Paypal fee od 21,14€ na sumu od 400€

Može li netko pojasniti da li je normalno da mi paypal uzme fee od skoro 22€ na uplatu od 400€ ?

PP ti je maksimalno uzeo 18.30 (4.5% + 0.30). Ovih 4.5% ide od 2.9% - 4.5% u zavisnosti od države.
Ostalo je do banke i eventualnih konverzija.

Meni takođe uzmu cca 2,5e na 50e, tako da je to nekih 20e na 400e.

nisam povukao novac na karticu.
znači ubuduće bank transfer, zaboraviti paypal :slight_smile:

kolko će još uzeti dok povučem na karticu ?

PP vise nije kao nekad. Prije je bio isplatljiviji od kartica integriranog na shopu, danas nije. Mislim da je jedina besplatna opcija ako saljes kao frendu. Djeluje i danas kao sigurna opcija online placanja, al nije jeftin.

Sve je normalno kada je PP u pitanju…ne koristiti to više. Ima modernijih cijenovno prihvatljivijih servisa.

Bez ikake ljutnje jedna opaska. Većina zna da iam bolje od PP, ali ako znaš šta je to bolje, zašto je teško napisati šta je to? A ,ako ne znaš onda nemoj ništa ni pisati. Samo malo budite precizniji, a ne lenji za napisati par reči.

2 Likeova

Nema bolje jer ih ne koriste svi kao PP. Skrill je jak ali ni blizu se ne koristi kao PP.

1 Like

normalno, nema sajta koji ne podržava paypal … nema mreže koja ne isplaćuje na paypal … skrill i payoneer su jaki ali ne isplaćuju svi na njih

O tome se i radi. Gde moraš koristi PP, a gde možeš zaobiđi ga :grin:.

Pozzz
Evo tek sad vidio, 1.8 došla uplata na bankovni račun sa paypala…
Došlo 600e ali je i otišlo 6e …
Zbog čega mi je skinita ta naknada piše samo paypal…

to ti je druže 1% i to je najmanji mogući fee na cijelom internetu

Meni jednom slična situacija, došlo 1000e i PayPal mi dodao 100e. Ima u opcijama , ja uključim njima moj fee :slight_smile:

Nedavna uplata 840e, fee 45e…

to je izgleda do ovoga tko uplaćiva… jedna mi uplatio 500€ i paypal nije uzeo niti centa, drugi mi plati 400€ a paypal uzme skoro 20€, iako uplatitelj kaže da je platio fee… noko nekog *ebe

Treba odabrati send to a friend option kad se salje.

Ako tako saljes, ne mozes traziti povrat love.

Kakav povrat ?
222222

Ako slucajno trebas traziti refund, kod slanja sa “friends and family” ne mozes.