Perfekcionizam [discuss]

Ćao svima!

Da li vi imate tu “bolest” perfekcionizma? Po struci sam web dizajner kojem mora sve bit u svom pixelu, nekad isti fajl sa kodovima pregledam po 10 puta iako znam da je sve tacno napisano… Ta opsesivnost mi se izrazava i na stvarni zivot, ako mi neko nesta pomjeri gdje sam ja ostavio odma poludim i pocnem brojat… Sve mora bit u svom pixelu cak i u stvarnom zivotu… :’(

To me lagano izludjuje.

1 Like

Ćao !

Po struci sam developer i ljudi kao ti mi strašno idu na živce na svakom projektu! hahahah :slight_smile:

2 Likeova

He, he…
Pixel perfect kuga :smile:
Zaraza…

Kad čitam novine znam sam sebe uhvatiti da razmišljam o tome kako bi se odlomci
trebali prelamati na manjoj rezoluciji :slight_smile:

Cak gledam i jel mi faca jednaka na ogledalu >.< al majke mi hahahaha

Perfekcionizam ne postoji, uvijek može bolje i drugačije nego što si ti zamislio. Za nekoga je perfektan drugi način u odnosu na tvoj :smiley: Gubitak vremena na takve stvari, pokušavat’ glumit’ Adriana Monka…

Pa baš to jest perfekcionizam :smile: .

1 Like

Hm… da postavim to sa materijalne strane a ne bolesti ili poremećaja, da li ti se to isplati? Da li si rob svog perfekcionizma ili uživaš u tome?

Naime ako me plati klijetn toliko da imam vremena peglati sve 10 puta ok.
Ako ne onda ne vidim išta drugo osim da je to trošenje vremena.

Kvaliteta tvog rada kažeš?
Trudimo se da sve bude kako treba već prvi puta, pa peglamo jednom dvaput. Ali činjenjca je da uvijek ima nešto još, da uvijek se može bolje.

Ti si u biti u potrazi za savršenstvom :smile:
Daj neki link da pogledamo to peglanje, naravno ako nije bed.

Uf, ja sam svoj zadnji rad radio 2 mj. dizajn. Sjećam se da sam jedan detalj gledati od jutra do navečer, i onda sve pobrisao i sutra ponovno, i to detalj od 100x100px.

1 Like

Sada sam snimio jednu firmu, neću imenovati, ali koje izjave bombastične, koje su to fore, a reference nula bodova na webu njihovom nema ih, imaju nabrojane reference na jednom drugom mjestu, a par ih nema, mrtve su, par ih polaže netko drugi, onak izjave za neuke i cilja se na neuke neupućene u web, samo da se lova pokupi.

Zato iskreno gdje je taj web dizajn, dobar posao, nestao? Večina je tu samo da se pokupi lova, a klijenta tko, a onda isporuči stranica od cca 4000 kuna klijentu koji nema ni adresu svog dućana na svom webu, i koji je što se tiče ključnih riječi osiromašen toliko da na webu svom ima točno JEDNU riječ koja je vezana s njegovim poslom…

Nedostaje mi ekipa perfekcionista, jer ruku na srce, znam da je preživljavanje svuda, ali što sam vidio u prošlih tjedana je apsolutna površnost, gdje se stranice prodaju upravo tako, kao stranice, kao neki kod koji stvara sliku na webu, a ne kao alat koji će možda dati neki rezultat klijentu.

Fuj!

hm meni taj perfekcionizam i picajzliranje granici s opsesivnim mislima… onaj ko je majstor u svom poslu ce napraviti 90% dobro u prvom pokusaju a 99% u drugom i bice svjestan da tesko od tog moze bolje…opsesivne misli se mogu kontrolirati koncentracijom… pod tim naravno ne mislim na neke umjetnike koji nikad nisu zadovoljni sami sobom sto ih potice na stvaranje i rast i/ili na degradaciju… (pada mi na pamet kozaric koji je od sunca doso do hrpe smeca haha)…tesko da je web dizajn umjetnost… iako i tu ima iznenadjujucih stvari…
pogotovo me nervira potreba da se stalno nekaj redizajnira i reformulira sto je cini se neki trend… taman se naviknes na nesto a ono nesto sasvim novo i navodno bolje… rjetko bolje…

Takozvani OCD, ako ti to ne smeta i ne stvara probleme u životu, super. Često se po web stranici webmajstora može vidjeti kakav je u životu po pitanju urednosti. Ima zanimljiva emisija na HRT2 od pon-čet “Ovisni o čišćenju”.

Perfekcionizam je dobar.
Kada pisem clanke znam po nekoliko puta sve brisati i iznova pocinjati pisanje samo kako bi sve ispalo veoma kvalitetno.
A kada ljudi pretjeruju u tome, to su opsesivne misli a ne perfekcionizam i to nije dobro…

1 Like

Onda je to kod mene i opsesija. Cak i pertle vezem 10 puta dok ne bude perfekt :S

Onda jeste sigurno :blush:.