porijeklo novca.

1 Like

Zdravo, dobio sam isti papir od banke i zanima me kako si ispunio list i koje su promjene uslijedile nakon toga. Hvala

ako si iz bih to je samo zbog zakona o sprečavanju finansiranja terorizma koji je na snazi u bih … banci treba ta tvoja izjava u slučaju ako sud kontaktira banku u vezi tvojih sumnjivih transakcija

što se tiče popunjavanja najbolje da pitaš službenika banke

nikakve promjene neće uslijediti nakon toga

1 Like

Hvala na odgovoru. Skuzio sam da je u pitanju zakon o sprečavanju terorizma. Međutim, malo mi je nezgodno zbog traženja paypalovog izvoda, gdje će oni dobiti uvod u svaku moju transakciju sto je povreda zastite podataka jer nigdje se nisam obavezao da cu dostavljati takve informacije. Cak mi je i jedan prijatelj rekao koji radi u bankarskom sektoru da je to doslovno dobra volja klijenata i da po zakonu nisu obavezni to da urade.

Sparkasse banka ti trazi da ispunis list i da im dostavis izvod sa paypala svake godine, ja bas prije 2 dana poslao… nemoj da se brines oko tog, oni radi svoje unutrasnje kontrole i raznih zloupotreba moraju da imaju sve te podatke. A za taj list napises npr; pruzanje informatickih usluga, ima pitanje placas li porez, imas li ugovor to sve crticu upisi ili ne ako je tako… Po meni je Sparkasse i najbolja banka u BiH za paypal, prije je to bila Unicredit dok nisu uveli MasterCard debitne kartice koje ne funkcionisu dobro za povlacenje novca sa paypal-a. Ne znam iz kojeg razloga ali povlacenje novca sa PayPal mora biti iskljucivo na Visa kartice u BiH to mi je paypal potvrdio na telefon. Kod Sparkasse ja mislim da ti je novac u roku 1 sat na racunu nakon sto kliknes i povuces sa PayPal-a :slight_smile:

2 Likeova

nisi ti mozda obavezan po nekom zakonu, ali ako si klijent banke koja to trazi onda moras i da im dostavis sve ili ako neces otkazi racun i idi u drugu banku, ali ces se razocarati jer sve ti banke to traze… ja sam slao i dok sam bio u Uni Credit, a Sberbank je prelosa za PayPal imaju skroz male limite njih nisam ni koristio probao 1 isplatu vratili mi 2 puta novac na PayPal i odustao.

1 Like

Na kakvu karticu si povlačio pare sa Paypala dok si bio u Sberbank? Ja imam kreditnu karticu i funkcioniše normalno evo već deseta godina, uzeo je dok je još bila Volksbank banka prije prodaje Sber banci. Mislim da njihove ostale kartice i ne mogu za povlačenje sa PP.

Hvala na detaljnom odgovoru, mnogo si mi pomogao. Potvrđujem, sparkasse jeste najbolja banka za paypal, doslovno u sat bude sve završeno. :slight_smile:

Nisi probao Raifeissen :slight_smile:

Sberbank Visa Debit - novac stize na vrijeme u roku 24h, ali je problem zbog kojeg sam ja odustao radit sa njima limit $200 ili $250 dnevno koliko se sjecam, za moj promet na PayPal nije mi to bilo dovoljno i recimo ako povucem bilo koji veci iznos automatski mi odbijaju transakcije i vracaju novac na PayPal.

i ja potvrđujem da je sparkasse najbolja banka za paypal u bih, imam visa electron debit, kada withdrawam sa paypala pare za 5 minuta mogu podići na bankomatu, dakle bukvalno za 5 minuta stigne … imam i mastercard ali na nju ne može withdraw sa paypala

skoro sve banke u bih traže da se popuni taj obrazac prilikom podizanja većih iznosa

probao sam ja, 7 dana mi nisu knjižili novac, slali sms poruke kako dugujem

Peta godina kako sam kod njih, i nikada nisam imao nikakav problem.

Takodjer, nakon povlacenja novca sa PayPal-a, on je instant dostupan na racunu.

to da, ja sam bio dvije godine kod njih nikakvih problema … i onda mi stiže poruka da regulišem dug :smiley: