PayPal Pitanje

Pozdrav, ako moze neko da mi pomogne , nemogu nikako da verifikujem karticu na paypal. U pitanju je Visa Electron. Stalno dobivam poruku:
We were unable to verify this credit card. Please check if the information you entered is correct. Please also make sure your credit card billing address matches your PayPal street address.
Ako neko zna o cemu je rijec ili je imao slican problem , neka se javi.
Hvala!

Jesi čekao par dana prije nego što si upisao iznos za verifikaciju koji su ti vratili na karticu ? I kao što kažu provjeri da li je dobro upisana adresa. ( isto imam Visa Electron )

Dobro je upisana adresa provjerio sam barem 20 puta. A problem je sto mi nisu jos ni skinuli nista, kada se registrujem i idem na linkanje kartice tu mi poruku izbacuje, znaci nemoze da skine iznos uopste.

Znači da PayPal ne prima tvoju karticu.
Kao i većinu Visa Electron kartica.
Sad trebaš pitati koje kartice PayPal prima, a tebi su dostupne.

Ok, nisam znao da vecinu Visa Electron kartica ne prima, mislio sam bas suprotno al eto .

od koje je banke kartica ? jer koliko ja znam

Popis katrica koje možete korisiti na PayPal-u (kartica obavezno mora imati CVV):

  1. Visa - kreditna kartica
  2. Visa Electron - debitna kartica vezana uz devizni ili kunski račun Erste i PBZ-a te tekući račun Splitske banke i OTP banke
  3. MasterCard bilo koji izdavatelj
  4. American Express osim American Express Start card za studente koja ne radi na netu
    (5.) Diners - može se registrirati, ali se ne može plaćati

Koliko imaš novaca na računu?
Potrebno je imati bar 15$ više od kupovine,.
Pripazi na Č, Ć, Š, Đ, Ž, u imenima i prezimenima.

Imam Visu Electron debitnu od OTP banke, uz tekući račun, koja ima CVV, i nigdje na webu ju ne primaju. Pa ni na PayPalu*.
Zato koristim posebnu Visa Electron Web Prepaid karticu, isto OTP banke, koja glumi kreditnu karticu i prolazi svuda.

[size=4]* ako se nije nešto promijenilo u međuvremenu[/size]

Ja sam iz BiH, Union Banka je u pitanju. Vjervaotno je jedna od dvije stvari pa cu provjeri u pon, il paypal ne podrzaje karticu ili je u banci onemogucena online transakcija.

Maestro jeli se u paypalu mora staviti šđčćž? I kad je kartica vezana za paypal, i stavim 1000kn na tekući/žiro mora li banka to prebacivati u $ ili paypal automatski kad skine 2$ pretvore $ u kune?

Moze se prepraviti ime i prezime, samo im posalji zahtjev. Nema veze ako je kartica vezana na paypal ti kada stavis na racun, stoji ti na racunu ne prebacujen na paypal. Paypal jedino skida kada kupujes nesto.

Mislim da je do banke.

Meštro :slight_smile:
Ne znam točno, i ja sam imao takvih problema, mislim da treba ići bez kvačica.
A što se tiče iznosa treba imati nešto više od računa, npr. ako je račun 15$ treba imati npr. 25$
Ja sam koristio erste devizni račun i imao sam devizni račun u valuti u kojoj sam plaćao $ / €

Provjerio sam , pa da obavijestim ako ko bude vadio ovdje ovu karitcu. Visa Electron debitna kartica iz Union Banke ne moze na paypal , samo kreditna.

To ja :).

Jedno brzo pitanje. Radi li paypal konverziju u kune pa onda šalje na račun? Svaki put mi piše da je prebacio u kunama…
Mislim ionako mi sjeda na devizni, pa se radi dupla konverzija bezveze?

[quote=“susjed”]Jedno brzo pitanje. Radi li paypal konverziju u kune pa onda šalje na račun? Svaki put mi piše da je prebacio u kunama…
Mislim ionako mi sjeda na devizni, pa se radi dupla konverzija bezveze?[/quote]

Raditi ti duplu konverziju, iz dolara, eura u kune pa ti onda opet banka iz kuna u dolare, eure whatever. Barem sam ja tako skopčao da radi.

Poslao sam im mail je li moguće da iznos koji gore stoji u dolarima, toliki i pošalju na račun.
Tako nešto sam i ja shvatio, prebace dolare (€ or štagod) u kune pa pošalju, zatim banka kune u dolare i onda još jednom kad ideš dizat, moraš u kune… Ne zna se ko je luđi tu.

Ovo sa više valuta ti je najlakše na sledeći način:

  • Odabereš za glavnu valutu EUR, a dodatne valute USD i HRK. Kada primaš novac od nekoga, nemoj raditi konverziju u EUR, nego ostaviš u valuti u kojoj je poslao (USD ili HRK), te će ti Account Balance pokazivati ukupnu sumu novca u EUR (neće ti naplaćivati konverziju) isto tako i kada budeš povlačio novac, povlačiš ga u EUR i ne bi trebao ti naplaćivati konverziju.

Problem je što nigdje nema tih opcija za urediti, gledao sam unutar cijelog računa, prešao i cijeli help centar također bez uspjeha.