PayPal=Moneybookers

Da li postoji provjeren sajt koji uz malu naplatu salje vam novac sa PayPala na MoneyBookers?

Druga stvar, citam da 2checkout ima vezu sa PayPalom, ali da li 2checkout radi sa BiH i Hrvatskom, odnosno da li se mogu podici pare sa nje?

Hvala.

sa 2checkout možeš, ali moraš se registrirati i dati 50$ za registraciju. Trebaš imati svoj sajt koji bi oni trebali odobriti i preko toga koristiti 2CO

Sa PayPala na mooneybookers možeš jedino ako netko ima MB i PP. Pa ti njemu poošalješ na njegov PP a on tebi na tvoj MB

Hehe, ja imam para na Moneybookersu, a nemam na Paypalu. I donedavno mi je trebalo nešto para na Paypalu, no snašao sam se, nabavio ih tamo, ali i potrošio. Sada da mi treba novac na Paypalu, dogovorili bi nešto, ovako nema smisla…

No valjda bu se našao neko…

Hvala Timmy na informacijama u vezi 2checkout.

Mrcina, ja imam $$$ na PayPal-u, tako da ako te zanima slobodno se javi na PM.

Da ja vas pitam nesto, zar vi u Hrvatskoj mozete primati pare na PayPal, i podizati (u BiH mozemo samo placati tj. samo uplacivati)?

Hvala.

Da li postoji neko da koristi 2checkout?
Evo sta sam nasao, pa imam nekih pitanja u vezi toga:

  • There is a one time only set up fee of $49.00 USD. After that, you only pay for sales. If you sell nothing, you pay nothing. 2CO collects a 5.5% commission on each transaction plus a $0.45 USD charge per sale.

Ovo prvo, $50 vec ste mi rekli, ok. Koliko naplacuje skidanje na karticu da li neko zna, i kakvo je ovo sale thing - ja moram imati sajt koji prodaje nesto, ne mogu primati pare tek tako od drugih clanova da mi ne uzmu 5,5%?

Hvala.

Evo sada citam sta zahtjevaju pri registraciji i nastavljam sa pitanjima:

  • Company Name: da li moram imati firmu?
  • Web Site URL You Will Sell From: vec postavljeno pitanje u proslom postu
  • Customer Service Phone Number: wtf, mozda svoj broj mobitela, ali vec postoji za to: * Contact Phone Number

Sorry sto pisem 3 posta za redom bez EDIT, ali sam mislio da je neko mozda vec procitao pa nece opet ulaziti da provjeri.

Poslijednja info koju sam dobio:
*2checkout moze u BiH, ali se ne moze uplacivati preko paypala
*moras imati poslovni bankovni racun

Tacna ili ne?

ja mjenjam 65$ na pp za 65$ na mb

I meni treba na MB :smiley: Radi se o znatno vecoj sumi…

kao što sam rekao moraš imati web stranicu s koje češ prodavati nešto i oni ti pregledavaju, e sada mogu ti odobriti ili ne. Poslovni bankovni račun mislim da ne. Ima nekoliko načina kako podići lovu sa 2CO.
za telefon staviš svoj broj mobitela, neće te ni zvati

http://www.2checkout.com/community/blog/getting-started/general-questions/how-and-when-will-i-be-paid

osim 2CO imaš ccnow, plimus