Paypal debit kartica?

Ja čekam da se PayPal skine sa eBay i da uđe novi igrač. Nizozemci neki ako se ne varam, pa će valjda biti malo više obazrivi prema nama ovdje u blizini.

Da,to bi trebalo bi biti 2020e

Pa koliko ja znam kod nas postoji visa electron koja sluzi iskljucivo za paypal. Doduse ja imam payoneer pa ne znam detalje za visu.

Imam i ja Payoneer, međutim Paypal karticom sredstva na Paypal računu dostupna bi ti bila odmah, ne nakon dan-dva kada ih prebacuješ na bankovni račun Payoneera…

Daj objasni taj dio:

kada ih prebacuješ na bankovni račun Payoneera…

Pokusavao sam povezat payoneer prepaid karticu sa paypal racunom, opcija povezivanja payoneer master kartice je bila onemogucena.

P.S. jedino mi sljaka Visa electron (tekuci) i Visa na ziro firme, kaj nije da nemos linkat master card payoneer na paypal acc.?

Više ne hoda. Prije nekoliko godina mogao si povezati paypal i bankovni račun (checking account) kojeg si ‘dobio’ zajedno s Payoneeer karticom. Prije, čini mi se, 2 godine Paypal je ukinuo tu mogućnost povezivanja s First century bankom (Payoneer).

1 Like

Ja mogu prebaciti novac koji dobijem preko paypala odmah na debitnu (~1 minut).

I odmah ti je taj novac na debitnoj dostupan (odmah legne na debitnu)?

Takodjer i kod mene, odmah nakon withdraw novac je na kartici vec za do 5 min

1 Like

@TechPanda
@1116
Koja banka? :open_mouth:

Ja obicno cekam 3-4 dana da mi sjedne na ZABA tekuci.

Intesa san paolo (BiH),kod vas u HR ja mislim da je to Privredna Banka Zagreb.
Tako mi je već 2-3 godine. Baš sam 27.05 radio withdraw, odmah nakon withdraw, provjerio m-banking vidim leglo. Znači maksimlano nekih 5 minuta.

Bilo je par slučajeva kada sam čekao 2-3 dana, ali u 90% odmah legne novac

Ja ne znam zasto se ja patim…

I samo da napomenem, imam samo dvije opcije u Zagrebackoj banci:

  1. Visa Electron (debit)
  2. Visa žiro firme
    Vidi sta mi pise kada zelis izvuc novac:

Piše to i kod mene, ali novac legne odmah nakon withdraw. Također u pitanju je Visa Electron (debit)

1 Like

@dmitrecic Da… mogu onda da prebacujem na tekuci ako zelim, da koristim odmah.

Npr na parkingu banke sam, povlacim novac na Debitnu, i dok dodjem do vrata banke vec primam poruku na telefon o prilivu.

Inace NLB banka (BiH)

Meni na Payoneeru tek idući dan (osim ako je petak ili subota, onda legne u ponedjeljak).

kod mene sparkasse visa electron … čim povučem za 5 min mogu dići

Ja vučem na PBZ Visa u Hrvatskoj i uvijek bude slijedeći dan navečer, najkasnije dan iza ujutro.
Jednom mi je leglo istu večer, ali to je sigurno iznimka :laughing:

to je objašnjeno jednom na ovom forumu

svaka banka primi novac i nakon dan-dva proknjiži da je primila

eh sad zavisi od banke do banke, neka banka ti dozvoli da odmah digneš novac kada ti stigne a neke banke dopuštaju da digneš novac tek kada banka proknjiži da je primila novac

meni recimo u sparkasse stigne sms poruka da su pare legle i mogu ih odmah podići … i nakon dan-dva mi stigne drugi sms da je proknjizen novac koji mi je stigao (koji sam već digao)

tu banka ide na “rizik” … recimo ako je transakcija slučajno prošla a ti digao pare, posle 24h se ispostavi da je novac ukraden a ti ga već digao onda je banka na riziku, tebe tereti svakako

Nova Banka Banja Luka . Visa electron . Novci su na računu (bankomatu) minutu nakon što uradim withdraw.

Inače sam koristio UniCredit banku, dok nisu počeli raditi promociju novih kartica pa su mi umjesto visa electron podvalili master card koji naravno ne prima PayPal uplate…

1 Like

malo u offtopic ali samo da vas napomenem

prilikom plaćanja nečega preko paypala, idite na Conversion options i izaberite da vam banka vrši konverziju a ne paypal

recimo ja sam upravo platio hosting, i kada sam izabrao opciju da paypal vrši konverziju cijena je bila 44 KM … a kada sam izabrao da banka izvrši konverziju cijena je bila 41 KM … nije velika razlika ali recimo zamislite kada budem nešto 10 puta skuplje plaćao, pa da platim 440 KM a mogao sam platiti 410 KM … lijepo je kad ostane 30 KM :smiley:

opet provjerite jednom, možda vaša banka izvrši skuplju konverziju, moja je sparkasse

2 Likeova