Photoshop 7.0 na Windows 7

Pozdrav,
zanima me da li je Adobe photoshop 7.0 kompatibilan sa novim Windowsima 7, odnosno da li se može instalirat da uredno radi kao i na XP?
Hvala

mislim da bi trebao moc,ali nevidim razlog za instalaciju tog PS 7.0
postoje nove i bolje verzije ? ti si prvi za kojeg sam cuo da jos uvijek koristi taj PS zvan fosil :smiley:

[quote=“bagy777”]mislim da bi trebao moc,ali nevidim razlog za instalaciju tog PS 7.0
postoje nove i bolje verzije ? ti si prvi za kojeg sam cuo da jos uvijek koristi taj PS zvan fosil :D[/quote]

Ovo ti je isto kao da nekome kažeš da ne vidiš razloga zašto vozi Passata starog 15
godina kad ima novijeg i boljeg, samo ga treba kupit. Cijena PS-a ide do 1100€ (kod
nas), ovisno o verziji i sl., nije to sve baš tako idealno, ne može svatko samo tako
prijeći na novu verziju, OP je možda tolko iskeširao za taj stari PS kad je izašao.

I da, znam na čega će većina ovdje pomislit, to sam namjerno izostavio, ta opcija je
očigledna ali neprimjerena profesionalnoj industriji, kada i ako OP krene ozbiljno plovit
vodama industrije grafičkog dizajna ili neke relevantne industrije, ako to misli legalizirat,
trebat će originalni program, al to je već neka druga diskusija,vraćam se na temu.

@OP - trebalo bi radit normalno, samo napravi desni click na ikonu, idi u compatibility
tab, i probaj stavit compatibility mode za windows xp, ja sam nekad davno koristio
PS 7.0.1 na XP-u i sve je išlo ok, ovaj mod će emulirat taj kontekst.

[quote=“Neosynthesist”]Ovo ti je isto kao da nekome kažeš da ne vidiš razloga zašto vozi Passata starog 15
godina kad ima novijeg i boljeg, samo ga treba kupit. Cijena PS-a ide do 1100€ (kod
nas), ovisno o verziji i sl., nije to sve baš tako idealno, ne može svatko samo tako
prijeći na novu verziju, OP je možda tolko iskeširao za taj stari PS kad je izašao.
[/quote]

Kao da netko kupuje PS; zato postoji warez

da ti sada mjesas voce i povrce… :smiley: buduci designer se nije izjasnio da li ima legaliziran posao dizajna ili neceg drugog,a kao sto mu ime kaze BUDUCI vjerovatno jos nema…
pa mislim da je ipak bolje skinut noviju verziju i ucit s novim alatima…nego ostajati na 7.0 verziji zato sto je nju mozda prije 100 godina platio … a ukoliko kasnije legalizira posao
neka i kupi novu verziju,jer ako se pravi posao mora se imat neki kapital :wink:
btw dns vecina dizajnera rade kao freelanceri i nemaju niti kupljene programe niti licence tako da nema previse rasprave ,dobrodosli u 21 stoljece doba piratstva i krize :smiley:

Mislim da nisi shvatio poantu ovog što sam rekao, pročitaj ponovo. Jasno sam i stavio
referencu na to u onom što odmah slijedi poslije citiranog paragrafa, semantičku
vrijednost nema samo onaj očiti dio do kojeg ćeš doći čitanjem na prve 2 bloomove
razine, al to ćeš sam jednom naučit, neću sad u digresiju i o tome, vraćam se na
glavni dio argumenta.

Vas dva mu predlažete sad da skida piratsku verziju, što je prvenstveno ilegalno, i
neovisno o faktoru rizika, za čovjeka koji se pridržava zakona to je van lateralnih
granica pravnog sistema unutar kojeg djeluje, a ovisno o čovjekovoj subjektivnoj
interpretaciji vrijednosti etike u nastupu, ovo može biti ne samo protivno inherentno
objektivnim pravilima normativnog etičkog kodeksa već i protivno kompletnom
integritetu osobe na koju se ta propozicija odnosi.

Tako da postoji šansa i da ne može kršit taj zakon ne samo zbog legalnih
implikacija nego i zbog vlastitog moralnog integriteta. Znam koliko ljudi radi u
freelance modu i koliko ih otprilike ima legalan software, al jednako tako znam i
da su oni koji imalo zarađuju uspostavili prvo stabilnu legitimnu platformu na kojoj
će bazirat taj posao; većina ih je u nekom mizernom rangu od par tisuća dolara
mjesečno prometa, prelazak u imalo bolji rang će povući čitav niz implikacija raznih
polariteta, prvenstveno će se neusporedivo u odnosu na prošli status te varijable
povećat rizik od legalnih penalizacija (rizik je velik i kod freelancera, firme su
posebna kategorija, imao sam priliku vidjet kako je jedna naša poznatija strojarska
firma dobila nekih xxx,xxx kn kazne zbog korištenja piratike, ja zato uzimam originalni
software za svoju agenciju, al morat ću tu malo grublje prekinut retorički tok ove
rečenične strukture, lako odem u digresiju koja je svakom novom riječi dekrementalno
manje relevantna centralnom argumentu teksta).

I da ne bude zabune, ovo gore ćemo shvatit kao centralne točke objektivnosti poante
ovog argumenta, ja nisam striktno vezan za te stavove, iznosim ih samo da ukažem
na grešku u logičkoj argumentaciji onih koji pokušavaju pobit ono što je očito
neosporivo, moji realni stavovi su potpuno drugačiji - kršim sve zakone koji mi
se ne sviđaju, blackhatter sam, derivirao sam svoju verziju globalnog etičkog kodeksa,
itd, al to je ionako nebitno, ovo je samo sredstvo za označavanje te reference.

Ali ovo sve ionako ide previše u offtopic, mislim da će sad kad je ovo sve razjašnjeno
i kad sam dao OP-u traženi odgovor bit najracionalnije pričekat povratnu informaciju
o tome da li je sugestija pomogla i onda dalje možemo djelovat.

Ako je nekome do kvalitetnog nastavka argumentacijskog niza i rasprave na
jednoj malo formalnijoj razini od stila Parlaonice ili MTV-jevih emisija, može me
napast na PM, ne trebamo dalje zagađivat čovjeku topic. :ljuger:

[quote=“Neosynthesist”]Mislim da nisi shvatio poantu ovog što sam rekao, pročitaj ponovo. Jasno sam i stavio
referencu na to u onom što odmah slijedi poslije citiranog paragrafa, semantičku
vrijednost nema samo onaj očiti dio do kojeg ćeš doći čitanjem na prve 2 bloomove
razine, al to ćeš sam jednom naučit, neću sad u digresiju i o tome, vraćam se na
glavni dio argumenta.

Vas dva mu predlažete sad da skida piratsku verziju, što je prvenstveno ilegalno, i
neovisno o faktoru rizika, za čovjeka koji se pridržava zakona to je van lateralnih
granica pravnog sistema unutar kojeg djeluje, a ovisno o čovjekovoj subjektivnoj
interpretaciji vrijednosti etike u nastupu, ovo može biti ne samo protivno inherentno
objektivnim pravilima normativnog etičkog kodeksa već i protivno kompletnom
integritetu osobe na koju se ta propozicija odnosi.

Tako da postoji šansa i da ne može kršit taj zakon ne samo zbog legalnih
implikacija nego i zbog vlastitog moralnog integriteta. Znam koliko ljudi radi u
freelance modu i koliko ih otprilike ima legalan software, al jednako tako znam i
da su oni koji imalo zarađuju uspostavili prvo stabilnu legitimnu platformu na kojoj
će bazirat taj posao; većina ih je u nekom mizernom rangu od par tisuća dolara
mjesečno prometa, prelazak u imalo bolji rang će povući čitav niz implikacija raznih
polariteta, prvenstveno će se neusporedivo u odnosu na prošli status te varijable
povećat rizik od legalnih penalizacija (rizik je velik i kod freelancera, firme su
posebna kategorija, imao sam priliku vidjet kako je jedna naša poznatija strojarska
firma dobila nekih xxx,xxx kn kazne zbog korištenja piratike, ja zato uzimam originalni
software za svoju agenciju, al morat ću tu malo grublje prekinut retorički tok ove
rečenične strukture, lako odem u digresiju koja je svakom novom riječi dekrementalno
manje relevantna centralnom argumentu teksta).

I da ne bude zabune, ovo gore ćemo shvatit kao centralne točke objektivnosti poante
ovog argumenta, ja nisam striktno vezan za te stavove, iznosim ih samo da ukažem
na grešku u logičkoj argumentaciji onih koji pokušavaju pobit ono što je očito
neosporivo, moji realni stavovi su potpuno drugačiji - kršim sve zakone koji mi
se ne sviđaju, blackhatter sam, derivirao sam svoju verziju globalnog etičkog kodeksa,
itd, al to je ionako nebitno, ovo je samo sredstvo za označavanje te reference.

Ali ovo sve ionako ide previše u offtopic, mislim da će sad kad je ovo sve razjašnjeno
i kad sam dao OP-u traženi odgovor bit najracionalnije pričekat povratnu informaciju
o tome da li je sugestija pomogla i onda dalje možemo djelovat.

Ako je nekome do kvalitetnog nastavka argumentacijskog niza i rasprave na
jednoj malo formalnijoj razini od stila Parlaonice ili MTV-jevih emisija, može me
napast na PM, ne trebamo dalje zagađivat čovjeku topic. :ljuger:[/quote]

slazem se da netreba zagadivat topic,ali isto tako trebs bit svjestan kao i svi mi
da danas rjetko tko od standardnih korisnika kupuje takve softwere…
1.adobovi softweri su definitivno precjenjeni za normalne korisnike
2.postoji mnostvo waress stranica,torrenta ko zna cega sve ne gdje se moze pronac isti program za besplatno…

i tu nastaje dilema zasto nesto kupiti? ako mozemo isto to dobit besplatno?
Ja osobno da imam viska novca odvojio bi za licensirane programe i kupio ih ,ali kao i vecina korisnika nisam u toj mogucnosti,u tom slucaju nepreostaje nista drugo vec “skinut” program…jer u svakom slucaju smatram da je bolje koristit noviju verziju,nove alate (skinute bez license),nego koristit program kojim je hitler radio montaze samo zato jer sam ga prije kupio,po meni besmisleno…,
ali ovo je odlican pokazatelj ljudske potrebe i preobracanje kriminalu…
kao sto je i u stvarnosti,ljudi krecu u kriminal radi neimastine,isto tako se okrecu piratstvu (oblik kriminala) radi nedostataka sredstva za orginal verzije :wink:
moje misljenje :smiley:

Svjestan sam ja toga, naravno, i isto se slažem oko korelacije između financijske situacije
u određenoj grupi i stope piratsva, ali ta dihotomija između kupnje softvera i korištenja starije
verzije, točnije - postojanje same te dihotomije - je kao što je gore navedeno, ovisno o individualnom
tumačenju normativne etike (koje će uvijek postojat neovisno o tome kolika će bit nastojanja
forsiranja objektivnijeg pristupa). Realno gledano, mislim da svi ovo možemo shvatit kao krađu,
što u biti i je, samo je percepcija krađe u trgovini i krađe softvera kod većine drugačija zbog
lakog pristupa sistemima za umnožavanje ovih proizvoda koji su u samoj srži virtualni; lakše
ih je umnožit, često se koriste i vlastiti resursi, i velik broj ljudi na to gleda kao da je nešto
potpuno legalno i prije svega moralno (bar kod nas, u određenim stranim zemljama sam primjetio
čak i izraze zgražanja kad ljudi čuju za piratiku); nekim ljudima neće past na pamet skinut taj
program jer ne žele kršit svoja načela. Donekle je iskrivljeno kad tako kažeš da se to nalazi
besplatno, pa onda je i auto besplatan, samo ga trebaš ukrast. :wink:

Mislim da bi jednako govorili i da su čokoladice u određenom supermarketu besplatne kada bi
99.9% ljudi uspjelo svaki put maznut jednu a da ih ne uhvate. Rizik je mali ali inherentna
kategorizacija ove aktivnosti kao krađe i kriminalnog djela ostaje, pa sad postoji jedino ova
dihotomija sa 2 izlazne vrijednosti ovisno o izlazu postavljenog kondicionala:
I. Ako se želiš držat zakona i imaš relativno zdravo poimanje kantovskog moralno-etičkog
kodeksa, idi legalnim putem
2. Ako želiš iskoristit to što je dijametar elipse tragačkog reflektora zakona tako uzak i što ne
zalazi često na naše prostore a pogotovo u skrivene kutke gdje mali ljudi koji krše zakon obitavaju,
i što imaš svoje - ne nužno svojom krivicom - malo iskrivljenije poimanje ovih inače objektivnih
načela, što je i standard za ova naša područja, koristi piratski software.

Jasno nam je da će se većina odlučit za opciju #2 ovdje, i sâm sam uvijek bio u toj grupi
(bar prije ulaska u poduzetničke vode, al i sad za svoje osobne projekte koristim piratiku),
samo ti ukazujem na to da će neovisno o tome svemu jedan - kod nas još uvijek mali - dio ljudi
ići na zakonski legalnu i moralno čvrstu opciju. :slight_smile:

oke slozit cu se kod ovoga da to spada pod kradu :smiley: svi znamo kad posudite film u videoteci (sto zbog piratsva isto vise nitko neradi) prva reklama je preprzili ste dvd ili skinuli,isto kao da ste ukrali auto :smiley: hehe smjesno ali istinito :smiley:

iako tvoj govor zvuci poput govora svecenickog reda :smiley: u tome ima istine,ali danas naci
takvog covjeka koji nebi koristio piratstvo je svedena na minimum minimuma 0,01% po mojim procjenama :smiley: mislim da 99,9999% ljudi koji koriste internet su skinuli nesto ili u bilo kojem smislu iskoristili piratstvo,makar to bila jedna pjesma,tako da je tesko govorit o nekakvom ljudskom moralu i pokornosti kada je to u pitanju,to je jednostavno postalo nesto sasvim normalno,u pocetku su se pokusali borit protiv toga,ali svi ti su ubrzo odustali,jer nesto maknut izbrisat sa interneta je prakticki nemoguce,jedan ima,drugi vidi,treci ima i tako u krug…sadrzaj se siri i takvo sto iskorjenit je nemoguce moglo bi se rec da je to nenamjerni organizirani kriminal koji ljudi rade nesvjesno,jer je to postalo sasvim normalno…
evo ako se javi netko tko nije nikad nesto skinuo bavio se piratstvom svaka mu cast, i njemu mogu samo porucit kad tad ces heheh :smiley:

Zahvaljujem se na odgovorima i na ovoj vrlo konstruktivnoj raspravi. Što se tiče kompatibilnosti PS 7 i WIN 7 mogu reći da sam ga instalirao i da uredno radi. Znam da je to stari PS i da su noviji bolji i napredniji, ali taj imam original dok za novije nemam trenutno novaca. Naravno da sam upoznat sa time da se programi mogu skinuti na raznim warez i sličnim stranicama i da ih veliki broj ljudi skida, ali kako je brat za klince kupio novi komp sa win 7, a djeca trenutno nemaju potrebe za toliko naprednim programom i bit će im i više nego dovoljan ps7 nema potrebe za ilegalom. Tim više što sam čitajući vašu raspravu skinuo jedan cs4 i instalirao ga na stari komp, ali mi je povukao update i to je bilo završeno. U svakom slučaju stari PS 7 zvan fosil radi na novim windowsima 7. :gitara:
Još jednom hvala svima.

OT: zanimljiva je ova prispodoba sa passatom starim 15 godina jer ja vozim slučajno baš passata, ali samo malo starijeg, evo ima punih 21 :vozac:

:smiley: pa znamo da vozis zato je to i naveo kao primjer hahah :smiley: sala

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja