PayPal mi poslao 2 puta novac

Da li se nekome nekad desilo da kad podnesete withdraw sa PayPal-a na karticu, da vam PayPal 2 puta to posalje?
image
Taj iznos mi je legao nakon 5-6 minuta na karticu, dan poslije ista ta suma je opet legla.
Novac sam podigao ali poslije kad sam izvukao izvod racuna, stanje racuna mi je u minusu, dok na bankomatu kad provjerim stanje je u plusu.
Sparkasse banka je u pitanju. Ne znam na koji nacin prema izvodima mogu otici u minusu, a u ugovoru mi stoji da nemam mogucnost ulaska u minus.
Danas kad sam trazio izvod u poslovnici, zena mi rece da mi jos treba da legne sa PayPala, ne znam vise sta treba leci hahaha.
Sta sad da radim, imate li neki savjet?

Pa da vratis ono sto nije tvoje, koji drugi savet ocekujes?

1 Like

Pa kako PayPalu uplatiti taj novac?

Taj minus na racunu je zato sto su oni sami naplatili svoje pa si ti sada duzan banci.

Uvek pise minus na paypal nalogu kada posalju isplatu.
Ako posalju 100e pisace na paypal nalog minus 100e jer su poslali.

Meni je sjelo 1500 eura i za cca 3 dana dobio sam postom iz banke da moram vratit novac.

Sto plasite coveka.Napisi razlog sto je vraceno,meni se to nije desilo za svih ovih godina.

Ne kuzim kakav razlog moram napisat? Vratio sam na racun tu lovu i banka je povukla. Dali se sjebala banka ili pp, boli me kita.

Razlog je ko ti je poslao 1500 e da li pp greskom ili si redovno dobio lovu pa trazili da vratis.
Meni uvek pise minus kad posalju lovu,to je njihova procedura.

Provjerit cu sa bankom o cemu je problem, jer mi danas kaze zena da mi je u rezervacijama jos jedna uplata od paypala i da treba da legne i onda me dodatno zbunjuje sto ja na bankomatu imam na racunu novca a izvod kaze da nemam.

Meni je valuta Euro, a vidi sta pise da su posali:
-KM627.50 BAM
To sam gore i slikao, prosli put kad sam withdrawo pisalo je u €.

Tako su i meni u bivšoj firmi uplatili direktorovu trinaestu plaću, nitko nije nikada primjetio, ja se nisam bunio, prešutio sam… :sweat_smile:

4 Likeova

Dobio sam svojih 1500 eura i prebacio u kune. Pa sam opet dobio 1500 eura i opet prebacio u kune i vadim lovu i cekam sto ce se dogoditi. Nakon par dana stize papir iz Zagrebacke banke da moram vratit lovu na racun. Kad sam vratio, lova je osla. Neznam ko se sjebo, rekao bi banka. Na pp imao jednu isplatu…

Znaci banka zezne stvar,to je vec moguce,jer znam za sve ove godine nikada se nisu zeznuli kod pp.
Onda treba pitati banku.

Sacekaj ti @Ahmetspahic pa ako ti uplate 100.000k zatrpaj i pravi se blentrav.:smile:

da razjasnimo jednu stvar

  1. paypal ti pošalje novac
  2. stigne poruka da je legao novac i da ga možeš podići
  3. novac je stigao, možeš ga podići ALI NIJE PROKNJIŽEN
  4. digneš novac, kada se loguješ na internet bankarstvo piše da si u minusu
  5. posle 2-3 dana ONI PROKNJIŽE NOVAC i stigne poruka da je proknjižen i tek tada se stanje poravnja na internet bankarstvu

dakle dvije poruke ti stižu, jedna kada novac stigne i da ga možeš podići a druga kada oni taj novac proknjiže

prva poruka piše Kupovina a kada oni proknjiže stiže druga poruka gdje piše Uplata

evo kako je kod mene

stigao novac osmog “kupovina” a onda desetog stigla poruka o uplati (knjiženju) toga novca … dakle nije dupli iznos, već dvije poruke za isti iznos

razlika je malo jače od marke, toliko se banka ugradi po transakciji :smiley:

1 Like

Meni vec 11 dana stoji minus na izvodu.
Vjeruj mi u ovom mom slucaju je dupli iznos, jer sam podigao par stotina vise, nije mala cifra pa da ispadne da sam se ja sta preracunao, da sam prije imao te pare :smiley:

može biti da je greška do banke, da su dva puta proknjižili istu uplatu … recimo da je uplata bila 300 KM a oni greškom knjižili 600 KM ti digao 600 i piše ti -600 KM kada oni sravne bićeš u minusu 300 KM

nisi trebao dizati višak ■■■■ ga …

uglavnom ako piše da je nešto rezervisano to još nije gotovo … zovi centralu i objasni im … ako oni kažu da su im dva puta stigli isti iznosi kontaktiraj paypal i eto