PayPal odlazi iz Hrvatske

[quote=“brane333”]Kad niko od tolko pametnih ljudi nece da napravimo balkanski paypal .
Pa nisu valjda oni popili svu pamet sveta…
Sve je to obicna skripta i malo rada a milijuni dolara…
[/quote]

Isuse koliko ti godina imaš.

Kad primam novce od nekoga u Hrvatskoj ili kad ja plaćam nekome u Hrvatskoj, to uvijek ide preko Internet bankarstva, s tekućeg računa na tekući račun. Gdje ćeš brže, jednostavnije, jeftinije i sigurnije od toga?

Kad primam novce iz inozemstva ili šaljem novce u inozemstvo to uvijek ide preko PayPala. Svi ga znaju, svi ga koriste.

Brza registracija me ne zanima. Ne registriram se na PayPal svaki dan nego samo jednom.

Isto tako, ne smeta mi čekati 30 dana ako to znači veću sigurnost za povrat novca i niže provizije jer oni mogu 30 dana obrtati moj novac. Ako moj novac zadrže 30 dana, to znači da im ja dajem beskamatni kredit na 30 dana. Da mi novac odmah prebacuju na račun, sigurno bi i njihove provizije bile veće.
Ne ovisi mi život o novcu s PayPala. Ako želim kupiti novu domenu, ne moram čekati mjesec dana da mi stigne $10 s PayPala. Jebenih $10 imam u džepu.

I naposljetku, za PayPal znam da je ozbiljan i pouzdan. Za tek pokrenuti lokalni “pay you, pay me” ne mogu biti siguran da gazda neće nestati s novcem čim počne obrtati malo veću lovu.

I da, ideja da par frendova, bez golemog temeljnog kapitala i bez velike, ali zaista velike tvrtke iza sebe, napravi PayPal bolji od PayPala, je najblaže rečeno - djetinjasta.

[quote=“gambo”]Kad primam novce od nekoga u Hrvatskoj ili kad ja plaćam nekome u Hrvatskoj, to uvijek ide preko Internet bankarstva, s tekućeg računa na tekući račun*. Gdje ćeš brže, jednostavnije, jeftinije i sigurnije od toga?
*osim u slučajevima kad se potpisuje ugovor i plaća na žiro račun

Kad primam novce iz inozemstva ili šaljem novce u inozemstvo to uvijek ide preko PayPala. Svi ga znaju, svi ga koriste.

Brza registracija me ne zanima. Ne registriram se na PayPal svaki dan nego samo jednom.

Isto tako, ne smeta mi čekati 30 dana ako to znači veću sigurnost za povrat novca i niže provizije jer oni mogu 30 dana obrtati moj novac. Ako moj novac zadrže 30 dana, to znači da im ja dajem beskamatni kredit na 30 dana. Da mi novac odmah prebacuju na račun, sigurno bi i njihove provizije bile veće.
Ne ovisi mi život o novcu s PayPala. Ako želim kupiti novu domenu, ne moram čekati mjesec dana da mi stigne $10 s PayPala. Jebenih $10 imam u džepu.

I naposljetku, za PayPal znam da je ozbiljan i pouzdan. Za tek pokrenuti lokalni “pay you, pay me” ne mogu biti siguran da gazda neće nestati s novcem čim počne obrtati malo veću lovu.

I da, ideja da par frendova, bez golemog temeljnog kapitala i bez velike, ali zaista velike tvrtke iza sebe, napravi PayPal bolji od PayPala, je najblaže rečeno - djetinjasta.[/quote]

Ma čak i da sve to imaš, pitanje je koji su pravni uvjeti koji treba zadovoljiti. Pitanje je može li se to zakonski realizirati uopće kod nas, kladim se da je lakše pokrenuti privatnu banku nego takav jedan projekt.

Pa sta vise reci onda nego da ste ograniceni i sputani i u razmisljanju i u delovanju…
Ako mislis da ce neko pobeci ,ako mislis da drzava nece dati, ako mislis da od boljeg ne moze bolje i brze,
ne razumem kako uopste mozete nesto poceti i raditi bez razumevanja , poverenja,istrazivanja,rizikovanja.
Ulozicu i krenucu ako mi " neko garantuje" sve zato smo tu gde smo.
Tu je velika blokada u mozgu jer da ljudi razmisljaju na takav nacin jos bi imali jednosmernu struju,
a ceo net je sada zasnovan na nekoj jednosmernoj struji ,a ona moze biti i naizmenicna :slight_smile:

uzivajte necu vise komentarisati jer je steta vremena…

Samo par pitanja.

Srpski pravni propisi su takvi da ni jedan PayPal sa stotinama pravnika nije uspio dobiti dozvolu za rad.
Jesi li za početak dobio od Narodne banke Srbije, Vlade Srbije i ostalih nadležnih institucija službenu pismenu potvrdu “OK. Nema frke. Just do it!”?

Kako misliš financirati golemu i skupu administraciju (jaka pravna služba, računovodstvo i ostalo) od mizernog prometa, ako nećeš zadržavati novac i bez velikih provizija koje bi odbijale potencijalne korisnike? Čiji novac namjeravaš riskirati?

Ako važeći zakoni strogo zabranjuju korištenje izmjenične struje, i nema nikoga tko bi financirao izgradnju elektrane i dalekovoda, o izmjeničnoj struji možeš samo fantazirati. Koga briga je li izmjenična struja bolja, ako je ideja neostvariva.

Imaš pravo. Zaista šteta gubiti vrijeme na takve neostvarive fantazije.

[quote=“brane333”]Pa sta vise reci onda nego da ste ograniceni i sputani i u razmisljanju i u delovanju…
Ako mislis da ce neko pobeci ,ako mislis da drzava nece dati, ako mislis da od boljeg ne moze bolje i brze,
ne razumem kako uopste mozete nesto poceti i raditi bez razumevanja , poverenja,istrazivanja,rizikovanja.
Ulozicu i krenucu ako mi " neko garantuje" sve zato smo tu gde smo.
Tu je velika blokada u mozgu jer da ljudi razmisljaju na takav nacin jos bi imali jednosmernu struju,
a ceo net je sada zasnovan na nekoj jednosmernoj struji ,a ona moze biti i naizmenicna :slight_smile:

uzivajte necu vise komentarisati jer je steta vremena…[/quote]
Štoš uložiti i rizikovati? 50 eura, Da pokreneš novačnu instituciju? Ne znam ni da postoji u europi a ti je misliš pokrenuti iz srbije u joomli.

P.S, bio si pričao davno da pokrečeš vlastiti adsense, kako ide projekt?