PC se gasi nakon 10 sekundi

imala sam slican problem i u pitanju je bila maticna. najbolje odneti u servis pa videti.

Odi u neki servis. Nadam se da živiš u gradu. Kažu ti cijenu popravka a ti vidi hoćeš ili nećeš. Barem ćeš znati u čemu je problem.

A da ti kabel od struje ne gubi kontakt?

Promijenio sam tri kabela.
evo danas sam cak usao u korisnicki racun, al nije prikazalo deskop vec crn ekran i gore lijevo pozor na kojem pise da se prilagodjavaju postavke za windows media player… :S

Pokušaj promjeniti HDD i onda nam javi kakva je situacija :smiley:

Moze biti svasta, a problem ces otkriti eliminacijom. Znaci istekaj przilice ako ih imas, sve diskove osim sistemskog i ostavi samo jedan keks rama. Nakon toga, udji u bios i pogledaj kakve su temperature procesora. Nakon sto to obavis javi, pa cemo dalje.

Pregledaj kondenzatore na ploci. Jel ijedan nabubrio ili probio odozgo kao na slici?

http://www.bug.hr/_cache/1ea198a4108668e8bd6441b7a86044f4.jpg

IMO ili procesor ili matična. Pregledaj matičnu ovako kako je Hellas napisao.

Jesi skidao hladnjak s procesora kada si cisto? Ako nisi, trebao bi jel tesko ga je ocistiti bez toga. Prije nego ga stavis natrag stavi pastu. Pazi da dobro sjedne na procesor kada ga stavis nazad, znaci mora cvrsto biti na njemu, ne smije se klimat i sl.

Ugl sta napraviti.

Ako graficka nije integrirana, bilo bi dobro da ju maknes i stavis neku bez veze ali za koju si siguran da je ispravna. Ako se događa ista stvar, grafička nije.

Pregledaj vizualno matičnu.

Skini, počisti i dobro montiraj hladnjak nazad na procesor.

Trebalo bi nekako vidjeti temperature, ali izgleda da to nikako ne mozes.

Ako imas neki rezervni ram isto provjeri na nacin da ovaj maknes a stavis drugi.

Ak imas rezervni procesor koji ide na taj socket, zamjenis pa vidis.

Eventualno tako mozes napraviti s napajanjem, ali vjerojatno nije do njega.

Dakle ako si sve dobro pocistio i montirao, vizualno na maticnoj ne vidis napuhnute kondenzatore, do rezervnih dijelova ne mozes doci da ih mjenjas i isprobavas, temperature nikako ne mozes ocitati - ne ostaje ti nista nego otici na servis ili uzeti drugi komp (ovisno o vrijednosti ovoga)

Ali mogu senzori na njemu biti sjebani pa pokazivati previsoku temperaturu pa se svodi na isto. Moze se i na dodir provjeriti toplina procesora, no mora se paziti na staticki elektricitet, mozda nije bas pametno. Tako ne mozes skuziti sjebane senzore, ali mozes pregrijavanje procesora. No ako se ventilator vrti, a hladnjak je dobro montiran, gotovo je nemoguce da se tako brzo pregrije, eventualno da ne valjaju senzori.

Evo isti problem novi komp sve novo bio na servisu sve zamjenili kostao oko 26 tisuca kuna al isto upali se na 10 sekundi i odma se ugasi kad probam drugi put radi bez problema…

Napajanje može biti problem, ali i ploča odnosno firmware na ploči. Nekad davno sam imao takav slučaj. Ploča je imala problem s bijesnom grafičkom i palila je na “kurblu” - iz druge.
No, update firmwarea na ploči sam radio tri puta - prvi, zadnji i nikad više

Anegdota od prije 5 dana…
Starija kanta, Intel Core 2 Duo, 4 gige, solidna kanta. Bila je na win 7 i updateana na win 10. Nikad problema s njom. Od kada su gore win 10, kanta se znala resetirati. Zadnjih mjesec dana sve češće. Sve sam pogledao - pregledao sam ploču i kondenzatore, promjenio napajanje, istestirao memoriju, zamjenio pastu na procu,… Sve.
Sve osim diska.
Onda sam i disk provjerio i ispostavilo se da ima neki problem. Čak se nije mogao ghostat na novi.

Disk? Hmm cudno dok sam imao win 7 bilo je sve ok al kako kazes win 10 evo problema :blush: nemoze biti disk imam ssd sve novo su stavilo unutra jer je sve dislo u dim :smiley: moguce da je zbog win 10 al onda samo treba cekat update i molit se da bude sve ok :slight_smile: hehe bjesna graficka bi mogla isto biti problem imam 2x asus gtx 980 strix, al nevjerujem da su one problem jer sve je bilonok dok nisam stavil win 10 :slight_smile:

Jesi li probao samo sa jednom grafičkom karticom?
Novi driveri za grafičke?

Probo sve nacine i update biosa sve sve sve,ocito je windows 10 jos u razvoju :smiley:

Ma desetka je sranje,ja malo malo pa imam blue screen,na sedmici ga nikad nisam imao,morat cu se vratit nazad na sedmicu.

Uglavnom se gasi zbog dotrajalog napajanja, pregrejavanja ili maticne ploce… mada moze biti i iz drugih razloga.
Ako ste očistili od prašine ,krenite prvo sa testiranjem napajanja, moguće da je oslabilo pa kreće da zeza, za to mozete koristiti tester napajanja za pc koji izleda ovako, moze se naci po ceni od 15EUR

Ako je tu sve u redu, testirajte da li dolazi do pregrejavanja, za to mozete koristiti neki od dobro poznatih softwerskih alata. Ako nema pregrejavanja trebalo bi proveriti da li vas hard disk ima lose sektore (ssd ne moze imati lose sektore). Ako je tu sve ok, treba pregledati maticnu plocu i videti da li je doslo do probijanja nekog kondenzatora.

Komp je star oko 5 meseci, stavili su sve novo vec drugi put,prvi put je otislo napajanje maticna procesor i vodeno hladenje stavili su sve novo bolje i jace al opet isti problem, sve drugo osim win 10 tako da mislim da je do win 10 bolje nego do komponenti, jer na win 10 i usb 3.0 port zeza iskljuci i opet ukljuci prenosni disk…

Ako nije problem, možeš li staviti sken računa tog kompa?
Sorry, malo sam sumnjičav. Kad mi se netko počne kurč… hvaliti kompom od 26000 kuna, a registriran je prije 20 sati… odmah pomislim na jednu osobu… (MK)

1 Like

Dok sam koristio Windows, nisam nikada imao problem sa plavim ekranom.Po meni dosta bolji od sedmice.

Pa kako koristis taj komp? Jel to gaming comp? Buduci imas jaku graficku i vodeno hladjenje? Moguce je da je vodeno hladjenje zastekalo pa se komp gasi zbog pregrijavanja.