PHP auth sistem za video stream?

Pozdrav,

Imam live stream preko svog servera. Namjera mi je da ga zaštitim jer sad ovakav kakav je slab je na zloupotrebu.

Moji korisnici gledaju stream preko VLC i samo VLC (nikakvi web playeri).

I treba mi nešto što omogućava da 1 korisnik sa 1 ip gleda stream preko svojih login podataka. Ima li neko iskustva sa ovim?

Pozdrav,

sve ovisi o streaming engineu … koji koristis. Konkretno mislim da nema nacina da 1 korisnik gleda sa 1 ip-a u VLC-u, ali moguce je sloziti da se gleda preko weba. To je 20-30 linija koda, konekcija na bazu i to je to.

Postoji i fora ako koristis windows platofrmu, da se generira na serveru key za video kao licenca i da se provjerava online … ali to je malo slozenije za iskonfigurirati, ali cak i onda 1 korisnik nije ogranicen po 1 IP-u.

A sto recimo ako par susjeda u zgradi djeli wlan, ili par djelatnika u firmi su u istoj mrezi na istom IP-u … i svak kupi licencu … cemu to onda braniti ? Bolje da se kreira neki machine fingerprint i sprema u bazu … pa ako se ustanovi da je vise od 2-3 uredjaja spojeno na streaming da se automatski blokira account ili upozori da je dosegnut max. broj uredjaja.