PBN backlinkovi

Mozes imati samo jednu stranicu, ali to onda nije PBN. najmanje 3 stranice preporucujem. A ostalo ovisi sto zelis postici tim PBNom.

Mozes kupiti expired domen, kao i kod svih drugih biznisa prava expired domena moze biti dijamant u tvom biznisu, samo tu opet trebas imati toolse i znanje kako pronaci i testirati tu expired domenu, jer ponekad ona izgleda super kad je ono bacen novac za nju.

Da preporucam linkanje samo iz clanaka ili ti ga takozvano guest postanje. No i kod tih linkanja treba biti oprezan.

lol, moje pbn-ove nebi prepoznao sigurno jer izgledaju kao svaka druga stranica, sa twitter, fb i ostalim accountima…ima logo, contact, bas sve isto kao i prava stranica. Osim toga, na moj PBN nebi ni naisao jer ja skrivam svoje PBN-ove tako da ih konkurencija ne moze ni naci jer ih ne moze vidjeti ni na ahrefsu, ni majesticu, mozu, semrushu, etc.

Osim toga, za par njih sam imao manual reveiw od googla i kad oni nisu skuzili, nebi ni ti!

kupiti nove i graditi authority nema smisla za PBN, to se radi za money site. Kupis domene na aukciji ili expired sa dobrim metricsima…i voila

Za PBN je dovoljno da je c class kod IP adrese razlicit.

Zadrzi ovu misao. Tek si nov na forumu, ako budes aktivan clan ovog foruma godinu dana, mozda i vise jer koliko vidim postovi dosad su ti prilicno objektivni. Pa cu ti za godinu dana na PM poslati tvoje PBNove, ako budu toliko godina zivi.

A ovo sto si ti nevidljiv na ovim servisima ne znaci nista jer na googlu si vidljiv, jer ako nisi na googlu vidljiv onda neznam poantu tvojih PBNova.

@dadaas kako mozes biti siguran da ti ljudi koji placu po forumima 100 ℅ znaju sta im se desilo ? Najveci danasnji problem je u tome sto ljudi vjeruju sve sto procitaju i vide. Pa je tako i meni pred par godina neko rekao da imam lose pozicije zbog toga sto sam precesto koristio jedan te isti anchor tekst. Medjutim, danas znam zbog cega su bile te lose pozicije, medjutim nisu imale nikakve veze sa anchor tekstom. I uvjeren sam da se PBN moze odlicno napraviti sa shared hostingom. Postoji nekoliko SEO mitova koji su se kod mene u praksi pokazali kao cista laz. EMD jos uvijek jako pomaze kod pozicija, nije istina da se ne smije linkat sa A sajta na B i obratno i da radi toga slijede penali,kao i sto nije istina da PBN ne moze bit na shared hostingu. Ti mitovi su nastali radi toga jer je netko izgubio pozicije iz nekog drugog razloga, a taj razlog nije uspio otkriti, pa pise nebuloze.

1 Like

siguran sam da necu biti godinu dana na ovom forumu. Dosao sam samo da pomognem ljudima koji se zele baviti tim poslom, ali skuzio sam da vecina ljudi pise stvari koje je cula od nekog ili procitala od nekog tko realno mozda nije zaradio ni dolar (ovdje ne mislim na tebe).

Sto se tice mojih PBN-ova, oni mi sluze da od njih zaradim, i taman da ih i izgubim nakon nekog vremena, nebi suzu pustio jer su mi se vec otplatili, a tek ih imam mjesec dana.

To sto sam nevidljiv na tim stranicama znaci jako puno jer ako me ne vidis ne mozes njuskati po njima i gledati sta radim i na koje stranice linkama, a ono sto je najbitnije ne mozes ih prijavljivati googleu. Na googleu sam vidljiv, ali ne vidim sta to tebi ili konkurenciji znaci jer me na google ne mozes naci nikako, zato sto nikada ne linkam svoj url, nego anchor text.

Ako se netko ovdje bavi sa SEO i zaradjuje par tisuca kuna ili dolara, vrlo rado mozemo popricati da razmjenimo iskustva, ali ne pada mi na pamet da sa nekim ulazim u sukobe i natjecem se tko zna vise informacija sa black hat foruma. Jedino sto je bitno u biznisu je tko vise novaca zaradi, a ne tko vise definicija zna.

Ne znam o cemu se radilo u tvom slucaju, ali mogu ti reci da pretjerani anchor text moze izazvati penalty, ali to opet ovisi o onsite optimizaciji.

EMD jos radi odlicno (nedavno sam jedan dove na prvu stranicu za manje od mjesec dana), ali onda trebas paziti da ne pretjeras sa keywordima, naslovima, tagovima i sa anchor textom. Recimo ja sam imao taj keyword u textu nekoliko puta i onda kada sam to izbacio skocio sam za 2 mjesta gore (na prvoj stranici). Znaci i na to treba paziti.

Puno stvari te moze sjebati, ali to ne znaci da ce te nuzno sjebati, pogotovo ne odmah.

Sto se tice C-class IP, ja znam ljude koji su hostali na A-class IP i popusili stranice jer su bili hostani na SEO hostingu i imali druge footprintove. Ne treba se zamarati sa time, treba paziti na druge stvari.

ja ne razumijem sta su pbn becklinkovi? većina ljudi ima više sajtova i većina sajtova su uvezani linkovima i jel to sad pbn becklinkovanje? ozbiljno pitam

Haha kako je ovo ustvari genijalno pitanje na koje sigurno postoji gomila odgovora i vjerovatno nijedan nije neispravan. To je kao pitanje šta je ustvari Startup? Neko će reći da je to bilo koja ideja koja je prošla svoj proces do realizacije. Za mene npr je definicija istog je totalno druga krajnost. Tako je i sa PBN mrežom. U suštini sam si odgovorio na svoje pitanje. To jeste to… Ali prava suština PBN mreže nije linkovanje između svojih sajtova i nije baš da imaš samo 3-4 domene/sajta.

Khm…koliko vidim, ovu temu sam postavio u oglasima, i ako mi neko moze ponuditi PBN backlinkove, ocekujem ponudu u inbox :smile:
@MCutts, koliko bi trazio za PBN backlinkove na svojoj PBN mrezi?

To su backlinkovi sa stranica koje mozes kontrolirati. To je u biti i najbitniji dio svega, sto te backlinkove sam kontroliras

Za koju niche trebas i na kojem jeziku je stranica. Ja PBN-ove imam za sebe i jedino bi ih rentao ako su u istoj niche i na istom jeziku, tako da izgleda prirodno…ali mogu znam par ljudi koji rentaju svoje dobre PBN-ove, pa kad mi kazes o cemu se radi, mogu ti dati vise info.