Photoshop izrada web stranice

Bok,

ovako u photoshopu napravio dizajn web stranice, radi se inače o vrlo
jednostavnoj web stranici i uz pomoć slice toola sam označio odnosno
zaokružio podrča oko gumbi, te sam kasnije dodao link za svaki gumb. i kod mene
na računalo sve ok radi ali recimo na drugom računalu isto radi otvaranje stranica
ali se vidi nekakava ljubičasta linija oko gumbi ??? kako to rješiti da se kod svih vidi normalno ?

Hvala !

Ovako napamet mozda je problem sto je link po defoltu plav (ti mozda vidis ljubicasto) pa probaj onda maknuti border sa slike! :neznam:

Ali ovo je sve napamet, malo mi je tesko shvatiti kako si stavio link,dali je to islo ovak

???

ili nekako drugacije, ako je kao ovo gore probaj samo dodati border=“0” znaci

i problem rijesen

[quote=“MadWeb”]Ovako napamet mozda je problem sto je link po defoltu plav (ti mozda vidis ljubicasto) pa probaj onda maknuti border sa slike! :neznam:

Ali ovo je sve napamet, malo mi je tesko shvatiti kako si stavio link,dali je to islo ovak

???

ili nekako drugacije, ako je kao ovo gore probaj samo dodati border=“0” znaci

i problem rijesen[/quote]

znači na mome računalu sve radi normalno na kojem je i napravljeno sve.
dok na drugom računalo ne valja…

ja sam u photoshopu s slice toolom označi podračju gdje su gumbi
poslje sam samo u dreamweawaru na svako područje označeno klikno
i dodao link.
i sada oko tih označenih područja se pojavi ljubičasto linija ali samo na
drugom računalu i neke slike su razdvojene…,

tnx

link je ljubičast nakon što je već bio posjećen, a budući da si ti vjerovatno klikao na vlastite linkove sada ih vidis ljubicasto

inace ta crta ti se pojavljuje i kod slika koje su link, pokusaj na sliku staviti border=“0” mozda ce to pomoci

[quote="’<[cyber"]>]link je ljubičast nakon što je već bio posjećen, a budući da si ti vjerovatno klikao na vlastite linkove sada ih vidis ljubicasto

inace ta crta ti se pojavljuje i kod slika koje su link, pokusaj na sliku staviti border=“0” mozda ce to pomoci[/quote]

da budem sada za svaki link ubacio border=“0” :kokica:
baš sam :kokica: :krele: hehe
nadam se da će pomoći to.

te imam još jedan probljem :kokica:

da su sve slike razdvojene na ekranu na dva dijela zbog ovoga :

kako to ispraviti ? jer zbog tih označenih područja
točno izmežu kada gledam web stranicu ide bijela linija
koja razdvaja.

Hvala

Prvo kaj ce ti svi reci ( ja cu probati biti blaza) nemoj raditi web stranice sa tablicama nego divovima!

Drugo to ti je sigurno cell spacing ili tak nekaj to sve postavi na nulu i table border na nulu pa nebi trebalo biti bijelih linija.

P.S cisto savjet provjeravaj si uvjek stranicu npr. Mozzila i IE6 jer ces se iznenaditi kolika je razlika! Moguce da dode do totalnog raspada stranice!

[quote=“MadWeb”]Prvo kaj ce ti svi reci ( ja cu probati biti blaza) nemoj raditi web stranice sa tablicama nego divovima!

Drugo to ti je sigurno cell spacing ili tak nekaj to sve postavi na nulu i table border na nulu pa nebi trebalo biti bijelih linija.

P.S cisto savjet provjeravaj si uvjek stranicu npr. Mozzila i IE6 jer ces se iznenaditi kolika je razlika! Moguce da dode do totalnog raspada stranice![/quote]

ok. s divovima ? na eng, je to ?

hvala :slight_smile:

Div tagovi

Bolje bi bilo da probaš bolje naučit html/css tako da ne bi morao koristiti DW i slično, pa bi sam znao rješenje ovakvih problema. Iskreno neznam kako DW funkcionira jer ga nisam ni koristio, ali koliko vidim ne moraš biti majstor u kodiranju da bi napravio nešto što po mom mišljenju nije baš dobro.

Ma gledaj ja koristim DW cisto jer sam ljena pisati kod do kraja on ga sam zatvori idt. ima to prednosti ali kada si u CODE VIEV (ili kako god).

Istina da bi trebao savladati malo bolje css i html da bi znao raditi sa divovima, neznam zasto se svi pocetnici njih place a uprincipu su bolji od tablica, lakse je sa njima raditi i oblikovati, pozicionirati itd.

a moželi mi netko dati nekoliko razloga zasto je ručno pisanje koda bolje od onoga što ga DW napravi? -navesti nekoliko primjera itd…
navodno DW piše puno više nepotrebnog koda?

malo je OT ali nadam se da se admini neće ljutit…

Po mom smislu je lakše jer rezumiješ svoj kod i sve ono što si napisao, naravno ako shvaćaš sve što dw napravi u kodu onda ga slobodno možeš koristiti, ali kada ne razumiješ taj html/css onda se dešavaju problemi poput ovoga. Nekako sam odbojan prema alatima koji sami kreiraju stranice.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja